Category: lajme

1 179 180 181 182 183 206 3620 / 4103 POSTS
Shërbimi Sekret i Shteteve të Bashkuara është i mbuluar me mister dhe mite. Kush janë këta njerëz të rreptë në kostume të zeza? Ata shfaqen me size, k
National Geographic ka publikuar një album me fotografitë më të mira, të shkrepura nga fotografët e saj, në historinë 125-vjeçare. Fotografët e ndr
Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, ka bërë thirrje për angazhimin e më tepër femrave në poste të larta udhëheqëse, “pasi duket se meshkujt i kanë
Presidenti i Malit të Zi, Dushko Markoviq, i ka ofruar ndihmë materiale dhe teknike Shqipërisë e vila po përballet me përmbytje të mëdha. “Qeveria
Komiku amerikan Conan O’Brien në emisionin e tij “Late Night” ka ironizuar me rastin e vetëvrasjes së gjeneralit kroat në Bosnjë, Sllobodan Praljak, g
Shtëpi e ëmbla shtëpi! E kush e kupton më mirë këtë shprehje sesa Myrteza Zenunaj dhe dhjetra të tjerë të përmbytur. Në fshatin Fitore të Vlorës, Vjos
Presidenti amerikan Donald Trump ju përgjigj akuzave kundër ish-këshilltarit për sigurinë kombëtare duke thënë se veprimet e Michael Flynn si pjesë e
Kjo video e shpërndarë në Facebook tregon një njeri të pastrehë që ulet rregullisht jashtë stacionit hekurudhor të Liverpool Central dhe bërtet duke o
Ora me vlerë 11 mijë euro – dhurata e pranuar nga këshilltarja e kryeministrit Dhurata në vlerë të 11 mijë eurove, jo shumë kush e ka provuar. Meliza
Në Skenderaj tre persona kanë sulmuar policët që po u shqiptonin një tiketë trafiku. Në Skenderaj policët e një patrulle të trafikut janë sulmuar n
Dalja e Vjosës nga shtrati ka sjellë përmbytje masive në Vlorë e Fierë. Report Tv sjellë pamje ekskluzive me dron, ku duket qartë që uji ka pushtuar t
Po të ishte gjallë, ish presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova, sot do të mbushte 73 vjet. I ndjeri ka lindur me 2 dhjetor të vitit 1944 në Cërc të Istog
Komisioni Qendror Zgjedhor ka vendosur që më 17 dhjetor qyteti i Istogut të shkojë në rivotim. Ky vendim është marrë nga anëtarët e KQZ-së. Gjyk
Një vajzë e sëmurë është transportuar sot drejt spitalit, pas një operacioni të vështirë shpëtimi në përpjekje për të kaluar lumin e Kalasës në Delvin
Aktualisht është qetësuar situata nga shirat dhe rrjedhimisht edhe niveli i ujit në lumin Mirusha ka rënë. Momentalisht rruga Mirushë-Gurbardh vazh
Një stërvitje e fortë sjell për pasojë djem të fortë. Ky është slogani i policisë kineze, i cili dikton edhe stërvitjet rutinë të forcave të saj el
CIA i ka kushtuar një rëndësi të madhe situatës politike në vendin tonë pas vdekjes së Enver Hoxhës. Përmes një dokumenti të deklasifikuar, tregohet s
Prej mëngjesit të së enjtes, Shqipëria është përfshirë nga një situatë me reshje të dendura shiu, që kanë shkaktuar përmbytje dhe gjendje të rënduar n
Qeverisjes komunale të Prishtinës, të udhëhequr nga kryetari Shpend Ahmeti, në mandatin e dytë i nevojiten edhe pesë këshilltarë të tjerë për ta kriju
Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për mbrojtjen e qytetareve që mund të jenë pjesë e akuzave nga dhomat e specializuara, duke mbuluar shpenzimet për m
1 179 180 181 182 183 206 3620 / 4103 POSTS