Category: lajme

1 209 210 2114217 / 4217 POSTS
Tubimet e LDK-së në Hallaq të Madh dhe Kroishtë, të mbajtura me pjesëmarrje të madhe të mbështetësve të këtij subjekti, janë sinjale se LDK në zgjedhj
Kandidati për kryetar të Lipjanit Selatin Retkoceri ka vazhduar me shpalojsen e 25 zotimeve për Lipjanin. Në tubime të ndara në fshatrat Qylagë dhe
Se përkushtimi për ta ruajtur ambientin është në nivelin më të ultë të mundshëm, dëshmon rasti si ky, kur një kamion i nxënë në flagrancë nga një lexu
Kryetari Imri Ahmeti sot ka pritur mbi 50 të rinj votues për herë të parë, të cilët sapo janë bërë pjesë e strukturave të Forumit Rinor të LDK-së në L
Piloti i “Qatar Airëays” Sandip Varma, ka publikuar në profilin e tij në tviter, se si duket aterimi i aeroplanit në aeroportin e Queenstoën në Zeland
Labinot Tahiri po i e shijon politikën në misione më të “thella”. Këngëtari i njohur kosovar, njëherit deputeti i AKR-së në parlamentin e Kosovës ndod
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi. Të dy presidentët kanë nënshkruar një deklaratë të përbashk
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ia këndoi një këngë turke, Recep Tayip Erdoganit gjatë një darke të mbajtur në nder të Presidenti
Marrja me fajde i ka kushtuar një qytetari nga Suhareka. Policia ka bërë të ditur se në Leshan të Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull K/Sh
Një person është therur me thikë në mbrëmjen e së martës në Ulpianë të Prishtinës. Aksioni u planifikua të kryhet natën. Policia ka njoftuar se, p
Gjysma e shqiptarëve po marrin në konsideratë që të largohen dhe të punojnë jashtë vendit. Tendenca për të ikur po rritet nga viti në vit sipas ank
Turqia dhe Serbia bëjnë të pamendueshmen, lihet pas beteja e famshme e Kosovës e vitit 1389 ku gjetën vdekjen si Sulltan Murati ashtu edhe mbreti ser
Parandalohet ajo qe mediat gjermane e cilësojnë “plaçkitja e shekullit”. Plani i një shqiptari dhe një shtetasi italian është ndërprerë ne mes nga
Analisti Astrit Gashi në lidhje me debatin e kandidatëve për Kryetar të Prishtinës që u mbajt sonte në Magazina Lokale, tha se ka qenë një debat shumë
Ministrja e jashtme e Suedisë, Margot Wallstrom ka thënë se Kosova dhe Katalonia nuk mund të krahasohen, pasi janë raste të ndryshme. Ajo ka thënë
Arban Abrashi i LDK’së thotë se Shpend Ahmeti nuk është bllokuar nga asnjë parti për të realizuar projekte bazike për qytetarët e Prishtinës. Gjithçka
Faktet edhe një herë e kanë kundërshtuar kandidatin e VV'së për kryetar të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Shpend Ahmeti gënjeu publikisht ku
1 209 210 2114217 / 4217 POSTS