Category: lajme

1 173 174 175 176 177 179 3500 / 3564 POSTS
Arma e superpërfolur e Vladimir Putinit pritet për t’u testuar para fundit të vitit. “Satan 2” apo RS-28 do të testohet në Cosmodrome Plesetsk, Rusia
Gjatë ditës së djeshme Kryetari i Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Vijës Kufitare, Shpejtim Bulliqi, ka dalë në terren së bashku me anëtarët e tje
Elektorati ka befasuar partitë politike me rezultatin e zgjedhjeve lokale duke mos ua siguruar rehatinë as në komunat që për vite me radhë janë konsid
“Nuk përjashtojmë askënd. Unë nuk jam përjashtues në politikë. Mundohem të kem partneritet me të gjithë”, thotë Veseli në lidhje me mbështetjen e mund
Të dashur qytetarë të komunës së Shtimes, anëtar dhe simpatizantë të PDK-së në Shtime. Dua që secilin veç e veç të ju falënderoj për besimin e dhën
Ish-kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka pranuar dështimin në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Nëpërmjet një shkrimi të publikuar në Facebook, deput
Sado të jenë marrë me dyshim, ndoshta nga dikush edhe si të pabesueshme, rezultatet e zgjedhjeve lokale, rikonfirmuan ate që zgjedhejt nacionale veq e
Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli, do të jetë në masë të madhe përcaktues për balotazhin në kryeqytet. Por, ai ende nuk ka v
Kandidati i pavarur për kryetar komune të Fushë Kosovës Ylber Islami, ka synuar të marr shumicën e votave për të qeverisur me këtë qytet, por rezultat
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar të publikojë rezultatin e zgjedhjeve lokale në faqe zyrtare. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi njoftoj se
Këtë vit në Kosovë janë shënuar më shumë se 163 raste me fruth. Të prekur nga fruthi, raportohet se janë kryesisht personat të cilët nuk janë vaksinua
Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu, ka thënë se sipas udhëzimeve të KQZ-së qytetarët e veriut në zgjedhjet e nesërme lokale do të mund
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar linkun i cili tregon se ku do të votoni në zgjedhjet lokale gjatë ditës së nesërme. Mund të ndodhë që v
Një preson rreth të 40-tave ka kryer një sulm me thikë në Munich të Gjermanisë. Gazeta gjermane. Bild, raporton se një person rreth të 40-tave ka k
Kandiatja për Asamble komunale të Lipjanit Majlinda Sylejmani në fund të fushatës zgjedhore ka falënderuar gjithë simpatizantët e LDK-së dhe përkrahës
Pjesë e ekipit të Selatin Retkocerit ëshë edhe Besarta Drenica, nga Vetëvendosje e Lipjanit. Ajo është gjuhëtare me profesion por rreshtimin në Vetëve
Shteti i Serbisë e ka shfrytëzuar ditën e çlirimit të Beogradit, që të paraqes forcën ushtarake. Ushtria serbe paraqiti pajisjet e saj ushtarake me
Mbrëmë qytetarët e Janjevës të entuziazmuar në orët e vona kanë pritur kandidatin për kryetar të komunës së Lipjanit Ismet Hajrulkahu për të shpalosur
Shkruan: Xhemë Aliu (Shkrimi nuk ka për qëllim t’i jap preferencat e mija për ndonjë subjekt apo kandidat të caktuar, por është ekstra një parash
Kush është Blerimi dhe pse duhet ta votoni atë!?... Blerim Ukaj rrjedh nga një familje e Ballit Kombëtar. Axha i tij Jusuf Uka ‘’Bregu’’ ishte njer
1 173 174 175 176 177 179 3500 / 3564 POSTS