Category: lajme

1 200 201 202 203 4040 / 4043 POSTS
Në intervistën dhënë gjatë emisionit Kontakt në Tribuna Chanel, kandidati i LDK-së për Kryetar të Lipjanit Imri Ahmeti , ka theksuar se projekti i tij
Google Maps është një aplikacion interesant për të eksploruar për vende të ndryshme në të gjithë rruzullin tokësor, që nuk i keni vizituar dhe mund t’
Një fermer i cili ka mbytur 79 derra të vogël duke kërcyer mbi ta me bark, është dënuar me 15 muaj burgim së bashku me kolegun e tij i cili e filmoi k
Kjo është Zona e Demilitarizuar mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut. Por megjithëse ka këtë emër, ajo është një nga zonat më të militarizuara
Në tubimin e organizuar nga Dega e PDK-së në Rashincë, me elektorat dhe simpatizantë nga Gllavica, u tha se me 22 tetor PDK dhe Naim Ismajli do të je
Kandidati i PDK-së për kryetar të Shtimes, Naim Ismajli ka takuar banorët e fshatit Rashicë, ku ka shpalosur programin e tij qeverisës. Në takimin ku
Tubimet e LDK-së në Hallaq të Madh dhe Kroishtë, të mbajtura me pjesëmarrje të madhe të mbështetësve të këtij subjekti, janë sinjale se LDK në zgjedhj
Kandidati për kryetar të Lipjanit Selatin Retkoceri ka vazhduar me shpalojsen e 25 zotimeve për Lipjanin. Në tubime të ndara në fshatrat Qylagë dhe
Se përkushtimi për ta ruajtur ambientin është në nivelin më të ultë të mundshëm, dëshmon rasti si ky, kur një kamion i nxënë në flagrancë nga një lexu
Kryetari Imri Ahmeti sot ka pritur mbi 50 të rinj votues për herë të parë, të cilët sapo janë bërë pjesë e strukturave të Forumit Rinor të LDK-së në L
Piloti i “Qatar Airëays” Sandip Varma, ka publikuar në profilin e tij në tviter, se si duket aterimi i aeroplanit në aeroportin e Queenstoën në Zeland
Labinot Tahiri po i e shijon politikën në misione më të “thella”. Këngëtari i njohur kosovar, njëherit deputeti i AKR-së në parlamentin e Kosovës ndod
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi. Të dy presidentët kanë nënshkruar një deklaratë të përbashk
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ia këndoi një këngë turke, Recep Tayip Erdoganit gjatë një darke të mbajtur në nder të Presidenti
Marrja me fajde i ka kushtuar një qytetari nga Suhareka. Policia ka bërë të ditur se në Leshan të Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull K/Sh
Një person është therur me thikë në mbrëmjen e së martës në Ulpianë të Prishtinës. Aksioni u planifikua të kryhet natën. Policia ka njoftuar se, p
Gjysma e shqiptarëve po marrin në konsideratë që të largohen dhe të punojnë jashtë vendit. Tendenca për të ikur po rritet nga viti në vit sipas ank
Turqia dhe Serbia bëjnë të pamendueshmen, lihet pas beteja e famshme e Kosovës e vitit 1389 ku gjetën vdekjen si Sulltan Murati ashtu edhe mbreti ser
Parandalohet ajo qe mediat gjermane e cilësojnë “plaçkitja e shekullit”. Plani i një shqiptari dhe një shtetasi italian është ndërprerë ne mes nga
Analisti Astrit Gashi në lidhje me debatin e kandidatëve për Kryetar të Prishtinës që u mbajt sonte në Magazina Lokale, tha se ka qenë një debat shumë
1 200 201 202 203 4040 / 4043 POSTS