Category: lajme

1 180 181 182 183 184 199 3640 / 3968 POSTS
Kryetari i Shoqatës së Ndërtimtarëve, Brahim Selimaj ka akuzuar ZRRE se po u vë haraç bizneseve dhe amvisërive për pagesën e faturave të energjisë për
Në kuadër të takimeve të shumta që kishte gjatë ditës me korin diplomatik rezident dhe jo-rezident në Kosovë, ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, tak
Kina pritet të ketë gati brenda gjysmës së parë të vitit të ardhshëm raketat balistike ndërkontinentale të gjeneratës së ardhshme, të cilat do të kenë
Robert Mugabe ka dhënë dorëheqje si president i Zimbabvesë të martën, pak pasi parlamenti i këtij shteti filloi një proces për t’i dhënë fund katër de
Ish-kryetari i Gjilanit, Qemaj Mustafa dhe 38 të akuzuarit tjerë, të martën, janë deklaruar të pafajshëm për veprat penale “krim i organizuar”, “shpër
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë për të inspektuar investimet që po b
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj ka reaguar ndaj deklaratës së Halil Matoshit i cili ka thënë se i është gëzuar fitores së Qendr
Gjatë ditës së diel Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka përfunduar numërimin e votave në të gjitha qendrat e votimit për raundin e dytë të zgjedh
Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Arban Abrashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës ishin dy kandidatët që u ballafaquan në balotazhin e së diel
Enver Sekiraqës, të akuzuarit për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës, i është vazhduar paraburgimi Enver Sekiraqa do të qëndrojë në paraburgim edh dy m
Në Ministrinë për Forcën e Sigurisë së Kosovës qëndruan për vizitë deputetët e Kuvendit të Kosovës, anëtarë të Komisionit Parlamentar për Punë të Bren
Ish-kryetari i KQZ-së , Mazllum Baraliu në një bisedë për Gazeta Blic ka komentuar zgjedhjet lokale në Komunën e Prishtinës. Ai ka folur për rinumë
Ish-kryetari i Ferizajt, Muharrem Sfarqa, të dielën humbi zgjedhjet ndërsa të hënën mori një lajm të gëzueshëm nga djali i tij, ai është diplomuar në
Në sallën e Kuvendit Komunal sot është mbajtur takim informues me pronarët e banesave kolektive (ndërtesa të banimit në bashkëpronësi), lidhur me proj
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Nigeri, ku të paktën 50 persona janë vrarë në një sulm kamikaz në qytetin e Mubisit. Një bombardue
Në veri të Mitrovicës po mbahet tryeza e mundësuar nga organizatat Aktiv dhe Grupi për Ballkanin – BPRG. Në këtë tryezë, tema janë marrëdhëniet ndë
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq u takua sot me kryeministrin maqedonas Zoran Zaev. Por, Vuçiq nuk shkoi në këtë takim duar bosh. Kësaj radhe a
Katër deputetët nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje do të paraqitën nesër para Gjykatës Themelore të Prishtinës lidhur me hedhjen e gazit në Kuvendin e
Një grua nga Prishtina është lënduar pasi u godit nga një veturë në lëvizje. Sipas Pilicisë së Kosovës aksidenti ndodhi në rrugën ‘Bill Klinton’ në
Për Ri Sol-ju, bashkëshorten e udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, dihet shumë pak, por kohët e fundit kanë dalë disa detaje. Raportet e
1 180 181 182 183 184 199 3640 / 3968 POSTS