Category: lajme

1 140 141 142 143 144 160 2840 / 3193 POSTS
Air Koryo është një linjë ajrore në pronësi të qeverisë së Koresë së Veriut, e cila fluturon vetëm në dy lokacioneve. Fotografi holandez Arthur Meb
Ndonëse u zotua që zgjedhjet t’i fitojë e vetme, Lëvizja Vetëvendosje në balotazh bëri koalicione. Imri Ahmeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës baz
Një kronikë televizive e Klan Kosova që dëshmon se Lëvizja Vetëvendosje, më 19 nëntor në Prishtinë, kishte organizuar bartjen e votuesve me vetura për
Shtëpia e Bardhë njofton se presidenti Donald Trump ka folur në telefon me Presidentin rus Vladimir Putin. Shtëpia e Bardhë tha se gjatë telefonatë
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës po kërkojnë rinumërim të votave në Prizren, Prishtinë, Dragash dhe Rahovec. Por deput
Në një intervistë ekskluzive për Deutsche Wellen, Millorad Dodik tha se Republika Srpska nuk do të organizojë referendum për shkëputje nga Bosnje-Herc
Përpjekja e prokurorisë shqiptare për ta arrestuar ish ministrin e brendshëm Saimir Tahiri, në bazë të një hetimi ndërkombëtar të nisur nga autoritete
Rreth 12 mijë vota me kusht, të diasporës e personave me aftësi të veçanta po mbajnë peng pesë komuna të Kosovës. Pa numërimin e tyre nuk dihet se ku
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, thotë se ekipi ligjor i partisë së tij ka prova të mjaftueshme që në komunën e Prishtinës, Lë
Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannowich, me titullin « Le Grand Castriotto d’Albanie, Histoire ». Teksti prej 131 faqes
Dy shqiptarë të akuzuar për disa vjedhje në Itali, kanë përfunduar në prangat e Policisë. Mediat italiane shkruajnë se shqiptarët, 34 dhe 39 vjeç,
Përfaqësuesi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sokol Havolli, ka thënë se nëse parregullsitë në këtë proces zgjedhor janë të qëllimshme, atëherë dikus
Rreth 50 nga gjithsej 180 të burgosurit që vuajnë dënimin në burgun Thorberg të Zvicrës janë hedhur në grevë. Kërkesat e tyre janë, që t’u sigurohet n
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nderoi kujtimin dhe veprën e Shenjtores shqiptare Nënë Tereza. Në kuadër të vizitës zyrtare, Meta nderoi kujtimin
Në vazhdën e mbështetjeve për detyrat e reja zëvendëskryeministri njëherësh Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike Dardan Gashi ka pranuar u
Policia e Kosovës, përkatësisht Njësia Speciale pak minuta më parë ka arrestuar një person në Prishtinë, tek Katedralja “Nëna Terezë”. Në një video
Avokati dhe njohësi i çështjeve juridike, Arianit Koci i ka thënë “arbresh.info” se aktakuza e parë e kësaj gjykatë veç është dorëzuar. Koci thotë se
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka reaguar ndaj deklaratës së PDK se në komunën
Dy partitë më të fuqishme politike në Kosovë për nga vota popullore, PDK e LDK, nuk do t’i pranojnë rezultatet e zgjedhjeve lokale nëse nuk do të rinu
Lideri i lëvizjes “Dveri” Boshko Obradoviq i sot në mbledhjen e asamblesë ka gjuajtur me maus të laptopit drejtuesin e bordit administrativ, Aleksandë
1 140 141 142 143 144 160 2840 / 3193 POSTS