Category: lajme

1 175 176 177 178 179 3540 / 3571 POSTS
Leslie Cofresi, menaxheri i barit “La Factoria”, i zgjedhur një ndër 50 baret më të mira në botë, filloi të qaj me dëshpërim, kur pa stafin e tij të d
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Shkup për një vizitë pune dhe do të marrë pjesë në Samitin rajonal “100 liderë në biznes nga Evropa Jug
Dështimi i dhënies së betimit të gjyqtarëve e prokurorëve të Serbisë, para presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për të nisë së zbatuari Marrëveshjen
Ka dështuar sot dekretimi i 42 gjyqtarëve dhe 14 prokurorëve nga komunitetet jo shumicë, për të cilët ishte planifikuar që sot ta bëjnë betimin para p
Nje person i moshës 37 vjeçare nga komuna e Lipjanit, ka ndërruar jetë si pasojë e epidemisë së fruthit. Zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, ka kon
I kandiduari për kryetar të komunës së Lipjanit, Ismet Hajrullahu,, theksoi se qytetarët e Bregut të Zi ,në veçanti elektorati i PDK-së asnjëherë nuk
Në një takim me qytetarët e lagjeve Ballabani, Peja dhe një pjesë e lagjës Luma të Kraishtës ,kandidati për kryetar të komunës së Lipjanit Ismet Hajru
Drejtoria e Arsimit në Komunën e Shtimes ka organizuar Konferencën për Arsimin me temën “Roli i arsimit parauniversitar dhe trendet zhvillimore në kom
Të rinj të shumët sot kanë marr pjesë në debatin bashkëbisedues me kryetarin Imri Ahmeti, të organizuar nga Forumi Rinor i LDK-s në Lipjan (FRLDK) .
Shendetesia eshte njera nga sferat me te rendesishme te sherbimeve publike qe kujdeset per ruajtjen e shendetit te qytetareve. Nese ju na jepni shanse
Një foto e publikuar ku shihen së bashku Fitim Selimi (AAK) dhe Ismet Hajrullahu (PDK), të dy kandidatë për kryetar të Lpjanit, teksa të rrethuar edhe
Forumi i Gruas së LDK-së në Lipjan, sot ka mbajtur debat bashkëbisedues me gratë dhe vajzat e shumta të Komunës së Lipjanit . Në këtë debat u diskutua
Kryetari aktual i komunës së Drenasit, dhe kandidati i PDK-së edhe për një mandat, Ramiz Lladrovci është ballafaquar me akuza nga banorët e fshatit Ko
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoni, Ziadin Sela ka kryer obligimin e tij zgjedhor. Ai është parë të ketë votuar në qendrën e votimit në
Të dhënat e fundit nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor kanë treguar se dalja është rritur dukshëm në krahasim me atë të orës 10, dhe deri në ora 13 në ni
A ka spiunë të Edoganit në zyrat shtetërore gjermane? Një sërë azilkërkuesish turq mendojnë se të dhënat e tyre janë përcjellë në Turqi. Azilkërkue
Vehbi Kajtazi ka folur pasi Prokuroria ka ndalur për 48 orë Fitim Thaqin, të dyshuarin kryesor, që e sulmoi, të premten në një lokal në Prishtinë.
Presidenti filipinez, Rodrigo Duterte ka akuzuar CIA –n se po thur një komplot për vrasjen e tij. Ai ka deklaruar se nëse gjendet i vdekur, populli i
Sonte në një takim të përbashkët elektoral qytetarët ,anëtarët dhe simpatizantët e PDK-së të fshatrave Rubovc dhe Kojskë i dhanë mbështetje të madhe p
Fitim Thaqi, i dyshuari për sulmin e së premtes ndaj kryeredaktorit tw Gazetws Online Insajderi, Vehbi Kajtazi, është dorëzuar në Polici. Ai, në pr
1 175 176 177 178 179 3540 / 3571 POSTS