Category: lajme

1 2 3 4 109 40 / 2167 POSTS
Në përkujtim të dëshmorit ‘’Ibrahim Krasniqi’’ në fshatin Smallushë të Lipjanit, oraganizohet turnir në futboll të vogël. Turniri do të mbahet më d ...
Kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe, sheiku Mohammed bin Rashid Al Maktoum, gjatë vizitës dhe qëndrimit të tij në Mal të Zi, personelit të një ...
Një nënë nga Gjilani, të premten, ka raportuar në polici se vajza e saj e mitur është larguar nga shtëpia dhe për një kohë nuk e ka ditur vendndodhjen ...
Sindikata e Pavarur e Hekurudhave të Kosovës, Trainkos, i ka dhënë afat Qeverisë së Kosovës që deri më datën 17 maj të kryejë pagesën e punëtorëve për ...
Fytyra e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish-luftëtarit të UÇK-së, Rexhep Selimi, është stampuar përgjithmonë në krahun e Fadil Gashit. Gash ...
Një dado në New York është dënuar me burgim të përjashtëm pa mundësi ankese për vrasjen e dy fëmijëve për të cilët kujdesej, krim ky është që përshkru ...
Drejtoresha e SHF “Hasan Prishtina”, e fshatit Godanc të Shtimes, Zade Mustafa, së bashku me Këshillin e shkollës ua kanë ndaluar 3 nxënësve: (A.R, Z. ...
Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti, deklaroi se kontrolli demokratik i Kuvendit karshi Qeverise së Kosovës ka dështuar dhe se pa një s ...
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, mëngjesin e sotëm ka pritur në takim pune zëvendësministrat në Qeverinë e Republikës së Kosovës, për të disku ...
Për klubin e futbollit “Ulpiana” nga Lipjani vjenë donacioni i rradhës, njofton Ulpianapress. Feti Gërbeshi nga fshati Sllovi i cili jeton dhe vepr ...
Një aksident ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në qytetin e Lipjanit. Dy makina janë përplasur me njëra – tjetrën dhe sipas raportuesve për Ulpia ...
Policia e Kosovës, të ejten në mbrëmje, në teritorin e komunës së Podujevës ka zënë një grup personash që po transportonin dru të vjedhura në pyll. N ...
Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka dështuar të mbahet seanca në rastin ku i paditur është Hysamedin Peci. Hysamedinin e ka paditur motra e tij, S ...
Ministrja e Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, tha të premten se viti 2025 është data e vërtetë për zgjerimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor. ...
Më shumë se 17 mijë të rinj dhe të reja kanë aplikuar në konkursin për polic, i cili zyrtarisht është mbyllur dje. Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë ...
Kryetari i Partisë Liberal Demokratike në Serbi, Çedomir Jovanoviq, ka thënë se Beogradi edhe pse jozyrtarisht, dëshiron ta marrë Veriun në këmbim të ...
Shumë qytetarë në Republikën e Kosovës vazhdojnë që veturat e tyre personale t’i importojnë nga vendet evropiane. Por sfida kryesore mbetet akciza e l ...
Qeveria e Serbisë në mbledhjen e sotme e ka ndryshuar Ligjin për siguri në komunikacion. Me këtë ligj, drejtuesve të automjeteve nëpër autostradat ...
Presidenti i SHBA Donald Trump do të takojë udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong-un në Singapor më 12 qershor, tregoi ai. Në prill, Trump trondi ...
Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj i dha sot mbështetje të plotë Ministrit të ShëndetësisëUran Ismaili në përmirësimin e gjendjes n ...
1 2 3 4 109 40 / 2167 POSTS