Category: Kosovë

1 2 3 4 5 6 60 / 106 POSTS
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për të enjten. Nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët. Në pjesën jugper
Situata meteorologjike do të mbetet e paqëndrueshme. Kjo, si pasojë e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik të ardhur nga pjesa veriperëndimo
Ardita është një vajzë me nevoja të veçanta e cila ka 8 vjet që është kthyer nga Amerika dhe ka filluar të bëjë punëdore. Ajo dëshiron t’i ndihmojë fa
Vjeshta e këtij viti është shënuar si rrallëherë pa reshje shiu. Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, gjatë kësaj jave ka paralajmëruar se kjo
Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar hiç më pak se 1204 tiketa trafiku. Se numri i gjobave ka shënuar rritje kjo vërehet
Po ndërtohet rruga për rreth hekurudhës prej udhëkryqit Gllogov-Rubovc deri te studiumi i qytetit në Lipjan Kryetari Komunës, Imri Ahmeti sot nga a
Kur i sëmuri shkon te mjeku, përveç tjerash, ka nevojë së paku për fjalë e sjellje të mirë nga ana e stafit mjekësor. Por si do të ndjeheshin mjekët d
”POLIS është një prej organizatave joqeveritare më aktive që vepron në Komunën e Lipjanit dhe Shtimes në sferën e qeverisjes lokale. Misioni i POLIS ë
OJQ “Polis” ka publikuar raportin e monitorimit të shpenzimeve buxhetore në komunën e Lipjanit për periudhën nëntëmujore të këtij viti, mirëpo një pje
Kush është Ramadan Kosova? Sa kohë të jetës së tij ia kushtoi atdheut dhe sa vjet priti për tu pajisur me nënshtetësi të vendit të tij? A e mori
“Ora diellore” do të hyjë në fuqi natën mes të shtunës së datës 27 dhe të dielës së 28 datës tetor. Në orën 3:00, akrepat e orës duhet të s’postohe
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot me vranësira të pjesshme të cilat mund të sjellin edhe riga të izoluara shiu.
Ideja e qytetarëve norvegjezë që frutat tepricë t’i vënë në dispozicion për të gjitha ata që nuk i kanë, duket se u ka pëlqyer shumë llapjanëve.
Shumica e njerëzve gjarprin e kanë fobi dhe po ta shihnin diku do të largoheshin prej tij. Por kjo nuk ndodh me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrov
Kur Hashim Thaçi zbriti për herë të parë në Prishtinë se bashku me Xhavit Halitin dhe Fatmir Limajnë nën mbrojtjen e Tigrave të Zi të UÇK-së, mijëra v
Albin Kurti i VV’së e Presidenti Hashim Thaçi, siç duket shumë shpejt pritet që të bëhen ‘miq’ shtëpie. Djali i Thaçit, Endriti, është bërë gati për m
Tipi i veturave ‘Golf’ të markës ‘Volkswagen’ mbeten më të preferuarat e kosovarëve. Vetura ‘Golf 5’ prin në rrugët e vendit tonë pas paraardhësve
Një video e publikuar në Facebook tregon momentin kur një vogëlush sheh familjarët e tij të vdekur gjatë luftës së fundit. Vogëlushi në video, që s
Ambasada Amerikane e ka quajtur dekurajues lajmin për dorëheqjen e prokurorit, Elez Blakaj. Me një njoftim publik, Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë tho
Kryeprokuri i shtetit ka reaguar lidhur raportimet e mediave se prokurori i dorëhequr gjatë ditës së sotme, Elez Blakaj, ka pasur kërcënime në lidhje
1 2 3 4 5 6 60 / 106 POSTS