Category: lajme

1 191 192 193 194 195 206 3860 / 4104 POSTS
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka proceduar në qeveri dy pika me të cilat kjo ministri përmbush të gjitha obligimet ndaj Agjendës së Reformave
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka treguar se çfarë konsideron ‘hipokrizi të politikës botërore’. “Fuqitë botërore kanë luajtu
Një dramë e vërtetë ka ndodhur në Malin Sharr, në të cilën 19 qytetarë serbë humbën në Luboten. Për 18 orë janë humbur rreth Malit Sharr në mot të
Një tërmet prej 7,2 ballësh sipas Rihterit ka ndodhur në afërsi të qytetit Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan për
Një fotografi prekëse është shpërndarë në rrjete sociale, në të cilën shihet një këlysh duke qëndruar i shtrirë pranë nënës së tij të djegur. Fotog
Epoka e unipolaritetit ka kaluar dhe askush nuk mund të thotë, siç është thënë nga presidenti amerikan Harry Truman një herë, se është koha që Amerika
Emmanuel Macron ka përkujtuar këtë të shtunë, për herë të parë në cilësinë e presidentit të Francës, 11 nëntorin, ditën e armëpushimit që shënoi përfu
Presidenti Libanez i ka kërkuar Arabisë Saudite të qartësojë situatën e kryeministrit Saad Hariri, që lajmëroi dorëheqjen e tij nga Eiadi. Michel A
Kur dimri vjen, është mirë që vetura juaj të jetë në gjendje të përshtatet edhe me mot më të keq. Më e rëndësishme është që të mos ketë prishje për
Prodhimi global i verës në 2017, do të jetë në nivelin më të ulët në histori, sipas parashikuesve të Organizatës Ndërkombëtare të Verës. Organizata me
Një apel i qeverisë polake ka shkaktuar polemike dhe reagime të ashpra në vend. Me synimin për të luftuar rënien e numrit të lindjeve, një spot qeveri
Kryesia e LDK-së në Kaçanik në zgjedhjet për balotazh që do të mbahen në këtë komunë do të përkrahë Lëvizjes Vetëvendosje, përkatësisht kandidatin Bas
Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka takuar sot violinistin me famë botërore Shkëlzen Doli. Abrashi u zotua se nëse e me
Policia e Providence në SHBA ka publikuar pamjet e filmuar nga kamerat e rrugës gjatë një ndjekje me shpejtësi të lartë, e cila përfundoi me vrasjen e
Jo të gjithë politikanët e Pacollëve po e përkrahin koalicionin e AKR-së më VV-në në Prishtinë. Një politikanë i suksesshëm që i është nënshtruar disa
Kandidati i Vetëvendosjes për Kryetar të Podujevës, Ajet Potera ka konfirmuar se janë duke zhvilluar takime me rivalët politikë për të marrë përkrahje
AKR dhe Alternativa sot nënshkruan marrëveshje koalicioni në Mitrovicë, ku do t’i jepet mbështetje kandidatit për kryetar komune, Agim Bahtiri. Kjo
Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar emrin e biznesmenit që i dha makinën Orest Sotës, Range Roverin me të cilin ai u kap në Elbasan, me 863 mijë
Ka filluar inspektimi i autoboteve të naftës në të gjitha pikat doganore dhe qëllim i këtij aksioni është kontrollimi i cilësisë së naftës. Ministr
Forcat irakiane kanë lansuar një ofanzivë për ta rikthyer qytetin e Raëa-s, të fundit të kontrolluar nga i ashtuquajturi Shtet Islamik. Qyteti, dhe
1 191 192 193 194 195 206 3860 / 4104 POSTS