Category: lajme

1 106 107 108 109 110 142 2160 / 2839 POSTS
Për vrasjet anëtarëve të LDK’së, kryesisht dëgjojmë në përvjetor apo edhe gjatë fushatave elektorale kur përplasen kundërshtarët politikë nga “krahu i
Udhëheqësja e Alternativë Mimoza kursi – Lila, ka theksuar se subjekti politik, të cilin ajo e drejton është i hapur për të gjithë veprimtarët politik
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, është shprehur i bindur se në procesin e rivotimit për kryetar të Istogut, Komisioni Qen
Beogradi është duke përgatitur masa në rast se Shkupi e përkrah Kosovën në institucionet ndërkombëtare dhe është i mundur ndryshimi i vendimit për njo
Një djalë është dënuar me vdekje, por ky nuk është lajmi që bëri bujë. Në fakt, ishte kërkesa e tij ajo që tronditi të gjithë. Ai posa kishte ma
Stina e dimrit sivjet arrin të enjten, më 21 dhjetor, në orën 17 e 27,9 minuta (sipas kohës sonë). Nesër është dita e 355-të e vitit 2017. Deri në fun
Dy persona të akuzuar për planifikim sulmi në ndeshjen e futbollit mes Shqipërisë dhe Izraelit në vitin 2016 pranuan fajësinë gjatë procesit gjyqësor
Kryetari i Prishtinës ishte zyrtari i vetëm nga Lëvizja Vetëvendosje që mori pjesë në pritjen për fundvit që ka organizuar sonte kryeministri Ramush H
Në rrugën “Lidhja e Prizrenit” në Lipjan, në komunikacion është parë vetura zyrtare, e cila po lëvizte jashtë orarit të punës, njofton një lexues i Ga
Përmes një njoftimi në rrjetin social Ambasada e Gjermanisë në Tiranë i ka bërë thirrje studentëve të rinj shqiptarë që të aplikojnë për punësim sezon
Dritat e zbukurimeve të vendosura në sheshin ‘Adem Jashari’ në Lipjan, janë ndezur sot pasdite. Komuna e Lipjani, e cila ditë më parë ka nisur
Bekim Çollaku, këshilltar i Presidentit thotë se gjatë vitit 2018, do të përfundojë procesi i krijimit të ushtrisë, i iniciuar nga i pari i vendit. Nd
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot ja dorëzoi Presidentit Thaçi raportin për 100 ditët e tij të punës si Kryeministër i Kosovës. Haradinaj
Dikur kanë qenë shokë të ngushtë. Bashkë në luftë e bashkë edhe në parti. Njëri kryeministër e tjetri ministër në Qeverinë e tij. Por aq fort që ja
Ramush Haradinaj arriti sot 100 ditshin si kryeministër i Kosovës, lidhur me këtë ngjarje ai së bashku me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesel
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka reaguar ndaj vendimit të gjykatës për lënien në paraburgim të Albin Kurtit e Donika Kadaj-Bujupi, du
Në vitin 2018, Serbia do të fillojë ndërtimin e pjesës së parë të autostradës së paqes së Paqes, Nish-Prishtinë-Durrës. Këtë e ka bërë të ditur Min
Albin Kurti e Donika Kadaj-Bujupi do të vazhdojnë të jenë në paraburgim, pasi gjykata refuzoi kërkesën për lirimin e tyre nga kjo masë. Albin Kurti e
Sot me datën 20 dhjetor 2017, Drejtoria Kundër Terrorizmit në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale të Kosovës, ka ndërmarrë një operacion në Mitrovicë
Gazeta zvicerane Neue Zurcher Zeitung ka publikuar një shkrim rreth iniciativës së veteranëve të UÇK’së për ndryshimin e ligjit të Gjykatës Speciale.
1 106 107 108 109 110 142 2160 / 2839 POSTS