Category: lajme

1 203 204 205 206 207 212 4100 / 4224 POSTS
Analistët politik në emisionin e mbrëmshëm “Studio e hapur” vlerësuan se fitorja e BDI-së në komunat shqiptare i atribuohet ndihmës së madhe që kjo pa
Lideri i rrëzuar i Katalonjës, Carles Puigdemont, është larguar nga Spanja dhe ka udhëtuar për në Bruksel, njoftojnë zyrtarët e Qeverisë spanjolle. P
Policia e Kosovës ka njoftuar se në pikën kufitare më Merdare janë duke u kryer disa punë, ku për pasoj mund të ketë vonesa herë pas herë. Nga data 0
Në marshin protestues të organizuar gjatë të dielës në rrugët e Barcelonës, protestuesit valëvisnin flamurin spanjoll si dhe atë katalonas të njohur s
Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka bërë një premtim ndryshe nga të tjerët. Ndonëse në kohë kur po afrohet stina më e ft
KF Arbëria nepërjet profilit të tyre Facebook bënë me dije që afaristi i suksesshëm Jahir Krasniqi i njohur si ( Jahir Baba) ka vendosur t’i motivojë
Ka nisur sezoni i gjuetisë në Kosovë. Por gjuetarët nga Kosova dhe Shqipëria kanë festuar këtë nisje sezoni duke ngrënë mish të blerë, pasi nuk kanë v
Tekstet shkollore vazhdojnë të kritikohen për gabime të shumta me prani të termeve paragjykuese e diskriminuese. Një rast i tillë është në librin e
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pohoi se zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Hoyt Yee i ka kërkuar zbardhjen e rastit të vrasjes së
Lajmet e fundit se stadiumi shtetëror i Kosovës nuk do të ndërtohet në Bërnicë, por diku në Drenas, i ka komentuar, përmes llogarisë së tij në Faceboo
Një nxënës i klasës së nëntë në Podujevë u kthye nga shkolla në shtëpi me shenja të dhunës në fytyrë dhe trup. Për këtë ai dhe familja e tij po e akuz
Kryetarit aktual të Ferizajt, Muharrem Svarqës, tash sërish kandidat i LDK-së për kryetar, i cili do të matet me Agim Aliun në balotazh, i janë kthyer
Pas vdekjes së 30 vjeçarit nga Prizreni në autostradën “Arbën Xhaferi”, kanë nisur pakënaqësitë brenda punëtorëve të Bechtel-Enkas. Në një përgjigj
Shumë pak dihet për ish-gruan e Vladimir Putinit, Lyudmila Ocheretnaya. Të paktë janë ata që dinë shumë për familjen e Presidentit të Rusisë, Vladi
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka qëndruar sot në Kalanë e Korishës, lokacion i cili ndodhet mbi këtë fshat të rrethinës së Pr
Ndonëse gjatë këtyre ditëve klima politike ka qenë mjaft e ngarkuar, duket se Kryeministri Edi Rama këtë të shtuë e ka kaluar me djalin e tij, Zaho. N
Noor Mohamed, 29-vjeçari nga Bangladeshi është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një eskorte shqiptare, zhargoni për punëtoret e seksit. V
Prej disa ditësh në media qarkullon lajmi se ‘Audi’ me targa AA 003 GB, që i përkiste ish-ministrit Tahiri, është çregjistruar nga Drejtoria e Transpo
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur për përplasjen që kishte me k
Gazeta më e madhe austriake “Der Standard” ka publikuar një analizë për Shqipërinë dhe Serbinë. Më konkretisht e përditshmja shkruan për lojën mes Kry
1 203 204 205 206 207 212 4100 / 4224 POSTS