Category: lajme

1 2 3 4 5 208 60 / 4146 POSTS
Kryetari i PDK-së së Lipjanit, Hyzer Rizani, përmes këtij telegrami i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes, miqve e të njohurve të familjes Hoti, p
Kryetari i ,komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Hoti me rastin e vdekjes së gjyqtari i njohur, Shashivar H
Familja e Agron Vitisë nga fshati Sllovi e Lipjanit jeton në kushte shumë të vështira për jetën tash e 21 vjet vite pas përfundimit të luftës, pasi që
Drejtoreha e Shëndetësisë së Lipjanit, Merita Bytyqi përmes një shënimi në faqen e saj zyrtare u ka bërë thirrje qytetarëve të Lipjanit që të përdorin
Pjesëtarët e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së gjatë ditës së sotme nëpër qytete të Kosovës kanë mbajtur protesta me moton “Në mbrojtje të
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shkelzen Hajdini gjatë adresimit para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka qenë tejet i ''ashpër'' ndaj tyr
Veprimtari i çështjes kombëtare, ish-ushtar i UÇK-se, Isak Tusha, ka folur për zhvillimet e fundit politike në Maqedoninë e Veriut, veçanërisht për fu
Arbëria ka konfirmuar se e ka emëruar Arbnor Morinën në postin e trajnerit, i cili do ta fillojë punën nga sezoni i ri 2020/21 pas promovimit të klubi
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti është tifoz i flakt i KF Arbërisë. Këtë gjë, Ahmeti e ka treguar në manifestimn e organizuar nga klubi dobrajas me
Kuvendiari i LDK-së së Lipjanit, Fadil Sopa ka reaguar pas propozimit të Isa Mustafës, për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga pozita e nënkryetarës dhe an
Vogëlushi, Arian Krasniqi është duke u ballafaquar me diçka të rëndë. Ai është diagnostifikuar me Leukemi Akute Limfoblastike. Më shumë se kurrë
Gazetari Kushtrim Bekolli, na dërgon një vend që ua shuan nxehtësinë. Rrëfimi i tij nis dhe përfundon në Baicë të Lipjanit, aty ku banorët e tyre k
Në Komunën e Lipjanit,  shoqata bamirëse “Lipjani për lipjanaset” në qendër të qytetit kanë blerë banesë për familjen e Izjadin Pacollit, e cila deri
Drejtoresha e Shëndetësisë së Lipjanit, Merita Bytyqi i është drejtuar qytetarëve të Lipjanit me anë të një shënimi në Facebook, duke i'a rikujtuar se
Libri i autorit Sefer Tashollit “Lipjani me rrethinë” është një monografi për qytetin e Lipjanit, është një monografi për Lipjanin si komunë, pra për
Me rastin e shënimit të 21 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Komunës së Lipjanit, Kryetari degës së PDK-së, Hyzer Rizani me bashkëpunëtorë kanë bërë ho
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Teknologjisë dhe Inovabcionit, Ramë Likaj, ka marrë vendim për ndërprerjen e mësimit plotësues për nxënësit e klasave
Gentrit Gashi nga Sllovia e Lipjanit po kërkon ndihmën e qytetarëve. I njëjti vite më parë ishte operuar në Turqi për një problem që kishte në sy, dhe
Legjenda e futbollit lipjanas, Jeton Gashi ka mbetur pa skuadër, pas dorëheqjes nga KF Lipjani muaj më parë. Gashi, sipas burimeve të Ulpianapress
Familja pesë anëtarshe Pacolli, Albani 10 vjeç, Altini 8 vjeçe dhe Kaltrina 4 vjeçe janë në mëshirë të fatit. Fëmijët duhet të ecin çdo ditë 2 orë për
1 2 3 4 5 208 60 / 4146 POSTS