Category: lajme

1 73 74 75 76 77 139 1500 / 2773 POSTS
KF Ulpiana i është rikthyer normaliteti pas situatave të krijuara së fundmi në klubin nga “Sami Kelmendi”. Kryetari i ri i klubit, Abedin Salihu gj
Në Janjevë, gëzimi që e patën për një autoambulancë kur e morën dhuratë, po iu del hidhërim. Komuna e Lipjanit dëshiron t’ua marrë. Prandaj, banorët
Asambleisti i LDK-së së Lipjanit, Arton Retkoceri i cili në zgjedhjet lokale për Kuvend të Lipjanit, mblodhi një shumë të madhe të votave, plotë 570,
Afaristi i mirënjohur lipjanas Abedin Salihu-Dino zgjidhet kryetar i ri i klubit të KF Ulpianës. Bordi mbikqyrës i përkohshmëm i KF Ulpianës është
Nesër nga ora 16:00 është paralajmëruar mbajtja e seancës së Kuvendit të Kosovës me vetëm një pikë të rendit të ditës, ratifikimin e marrëveshjes së
Lidhur me marrëveshjen e detyrueshme ligjore me Prishtinën, drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi nuk ka ide se çfarë lloj sk
Deputetët maqedonas të Kuvendit të Maqedonisë, pasi votuan ligjin e gjuhëve së bashku me deputetët shqiptar, po përballën me probleme e presione nga m
Derbi i Ligës së Dytë ndërmjet KF Ulpianës dhe Lepencit nuk prodhoi fitues në stadiumin ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan në prani të një numri të madhë të
Televizioni Francez “France 24” i ka kushtuar një kronikë Kosovës në shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë së saj, siç thuhet aty, një shteti që ende n
Jo më shumë së një ditë kanë mbetur kur KF Ulpiana do të përballet me Lepencin në stadiumin ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan. KF Ulpiana dhe Lepenci do
Policia ka arrestuar një person në Lipjan, për shkak se i është gjetur substancë nartkotike e tipit marihuanë dhe më pas i është konfiskuar edhe vetur
Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje para disa minutash janë parë duke i vendosur disa fotografi të djalit të presidentit Thaçi, nëpër pushime në vendet
Teksa rusët përgatiten për zgjedhjet presidenciale të 18 marsit, pyetjet e zakonshme nuk duket se janë të nevojshme për t’u bërë. Askush nuk duhet të
Mbrëmë janë larguar flamujt në sheshin “Zahir Pajaziti”. Për këtë rast Policia e Kosovës ka ndaluar tre persona. Ndërkaq, asamblisti i Lëvizjes Vet
Për Flora Bujupin, strehimorja e qenve endacakë në Lipjan është bërë arsyeja që ajo të qëndroj më shumë në Kosovë, se tek familja e saj në Holan
Kosovarët vazhdimisht marrin pjesë nëpër edicione këndimi jashtë vendit dhe na bëjnë krenar me sukseset që arrijnë. Këtë gjë edhe njëherë na e ka d
Në përpjekje për të ndriçuar jetën dhe veprën e luftëtarëve të NDSH-së, Ahmet Qeriqi ka nxjerrë në ditë monografinë: “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiu
KB Lipjani ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së tetë në Ligën e Parë së Kosovës në basketboll, njofton Ulpianapress. Lipjanasit para shikuesve
KB Lipjani ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së tetë në Ligën e Parë së Kosovës në basketboll, njofton Ulpianapress. Lipjanasit para shikuesve
Kryetarja në detyrë e PDK-së së Lipjanit, Selvije Halimi me rastin e ditës së mësuesit 7 marsi, përmes një urimi ka uruar të gjithë mësimdhënësit, njo
1 73 74 75 76 77 139 1500 / 2773 POSTS