Category: lajme

1 197 198 199 200 201 202 3980 / 4038 POSTS
Sado të jenë marrë me dyshim, ndoshta nga dikush edhe si të pabesueshme, rezultatet e zgjedhjeve lokale, rikonfirmuan ate që zgjedhejt nacionale veq e
Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli, do të jetë në masë të madhe përcaktues për balotazhin në kryeqytet. Por, ai ende nuk ka v
Kandidati i pavarur për kryetar komune të Fushë Kosovës Ylber Islami, ka synuar të marr shumicën e votave për të qeverisur me këtë qytet, por rezultat
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar të publikojë rezultatin e zgjedhjeve lokale në faqe zyrtare. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi njoftoj se
Këtë vit në Kosovë janë shënuar më shumë se 163 raste me fruth. Të prekur nga fruthi, raportohet se janë kryesisht personat të cilët nuk janë vaksinua
Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu, ka thënë se sipas udhëzimeve të KQZ-së qytetarët e veriut në zgjedhjet e nesërme lokale do të mund
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar linkun i cili tregon se ku do të votoni në zgjedhjet lokale gjatë ditës së nesërme. Mund të ndodhë që v
Një preson rreth të 40-tave ka kryer një sulm me thikë në Munich të Gjermanisë. Gazeta gjermane. Bild, raporton se një person rreth të 40-tave ka k
Kandiatja për Asamble komunale të Lipjanit Majlinda Sylejmani në fund të fushatës zgjedhore ka falënderuar gjithë simpatizantët e LDK-së dhe përkrahës
Pjesë e ekipit të Selatin Retkocerit ëshë edhe Besarta Drenica, nga Vetëvendosje e Lipjanit. Ajo është gjuhëtare me profesion por rreshtimin në Vetëve
Shteti i Serbisë e ka shfrytëzuar ditën e çlirimit të Beogradit, që të paraqes forcën ushtarake. Ushtria serbe paraqiti pajisjet e saj ushtarake me
Mbrëmë qytetarët e Janjevës të entuziazmuar në orët e vona kanë pritur kandidatin për kryetar të komunës së Lipjanit Ismet Hajrulkahu për të shpalosur
Shkruan: Xhemë Aliu (Shkrimi nuk ka për qëllim t’i jap preferencat e mija për ndonjë subjekt apo kandidat të caktuar, por është ekstra një parash
Kush është Blerimi dhe pse duhet ta votoni atë!?... Blerim Ukaj rrjedh nga një familje e Ballit Kombëtar. Axha i tij Jusuf Uka ‘’Bregu’’ ishte njer
Gjykata e Apelit është deklaruar rreth vendimit për lirimin nga paraburgimi dhe zëvendësimin e masës me arrest shtëpiak për të dënuarin, Enver Sekiraq
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në Shtime ka mbajtur tubim elektoral me nëndegët e Shtimes ku ka prezantuar kandidatët për këshilltarë dhe kandidat
Siguria e gazetarëve në Kosovë nuk është në nivelin e kënaqshëm dhe ka mungesë të efikasitetit të organeve përgjegjëse për mbrojtjen e gazetarëve dhe
Ai i sotmi është ultimatumi final i Madridit për liderin katalanas Carles Puigdemont. Nëse deri në orën 10:00 nuk heq dorë nga përpjekja për pava
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, disa ditë më parë ishte shprehur se nuk do të ketë bisedime me Serbinë pa përfshirjen e SHBA-së në dialogun q
Gruaja Demokratike e Kosovës (GDK) në Shtime ka organizuar tubim të madh me gratë në mbështetje të kandidatëve për këshilltare të Kuvendit të Komunës
1 197 198 199 200 201 202 3980 / 4038 POSTS