Category: lajme

1 146 147 148 149 150 179 2960 / 3562 POSTS
Ndaj qëndrimeve të shprehura nga kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka reaguar edhe deputeti i VV-së Xhelal Sveçla. Sveçla, përmes një
Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, Hysamedin Feraj, ka dhënë disa arsye se pse përkrahë Albin Kurtin para të tjerëve, brend
Njohësi i rrethanave politike, Dastid Pallaska në Zona B të Klan Kosovës ka kujtuar një debat të kahmotshëm me Dardan Molliqajn e Vetëvendosjes. Pall
Policia Rajonale e Gjakovës ka bërë të ditur se 15-vjeçari i zhdukur një ditë më parë në Gjakovë është gjetur shëndosh e mirë. “Pas një punë operativ
Sheshet e Prishtinës tash e disa ditë janë zhytur në magjinë e festave të fundvitit. Dekorimi i tyre me drita shumëngjyrëshe dhe zbukurime tjera ka bë
Shqipëria mori pjesë në Samitin e Organizatës për Bashkëpunim Islamik, që shpalli Jeruzalemin Lindor si kryeqytetin e Palestinës dhe i bëri thirrje ko
Ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, prokuroria e Katanias ka nisur procedim penal. Lajmi në fjalë është bërë i ditur ditën e sotme, nga
Kompania e prodhimit të avionëve Boeing dhe Pentagoni arritën sot një marrëveshje mbi avionët e ardhshëm presidencialë amerikanë “Air Force One”, pas
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është pajtuar që nënkryetar i kryeqytetit të jetë, Selim Pacolli. Sipas tij, do të ishte e drejtë dhe legjitime,
Ka nisur një fushatë që kërkon mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të VV-së dhe kandidimin e Albin Kurtit për kryetar të këtij subjekti politik.
Dalin në dritë të tjera përgjime që rëndojnë pozitën e ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Bisedat e përgjuara janë pjesë e dosjes së dytë pr
Analisti politik, Nexhmedin Spahiu ka folur rreth përplasjeve të fundit në Vetëvendosje.Ai ka thënë se këto përplasje nuk janë të rastësishme, për shk
Parlamenti Evropian për vetëm tre vota nuk ka lejuar që të ndalohet shitja e dynerit në gjithë Evropën. Nevoja për një shumicë absolute prej 376 vo
Kuvendi i Kosovës që nga konstituimi i tij në shtator të këtij viti e deri me tash ka arritur të miratojë vetëm dy nga tetëdhjetetetë ligjet e parapar
Një 32-vjeçar nga Tirana, i është drejtuar policisë së shtetit për të denoncuar përndjekjen që i bënte ish-e dashura e tij vetëm 17-vjeçe. I riu me
Sonte mbi kokat tona Universi do të na dhurojë një spektakël të jashtëzakonshëm. Në orët e hershme të ditës se nesërme, ose sonte pas mesit të natës,
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Norvegjisë në Kosovë, Per Strand Sjaastad. Në këtë
Ish-punonjësi i CIA-s, Eduart Snowden, ka thënë që ka prova që demonstrojnë që Osama Bin Laden, që thuhet se është vrarë në Pakistan në vitin 2011 nga
Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i kërkoi liderëve të shteteve myslimane të njohin Jerusalemin si kryeqytetin e pushtuar të Palestinës. Duke fol
Ish kryetari, Sami Lushtaku i cili qeverisi për tri mandate Skenderajin, të hënën dorëzoi zyrtarisht postin e tij, Bekim Jasharit, tani kryetar i ri.
1 146 147 148 149 150 179 2960 / 3562 POSTS