Category: lajme

1 179 180 181 182 183 188 3620 / 3749 POSTS
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është përmbyllur numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta nga Zgjedhjet për Krye
Ish-ushtari britanik i UÇK-së, Jon Harrison, i ka lutur ish-bashkëluftëtarët e tij që mos ta çmojnë Milaim Zekën, tashmë deputet i Kuvendit të Kosovës
Zëdhënësja e BE-së Maja Kocijanciç tha për BIRN të hënën se Serbia ka “devijuar” nga parimet që duhet të mbajë si kandidate për anëtarësim në BE duke
Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Lëvizja Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, është duke zhvilluar një takim me zyrtarët e LDK-së në zyret e këtyre të
Gjykata e Apelit ka marrë vendim për Enver Sekiraqën i cili më herët u lirua në arrest shtëpiak, për tu kthyer më pas në paraburgim. Gjykata e
Analistët politik në emisionin e mbrëmshëm “Studio e hapur” vlerësuan se fitorja e BDI-së në komunat shqiptare i atribuohet ndihmës së madhe që kjo pa
Lideri i rrëzuar i Katalonjës, Carles Puigdemont, është larguar nga Spanja dhe ka udhëtuar për në Bruksel, njoftojnë zyrtarët e Qeverisë spanjolle. P
Policia e Kosovës ka njoftuar se në pikën kufitare më Merdare janë duke u kryer disa punë, ku për pasoj mund të ketë vonesa herë pas herë. Nga data 0
Në marshin protestues të organizuar gjatë të dielës në rrugët e Barcelonës, protestuesit valëvisnin flamurin spanjoll si dhe atë katalonas të njohur s
Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka bërë një premtim ndryshe nga të tjerët. Ndonëse në kohë kur po afrohet stina më e ft
KF Arbëria nepërjet profilit të tyre Facebook bënë me dije që afaristi i suksesshëm Jahir Krasniqi i njohur si ( Jahir Baba) ka vendosur t’i motivojë
Ka nisur sezoni i gjuetisë në Kosovë. Por gjuetarët nga Kosova dhe Shqipëria kanë festuar këtë nisje sezoni duke ngrënë mish të blerë, pasi nuk kanë v
Tekstet shkollore vazhdojnë të kritikohen për gabime të shumta me prani të termeve paragjykuese e diskriminuese. Një rast i tillë është në librin e
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pohoi se zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Hoyt Yee i ka kërkuar zbardhjen e rastit të vrasjes së
Lajmet e fundit se stadiumi shtetëror i Kosovës nuk do të ndërtohet në Bërnicë, por diku në Drenas, i ka komentuar, përmes llogarisë së tij në Faceboo
Një nxënës i klasës së nëntë në Podujevë u kthye nga shkolla në shtëpi me shenja të dhunës në fytyrë dhe trup. Për këtë ai dhe familja e tij po e akuz
Kryetarit aktual të Ferizajt, Muharrem Svarqës, tash sërish kandidat i LDK-së për kryetar, i cili do të matet me Agim Aliun në balotazh, i janë kthyer
Pas vdekjes së 30 vjeçarit nga Prizreni në autostradën “Arbën Xhaferi”, kanë nisur pakënaqësitë brenda punëtorëve të Bechtel-Enkas. Në një përgjigj
Shumë pak dihet për ish-gruan e Vladimir Putinit, Lyudmila Ocheretnaya. Të paktë janë ata që dinë shumë për familjen e Presidentit të Rusisë, Vladi
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka qëndruar sot në Kalanë e Korishës, lokacion i cili ndodhet mbi këtë fshat të rrethinës së Pr
1 179 180 181 182 183 188 3620 / 3749 POSTS