Category: lajme

1 2 3 4 5 109 60 / 2167 POSTS
Nga sot Kosova do ta ketë Ambsasadën e saj në Emiratet e Bashkuara Arabe, në Abu Dhabi. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe Presidenti, ...
Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka vizituar sot segmentin e rrugës nacionale N 2, Kaçanik-Hani i Elezit, ku po ndodhin rrëshqitjet e gurëve dhe ...
Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po hasin në telashe gjatë kalimit të tyre në Serbi, nëpërmjet pikës kufitare “Dheu i Bardhë”. Pjesëtarët e Policisë ...
Një aksident komunikacioni ka ndodhur në dalje të Mitrovicës, në fshatin Shupkovc. Në këtë aksident nga fotografitë e siguruara nga lajmi.net, shihet ...
Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka hapur konkursin për zgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për ...
Nehat Thaçi ka filluar sot zyrtarisht punën në drejtimin e Shërbimit Korrektues të Kosovës. Këtë gjë e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Abelard ...
Një makinë e policisë është fotografuar duke bërë tejkalim të rrezikshëm në vijë të plotë. Një makinë e policisë është fotografuar teksa tejkalon r ...
Ish-kryeparlamentari dhe kryetari aktual i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka këshilluar qeveritarët e vendit që të jenë ...
Kuadrot shëndetësorë po largohet me të madhe nga Kosova drejt Gjermanisë Enkelena Rraci është mjeke me profesion. Ne korrik te vitit 2017 ajo dipl ...
BERZH ka vlerësuar pozitivisht rritjen e ekonomisë shqiptare gjatë vitit 2018. Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) parashikon që eko ...
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me kancerlaen gjermane, Angela Merkel është përcjellë nga ndërtesa e Bundeskanzleramt nga një eskortë ...
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi reagoi në lidhje me shkarkimin nga detyra të kreut të Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj. Sipas saj kjo është ës ...
Për shkak të aksidentit të martën, në orën 04:45, të dy drejtimet e autostradës u mbyllën për disa orë për shkak të punës së madhe të pastrimit të rru ...
Zyrtarët që punojnë në Agjencinë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, mund të marrin pushim pa pagesë për një vit me pretendimet për ngrit ...
Ish-deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Florin Krasniqi do të jetë pjesë e Partisë Social Demokrate Krasniqi i cili më parë ka qenë pjesë e Vetëvendo ...
Komuna e Kaçanikut sot mban ditë zie në shenjë nderimi për policët e vdekur në një aksident, Malsor Dashi dhe Armend Trena. Në vendimin e kësaj kom ...
Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq ka thënë se për Serbinë është me rëndësi që e ka përkrahjen e Rusisë dhe të Kinës sepse në këtë mënyrë përjashto ...
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas refuzimit të ftesës nga Kuvendi i Serbisë. Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se ...
Një grua rreth moshës 50-vjeçare është gjetur gjatë ditës së djeshme në Liqenin Artificial në Mitrovicë pa shenja jete. Ajo rreth orës 17:00 është par ...
Partia Demokratike ka publikuar për herë të parë dosjen penale të Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili rezulton i dë ...
1 2 3 4 5 109 60 / 2167 POSTS