Category: lajme

1 173 174 175 176 177 181 3500 / 3610 POSTS
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka qëndruar sot në Kalanë e Korishës, lokacion i cili ndodhet mbi këtë fshat të rrethinës së Pr
Ndonëse gjatë këtyre ditëve klima politike ka qenë mjaft e ngarkuar, duket se Kryeministri Edi Rama këtë të shtuë e ka kaluar me djalin e tij, Zaho. N
Noor Mohamed, 29-vjeçari nga Bangladeshi është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një eskorte shqiptare, zhargoni për punëtoret e seksit. V
Prej disa ditësh në media qarkullon lajmi se ‘Audi’ me targa AA 003 GB, që i përkiste ish-ministrit Tahiri, është çregjistruar nga Drejtoria e Transpo
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur për përplasjen që kishte me k
Gazeta më e madhe austriake “Der Standard” ka publikuar një analizë për Shqipërinë dhe Serbinë. Më konkretisht e përditshmja shkruan për lojën mes Kry
Tashmë kanë dalë edhe rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale në Kosovë. Në mesin e shumë komunave që do të shkojnë në balotazh është edhe qyteti
Blerim Shala, këshilltar i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar shkurt në Info Magazine të Klan Kosova, situatën e fundit në Kataluni ku
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur një sërë mesazhesh të ardhura në sekretarinë e tij telefonike, të cilën e ka marrë përsipër “ta personifikojë
Grupi i Këshillit Komunal Koordinues në mbrojtjen e viktimave të dhunës në baza gjinore, sot në Qendrën për Punë Sociale ka zhvilluar një takim pune t
Si çdo vit në javën e fundit të tetorit do të përfundojë ora verore, akrepat e së cilës do të kthehen 60 minuta prapa dhe zgjat deri në fundjavën e fu
Hetimi i nisur nga Prokuroria e Prizrenit për vdekjen e dyshimtë në qelitë e paraburgimit të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari shtrihet edhe
Nëse në jetën politike duket se nuk ka shumë ‘fuqi’ për të qenë aktiv, në jetën e rrjeteve sociale është një nga politikanët më aktivë, jo vetëm në pr
Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, duke folur për listën e fryrë të veteranëve të UÇK-së, ka thënë se pensionet duhet t’i marrin ata që në të vërtetë k
"Reforma ne Drejtesi nuk mund të ndalet prej klasës politike" Keshtu ka deklaruar kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela i ftuar në Top S
Në intervistat e dhëna ndër vite të Bill Gates, Steve Jobs dhe prindër të tjerë të “Silicon Valley”, kupton që ata janë shumë të rreptë sa i takon për
Numërimi i votave për kryetar të Prishtinës ka përfunduar, derisa ai për asamble ende po vazhdon dhe të dhënat po publikohen në faqen e KQZ-së. Der
Meteorologët thonë se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të pjesëshme të cilat, në orët e pasditës, do të jenë më të theksuara. Temperat
Partitë politike ç’do vit marrin para nga buxheti i Kosovës, ani pse deri më tani shumica prejt tyre nuk ka treguar të ardhurat tjera nga i marrin.
Brunë e më flokë të ç’thurura kështu ishte Ibrahim Rugova. Brune e me flokë të rregullta të gjata, kështu ishte Fanë Rugova. Një fotografi po qarku
1 173 174 175 176 177 181 3500 / 3610 POSTS