Category: lajme

1 2 3 4 193 40 / 3857 POSTS
Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se Albin Kurti dhe Isa Mustafa janë pajtuar për bashkëqeverisje. Kanë thënë se të hënën do të nënshkruhet marrëveshja
Nëntëvjeçarja Zerina Jakupi, nxënëse e klasës së IV ShFMU “Emin Duraku” në Shtime, është solidarizuar me tërmetin që goditi Shqipërinë, ku mbetën të v
Ndihma e kosovarëve për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, nuk po ndalen. Gjatë ditës së sotshme organizata rinore nga qyteti i Lipjanit ‘Hope’ k
Janë të pakta rastet kur projektet në letër dhe renderët mbesin në hije nga puna e finalizuar, një nga to, pa asnjë dyshim është VERA nga nga Gashi In
Korrespodenti LAJME Sali Berisha: Jam prekur shumë kur kam parë shqiptarët e Kosovës duke mbledhur ndihma në qendër të Prishtinës KorrespodentiKo
Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka bërë të ditur se në disa momente, ushtarët e FSK-së kanë rrezikuar më t
6.8 milionë euro, 3.6 milionë dollarë dhe 156 milionë lekë është shuma e dhuruar deri në këto momente për banorët e prekur nga tërmeti në Shqipëri.
Isa e Shemsedin Abazi nga Livoçi i Gjilanit, ishin dy nga viktimat e tërmetit të fuqishëm që goditi dje Shqipërinë. Tifo grupet ‘’Stuhia e Kuqe’’ n
Këtë vikend në Qendrën Tregtare në Lipjan’’7 Vëllezërit’’ , në datat 28 deri më 3 Dhjetor, zbritje në mbi 70 lloje të produkteve ushqimore, tekstil, d
Një tjetër tërmet me magnitudë 4.4 ballë i shkallës rihter ra në Shqipëri rreth orës 23:50. Epiqendra këtë herë ishte 12 kilometra nga qyteti i S
Ka nisur zhvendosja e banorëve nga stadiumi i Durrësit “Niko Dovana”. Qytetarët e kanë vlerësuar si pozitive faktin se po largohen në tendat, megji
jeologu Fidaim Sahiti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Kosova nuk është në rrezik për 100 vjetët e ardhshme nga ndonjë tërmet shkatër
Tërmete të njëpasnjëshme goditën Shqipërinë që orët e para të mëngjesit të së martës. Dridhja e parë më e fuqishme u regjistrua rreth orës 03:50 dhe k
Qytetarë nga Lipjani të cilët jetojnë në diasporë kanë filluar aksionin që të dërgojnë ndihma drejt Shqipërisë, pas tërmetit vdekjeprurës, shkruan Ulp
Biznese të ndryshme nga Kosova po vazhdojnë të dërgojnë me të madhe ndihma në Shqipëri. Në “Rrugën e Kombit” janë parë disa kamionë të mbushur me n
Shumë qytetar nga Kosova ia kanë mësyrë Shqipërisë për të ndihmuar në forma të ndryshme pas tërmetit që preku mëngjesin e së martës. Me vetura, kom
Qytetarë të Kosovës kanë vështuar rrugën e kombit për t’iu dalur në ndihmë vëllezërve nga Shqipëria, shkruan lajmi.net. Shikoni pamjet: Dhimbjet
Tragjedia që përfshiu sot Shqipërinë shkaktoi humbje jetësh njerëzore. Deri tani raportohen 23 të vdekur dhe mëse 600 njerëz të plagosur në Durrës,
Një lajm i rremë është përhapur në rrjetet sociale, se sonte në orën 02:00 pas mesnatës do të ndodhë një tërmet tjetër me ballë prej 7.2, me epiqendër
Njësia policore në Pejë ka arrestuar një të dyshuar i cili më datën 14.11.2019 kishte ikur nga Qendra Korrektuese për të Mitur në Lipjan. I mitur
1 2 3 4 193 40 / 3857 POSTS