Category: Kosovë

1 4 5 6106 / 106 POSTS
Kryetari aktual i komunës së Drenasit, dhe kandidati i PDK-së edhe për një mandat, Ramiz Lladrovci është ballafaquar me akuza nga banorët e fshatit Ko
Vehbi Kajtazi ka folur pasi Prokuroria ka ndalur për 48 orë Fitim Thaqin, të dyshuarin kryesor, që e sulmoi, të premten në një lokal në Prishtinë.
Fitim Thaqi, i dyshuari për sulmin e së premtes ndaj kryeredaktorit tw Gazetws Online Insajderi, Vehbi Kajtazi, është dorëzuar në Polici. Ai, në pr
Veteranët e Luftës së UÇK-së së shpejti mund të organizojnë protestë para institucioneve të vendit, pasi po bëhen tre muaj që nuk i kanë marrë pension
Kryetari i PDK-së Kadri Veseli, beson se partia e tij dhe kandidatët e saj për kryetar komunash, në zgjedhjet e 22 Tetorit, do të fitojnë në shumicën
Para pak minutash është sulmuar fizikisht kryeredaktori i Gazetës Insajderi Vehbi Kajtazi. Sulmi ka ndodhur në një nga lokalet në qendër të Prishti
1 4 5 6106 / 106 POSTS