Category: lajme

1 194 195 196 197 198 208 3920 / 4144 POSTS
Avokati, Azem Vllasi deklaroi sot në Beograd, se pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, por është e nevojshme dhe e dobishme normalizimi i marrëdhën
Hamza tha se do të ketë 4 për qind rritje pagash. Ministri i Financave Bedri Hamza, thotë se nga janari i vitit të ardhshëm do të ketë rritje pagas
Lideri i Hesbollah të Libanit ka akuzuar Arabinë Saudite që i ka deklaruar luftë vendit të tij, disa ditë pasi kryeministri i Libanit, Saad al-Hariri
Imazhet e rralla të postuara më poshtë, tregojnë më së miri se çfarë jetë bëhet në vijën e parë të frontit në Afganistan. Fotografi australian Gary
Pjesëtarë të policisë janë angazhuar për të siguruar praninë e dëshmitares së radhës në gjykimin ndaj Oliver Ivanoviqit. Dikur lideri i Serbëve në
NASA ka gjetur një burim të çuditshëm të ngrohjes nën Antarktidë, për shkak të të cilës kontinenti i akullt po shkrin me shpejtësi. Rreth 30 vjet m
Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, priti sot në takimin lamtumirës komandantin e KFOR-it në Kosovë, gjeneral majorin Giovanni
Është grabitur sot rreth orës 18:00 filiali i Postës dhe Telekomit të Kosovës në lagjën “Tre Sheshirat” në Prishtinë. Policia e Kosovës e ka konfirmu
Policisë spanjolle i është dashur të gërmojë thellë nën tokë për të zbuluar një ngarkesë masive kokaine, në kuadër të një operacioni që ka çuar mes të
“Skandali në mes të Europës”, apo rasti “Medicus’ nuk ishte veç një rast që bëri bum medial. Nga krimi i organizuar në këtë klinikë private, sipas Pro
Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte tha të enjten se, ai kishte vrarë dikë kur ishte adoleshent dhe e tha këtë në një fjalim në Vietnam, duke mbr
Programi i Kombeve të bashkuara për zhvillim “UNDP” e cila vepron edhe në Kosovë, në një konkurs pune të publikuar gjatë ditës së djeshme në një porta
Kujtim Munishi, Prokurori i Shtetit që po heton dyshimet për dosjen e manipuluar të Kryeprokurorit Aleksandër Lumezi, ka demantuar Ministrin e Drejtës
Dreka e “Ditës së falënderimeve” është shumë e famshme. Kjo ditë është pushim në gjithë Amerikën. Pjata kryesore pa dyshim që është gjeli i detit. Ëmb
Mediat ekuadoriane kanë publikuar emrin e shqiptarit të cilit dyshohet se iu bë një atentat mafioz për pazaret e kokainës. Bëhet fjalë për Remzi Azem
Kuvendari më i votuar opozitar Manush Shamolli edhe zyrtarisht pjesë e Kuvendit të Lipjanit, njofton Ulpianapress. Emërimi i Heset Sahitit për zv.m
Të enjten në rrugën “Bill Clinton” në Pejë është arrestuar një i dyshuar mashkull pasi që gjatë kontrollit në lokalin e tij janë gjetur dhe konfiskuar
Një person është arrestuar dje në Prishtinë, pasi që i njëjti së bashku me tre të dyshuar tjerë nuk janë ndaluar në pikë kontrolli të veturave, por ka
Veteranët të premten do t’i marrin pensionet e parapara me ligj, ndërsa nga viti i ardhshëm nuk do të ndodhin probleme të këtilla. Kështu ka shkrua
Tre njerëzit më të pasur në SHBA, Bill Gates, Jeff Bezos dhe Warren Buffett, kanë më shumë pasuri se gjysma e popullatës amerikane, apo 160 milionë am
1 194 195 196 197 198 208 3920 / 4144 POSTS