Category: lajme

1 194 195 196 197 198 199 3920 / 3967 POSTS
Mbrëmë qytetarët e Janjevës të entuziazmuar në orët e vona kanë pritur kandidatin për kryetar të komunës së Lipjanit Ismet Hajrulkahu për të shpalosur
Shkruan: Xhemë Aliu (Shkrimi nuk ka për qëllim t’i jap preferencat e mija për ndonjë subjekt apo kandidat të caktuar, por është ekstra një parash
Kush është Blerimi dhe pse duhet ta votoni atë!?... Blerim Ukaj rrjedh nga një familje e Ballit Kombëtar. Axha i tij Jusuf Uka ‘’Bregu’’ ishte njer
Gjykata e Apelit është deklaruar rreth vendimit për lirimin nga paraburgimi dhe zëvendësimin e masës me arrest shtëpiak për të dënuarin, Enver Sekiraq
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në Shtime ka mbajtur tubim elektoral me nëndegët e Shtimes ku ka prezantuar kandidatët për këshilltarë dhe kandidat
Siguria e gazetarëve në Kosovë nuk është në nivelin e kënaqshëm dhe ka mungesë të efikasitetit të organeve përgjegjëse për mbrojtjen e gazetarëve dhe
Ai i sotmi është ultimatumi final i Madridit për liderin katalanas Carles Puigdemont. Nëse deri në orën 10:00 nuk heq dorë nga përpjekja për pava
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, disa ditë më parë ishte shprehur se nuk do të ketë bisedime me Serbinë pa përfshirjen e SHBA-së në dialogun q
Gruaja Demokratike e Kosovës (GDK) në Shtime ka organizuar tubim të madh me gratë në mbështetje të kandidatëve për këshilltare të Kuvendit të Komunës
Kandidati për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës Ismet Hajrullahu, mbajti takim me qytetarët e fshatit Qylagë. Hajrull
Serbia e ka kusht të patjetërsueshëm heqjen e Kosovës nga Kushtetuta e saj, nëse do që të anëtarësohet në Bashkimin Evropian. Këtë gjë, Serbia pritet
Prindërit në Prishtinë gati çdo ditë ankohen për kifle të mykura, që Komuna e Prishtinës po ua shpërndan nxënësve nëpër shkollat e Prishtinës. Një
Anëtarë të Partisë të serbëve kosovarë, e cila udhëhiqet nga Aleksandar Jabllanoviq, akuzohen të kenë hyrë në shtabin zgjedhor të Listës Srpska në Lep
Presidenti rus Vladimir Putin nuk ka mundur të mbajë të qeshurën, kur ministri i tij i Bujqësisë, Aleksander Nikolayevich Tkachov foli për eksportin e
Është konstituuar Komisioni për mbikëqyrjen e Agjensionit Kosovar për Inteligjencë (AKI),. Në krye të këtij komisioni do të jetë Donika Kadaj-Bujup
Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka thënë se presidentit Hashim Thaçit po i duhet përulja dhe denigrimi për ta thënë të vërtetën. Ajo Thaçi
Leslie Cofresi, menaxheri i barit “La Factoria”, i zgjedhur një ndër 50 baret më të mira në botë, filloi të qaj me dëshpërim, kur pa stafin e tij të d
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Shkup për një vizitë pune dhe do të marrë pjesë në Samitin rajonal “100 liderë në biznes nga Evropa Jug
Dështimi i dhënies së betimit të gjyqtarëve e prokurorëve të Serbisë, para presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për të nisë së zbatuari Marrëveshjen
Ka dështuar sot dekretimi i 42 gjyqtarëve dhe 14 prokurorëve nga komunitetet jo shumicë, për të cilët ishte planifikuar që sot ta bëjnë betimin para p
1 194 195 196 197 198 199 3920 / 3967 POSTS