Category: lajme

1 140 141 142 143 144 180 2840 / 3592 POSTS
Sekretari organizativ i Aleancës Kosova e Re, Rrahim Pacolli thotë se kjo parti nuk duhet të mbështes institucionet e Kosovës në shfuqizimin e Gjykatë
Nait Hasani i prinë listës së 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të shfuqizuar ligjin për Gjykatën Speciale. Gazeta Fjala ka siguruar komplet
Partia Demokratike e Kosovës, dega në Mitrovicë i ka larguar nga grupi i asamblistëve të kësaj partie tre antarë të saj. Sami Latifi, Gani Haliti d
Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se Kosova po ndodhet përpara një vullkani historik. Me këtë rast, ai e ka cilësuar këtë si një hum
Tentimi për të shfuqizuar Gjykatës Speciale ka zënë vend në mediat botërore. Fokusimi kryesisht ka qenë të ambasadorët e huaj, të cilët porositën poli
Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re Agim Bahtiri ka reaguar lidhur me kërkesën e 43 deputetëve për ta shfuqizuar Ligjin për Gjykatën Speciale. Nëpër
Zyrtarët e LDK’së, i janë gëzuar dështimit të iniciativës së Hashim Thaçit, Kadri Veselit e Ramush Haradinjat për të thirrur seancë të Kuvendit për të
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, tha se ai dhe Lëvizja Vetëvendosje janë kundër Gjykatës Speciale, por sqaroi pse përfaqësuesit e grup
Gazetari i Expressit, Mentor Gjergjaj, është kërcënuar nga truproja i zv. Kryeministrit Fatmir Limaj, teksa po ndiqte se çfarë po ndodhte para Zyrës s
Ka filluar që të mblidhet grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje. Sipas disa fotografive që ka arritur ti realizojë ‘Indeksonline’ shohim disa d
Gazetarët janë urdhëruar që të largohen nga hapësira para zyrës së presidentit Hashim Thaçi ku po mbahet takimi ndërmjet presidentit dhe kryeministrit
Deputeti i LDK’së Arben Gashi thotë se Kosova është në rrugën e sigurt sot e përgjithmonë. Komentet i bëri pasi Kryesia e Kuvendit dështoi për herë t
Deputetja Mimoza Kusari tha se tentimi për të dalë sonte në votim shfuqizimi i Gjykatës Speciale ishte një çmenduri e llojit të vet dhe që tre krerët
Zëdhënësi i Prokurorisë së Specializuar, Christpher Bennet, ka thënë se ata janë duke vazhduar punën në bazë të mandatit që u ka dhënë ligji. Zëdhënë
Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka njoftuar se do të mblidhet në orën 22:00, për të shqyrtuar situatën e krijuar dhe të marrë qëndrim për k
Dy tentativa të Kryesisë së Kuvendit për ta proceduar shfuqizimin e Gjykatës Speciale në Kuvendin e Kosovës kanë dështuar. Lidhja Demokratike e Kosovë
Me të marrë lajmin se në Kosovë veteranët e UÇK-së kanë marrë mbështetjen parlamentare për ta shfuqizuar ligjin për Gjykatën Speciale, mediat në Serbi
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka thënë se sonte nuk do të ketë seancë të jashtëzakonshme. Veseli tha se nuk ka kuorum për të thirr sean
Në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit nuk ka pasur kuorum për të proceduar tutje ligjin për shfuqizimin e Ligjit për Specialen. Në mbledhje kanë qenë v
Juristi Dastid Pallaska ka komentuar zhvillimet dramatike në Qeverinë dhe Kuvendin e Kosovës që po bëhen me qëllimin për të shfuqizuar ligjin për Gjyk
1 140 141 142 143 144 180 2840 / 3592 POSTS