Category: lajme

1 195 196 197 198 199 203 3940 / 4044 POSTS
Tashmë kanë dalë edhe rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale në Kosovë. Në mesin e shumë komunave që do të shkojnë në balotazh është edhe qyteti
Blerim Shala, këshilltar i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar shkurt në Info Magazine të Klan Kosova, situatën e fundit në Kataluni ku
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur një sërë mesazhesh të ardhura në sekretarinë e tij telefonike, të cilën e ka marrë përsipër “ta personifikojë
Grupi i Këshillit Komunal Koordinues në mbrojtjen e viktimave të dhunës në baza gjinore, sot në Qendrën për Punë Sociale ka zhvilluar një takim pune t
Si çdo vit në javën e fundit të tetorit do të përfundojë ora verore, akrepat e së cilës do të kthehen 60 minuta prapa dhe zgjat deri në fundjavën e fu
Hetimi i nisur nga Prokuroria e Prizrenit për vdekjen e dyshimtë në qelitë e paraburgimit të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari shtrihet edhe
Nëse në jetën politike duket se nuk ka shumë ‘fuqi’ për të qenë aktiv, në jetën e rrjeteve sociale është një nga politikanët më aktivë, jo vetëm në pr
Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, duke folur për listën e fryrë të veteranëve të UÇK-së, ka thënë se pensionet duhet t’i marrin ata që në të vërtetë k
"Reforma ne Drejtesi nuk mund të ndalet prej klasës politike" Keshtu ka deklaruar kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela i ftuar në Top S
Në intervistat e dhëna ndër vite të Bill Gates, Steve Jobs dhe prindër të tjerë të “Silicon Valley”, kupton që ata janë shumë të rreptë sa i takon për
Numërimi i votave për kryetar të Prishtinës ka përfunduar, derisa ai për asamble ende po vazhdon dhe të dhënat po publikohen në faqen e KQZ-së. Der
Meteorologët thonë se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të pjesëshme të cilat, në orët e pasditës, do të jenë më të theksuara. Temperat
Partitë politike ç’do vit marrin para nga buxheti i Kosovës, ani pse deri më tani shumica prejt tyre nuk ka treguar të ardhurat tjera nga i marrin.
Brunë e më flokë të ç’thurura kështu ishte Ibrahim Rugova. Brune e me flokë të rregullta të gjata, kështu ishte Fanë Rugova. Një fotografi po qarku
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet ta finalizojë dialogun me Serbinë me njohje nga Beogradi. ”Shumë kohë është humb
Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, i llogaritur si “Brezi i Presidentit Rugova” tërthorazi u është kundërvu “Brezit të Republikës”, të rinjve që kanë ad
Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka planifikuar të vizitojë Greqinë në fund të nëntorit ose në fillim të dhjetorit, sipas Ministrit të Jashtëm g
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përmbyllur intervistën e tij në Klan Kosova, duke folur për zgjedhjet lokale që janë mbajtur me 22 tetor në të gj
E gjithë dosja e provimit të Jurisprudencës së kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, është larguar nga Arkivi i Kosovës. Ekipi i Kohavision
Kreu i PDK, Nard Ndoka i ftuar në Report Tv ka thënë se Edi Rama do bashkëqeverisë me kryetarin e PD, Lulzim Basha. I pyetur për deklaratën e pak d
1 195 196 197 198 199 203 3940 / 4044 POSTS