Category: lajme

1 73 74 75 76 77 117 1500 / 2327 POSTS
Mbrëmjen e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë. Dy persona të maskuar kanë grabitur një automjet brenda së cilit ndodhej një 35 vjeçar i ...
Raportet e tendosura me Ambasadën Amerikan që lidhen me tentimin për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, si dhe këmbëngulja në dështimin e marrëveshjes s ...
Bahri Berisha, drejtor i Doganës, tha se për vitin 2018, nga projeksioni i Qeverisë pritjet janë që Dogana e Kosovës të mbledhë 1 miliard e 75 milionë ...
Mërdara po vazhdon të mbetet pikëkalimi më problematik sa i përket kolonave të gjata. Numri më i madh i mërgimtarëve i bien nga kjo pikë kufitare q ...
residenti Hashim Thaçi, i ka uruar besimtarët ortodoksë me rastin e festës së Krishtlindjeve. “Komunitetit ortodoks në Kosovë ua uroj për shumë mot ...
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se “pas një viti të suksesshëm” që kjo parti ka pasur në zgjedhjet e vitit të kaluar, ka shpallur zgjedhje ...
Tani kur pothuajse është qartësuar se kush cilit grup i takon, Shpend Ahmeti kryetar i Prishtinës, të paktën publikisht ka mbajtur pozicion neutral, e ...
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu ka thënë mos-liberalizimi i vizave për Kosovën është dhuratë nga ish-kryeministri Isa Must ...
Një bisedë mes Aida Dërgutit dhe një aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, shpërfaqë edhe më shumë dallimet dhe mospajtimet në subjektin më të madh në ...
Gjermania dhe Turqia kanë ndërmarrë një hap kah përmirësimi i raporteve të tensionuara, me takimin ndërmjet diplomatëve më të lartë të dy vendeve. ...
Personit që po nget veturën nuk i intereson t’i respektojë rregullat për mos perdorimin e veturave në sheshin ‘’Adem Jashari’’ në Lipjan. Gazet ...
Ndryshe nga moti ekstrem i ftohtë që ka kapluar veriun e Amerikës, temperaturat përvëluese në bregun lindor të Australisë kanë shkrirë asfaltin në një ...
Në rrafshnaltën e pluhurosur të Afganistanit verior, arkeologët po përpiqen të zbulojnë sekretet e një prej xhamive më të vjetra në botë, struktura e ...
Një zjarr ka kapluar një pjesë të një ndërtese në rrugën ‘’Lidhja e Prizrenit’’. Njësitet e zjarrfikësve janë në përpjekje për ta ndalë zjarrin, njoft ...
Kryeministri Haradinaj e nisi vitin 2018 duke premtuar që çështjet e mëdha si demarkacioni, liberalizimi i vizave, ushtria e dialogu, (të cilat për vi ...
Me nisjen e vitit të 2018 ndryshon mosha e daljes në pension për gratë si dhe vitet e vjetërsisë në punë për burrat. Kjo pasi, sipas reformës, që h ...
Një myslimane ka vendosur që të sfidojë Vladimir Putinin për postin e Presidentit të Rusisë, shkruajnë mediat ndërkombëtare, transmeton Gazeta Metro. ...
Trembëdhjetë muaj i janë dashur Gjykatës Themelore dhe asaj të Apelit për të përmbyllur procesin e kundërshtimit të aktakuzës në rastin e Azem Sylës d ...
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot në takimin përmbyllës për këtë vit. Takimi mbahet në Hotel Emerald nga  ora 1 ...
Familjarët akuzojnë autoritetet e burgjeve në Maqedoni se po u bëjnë diskriminim të rëndë pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës. “Maqedonasve të VMRO- ...
1 73 74 75 76 77 117 1500 / 2327 POSTS