Category: lajme

1 196 197 198 199 200 203 3960 / 4044 POSTS
Ka një javë që është dhënë alarmi se interneti në Kosovë nuk është i sigurt. Por, duket se pak kush e ka marrë seriozisht se kredit kartelat, fjalëkal
Një ditë pasi Kuvendi i Shqipërisë vendosi të mos pranojë kërkesën e Prokurorisë për arrestimin e deputetit socialist Saimir Tahiri, oficerët gjyqësor
Dy kryetarët e sapozgjedhur, Bekim Jashari i Komunës së Skenderajt, dhe Ramiz Lladrovci i Komunës së Drenasit, zhvilluan sot së bashku homazhe në Komp
Konflikti i nisur për një mexhe të malit ka përfunduar me gjuajtje me armë ndërmjet familjarëve të afërt, në Sharban të Prishtinës. Ngjarja ka përf
Dy persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasi janë të dyshuar që kanë sulmuar fizikisht me shufra hekuri ish- sekretarin e përhershëm të Minist
Një video është publikuar së fundmi në internet, në të cilën shfaqet një grua e cila tërheq zvarrë fëmijën në rrugë. Gruaja duket e shpenguar teksa
eputetja e parlamentit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani së fundi ka qenë mjaft aktive në seancat e Kuvendit të Republikës së Kosovës. M
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur kontrollin e shtëpisë së ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Kanë qenë 4 oficerë të Policisë Gjyqësore
‘Arton Capital’, përmes analizave të ndryshme, nga gjithsej 193 shtete e ka vendosur Singaporin në maje të listës sa i përket shteteve me pasaportat m
Pas disa orësh debat me akuza dhe kundër-akuza, në seancën plenare rreth rishikimit të buxhetit në Kuvendin e Kosovës, deputeti i Lidhjes Demokratike
Anëtari i kryesisë së PDK-së, Blerand Stavileci, ka thënë se LDK-ja po e manipulojnë publikun, duke mos u përmendur votën partiake, me të cilën përfaq
Një grup prej 70 deputetësh të Parlamentit Evropian është zotuar se të heqin direktivën e ndryshimit të orës që ndodh dy herë në vit, sepse siç thuhet
Në Mitrovicën Veriore, zëri i shqiptarëve do të dëgjohet shumë më pak se më parë. Këtu, shqiptarët në asamble komunale përfaqësoheshin nga gjashtë
Gazetari Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me sulmin e turpshëm të kryeministrit Edi Rama kundrejt gazetarëve të medias shqiptare, duke lëshuar një bom
Femra më e votuar në Kuvendin e Lipjanit, Vlora Limani Hajnuni, nuk i ka harruar votuesit për besimin e dhënë në zgjedhjet ne tetorit, dhe duke u treg
Me rezultatet e të dielës, kryetari i rizgjedhur i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe partia e tij LDK, kanë arritur t’i thyejnë të gjitha rekordet e deritanis
Një prej përkrahësve më të rëndësishëm të Shpend Ahmetit katër vite më parë, Dardan Islami (gazetar, veteran i luftës), ka shfaqur dëshpërimin e thell
Sipas rezultateve preliminare që posedon AKR e Lipjanit, kjo parti do të ketë tre përfaqësues të saj në Kuvendin Komunal të Lipjanit. Kështu i tha
E tha presidenca në një njoftim, ndërsa e pohoi edhe një gjyqtar para gazetarëve - por, mediat nuk u lejuan që të ndjekin nga afër nëse vërtet para Ha
Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar se PDK-ja ka ruajtur një kontinuitet të elektoratit që nga viti 2007 sa u
1 196 197 198 199 200 203 3960 / 4044 POSTS