Category: lajme

1 205 206 207 208 209 211 4140 / 4218 POSTS
eputetja e parlamentit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani së fundi ka qenë mjaft aktive në seancat e Kuvendit të Republikës së Kosovës. M
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur kontrollin e shtëpisë së ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Kanë qenë 4 oficerë të Policisë Gjyqësore
‘Arton Capital’, përmes analizave të ndryshme, nga gjithsej 193 shtete e ka vendosur Singaporin në maje të listës sa i përket shteteve me pasaportat m
Pas disa orësh debat me akuza dhe kundër-akuza, në seancën plenare rreth rishikimit të buxhetit në Kuvendin e Kosovës, deputeti i Lidhjes Demokratike
Anëtari i kryesisë së PDK-së, Blerand Stavileci, ka thënë se LDK-ja po e manipulojnë publikun, duke mos u përmendur votën partiake, me të cilën përfaq
Një grup prej 70 deputetësh të Parlamentit Evropian është zotuar se të heqin direktivën e ndryshimit të orës që ndodh dy herë në vit, sepse siç thuhet
Në Mitrovicën Veriore, zëri i shqiptarëve do të dëgjohet shumë më pak se më parë. Këtu, shqiptarët në asamble komunale përfaqësoheshin nga gjashtë
Gazetari Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me sulmin e turpshëm të kryeministrit Edi Rama kundrejt gazetarëve të medias shqiptare, duke lëshuar një bom
Femra më e votuar në Kuvendin e Lipjanit, Vlora Limani Hajnuni, nuk i ka harruar votuesit për besimin e dhënë në zgjedhjet ne tetorit, dhe duke u treg
Me rezultatet e të dielës, kryetari i rizgjedhur i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe partia e tij LDK, kanë arritur t’i thyejnë të gjitha rekordet e deritanis
Një prej përkrahësve më të rëndësishëm të Shpend Ahmetit katër vite më parë, Dardan Islami (gazetar, veteran i luftës), ka shfaqur dëshpërimin e thell
Sipas rezultateve preliminare që posedon AKR e Lipjanit, kjo parti do të ketë tre përfaqësues të saj në Kuvendin Komunal të Lipjanit. Kështu i tha
E tha presidenca në një njoftim, ndërsa e pohoi edhe një gjyqtar para gazetarëve - por, mediat nuk u lejuan që të ndjekin nga afër nëse vërtet para Ha
Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar se PDK-ja ka ruajtur një kontinuitet të elektoratit që nga viti 2007 sa u
Arma e superpërfolur e Vladimir Putinit pritet për t’u testuar para fundit të vitit. “Satan 2” apo RS-28 do të testohet në Cosmodrome Plesetsk, Rusia
Gjatë ditës së djeshme Kryetari i Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Vijës Kufitare, Shpejtim Bulliqi, ka dalë në terren së bashku me anëtarët e tje
Elektorati ka befasuar partitë politike me rezultatin e zgjedhjeve lokale duke mos ua siguruar rehatinë as në komunat që për vite me radhë janë konsid
“Nuk përjashtojmë askënd. Unë nuk jam përjashtues në politikë. Mundohem të kem partneritet me të gjithë”, thotë Veseli në lidhje me mbështetjen e mund
Të dashur qytetarë të komunës së Shtimes, anëtar dhe simpatizantë të PDK-së në Shtime. Dua që secilin veç e veç të ju falënderoj për besimin e dhën
Ish-kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka pranuar dështimin në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Nëpërmjet një shkrimi të publikuar në Facebook, deput
1 205 206 207 208 209 211 4140 / 4218 POSTS