Category: lajme

1 84 85 86 87 88 177 1720 / 3536 POSTS
Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka daklaruar sot se Ushtria e Serbisë duhet të jetë e gatshme që në çdo moment të jetë faktor i fuqishëm i prapësi
Shteti i Serbisë duhet të japë përgjigje dhe të japë llogari për fatin e personave të pagjetur, kanë thënë zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosov
Ditëve të fundit Policia e Kosovës ka shtuar kontrollet për pajisjen e makinave me ulëse të veçantë për fëmijë deri në moshën 12 vjeçare. Sipas zyrtar
Autori Ahmet Qeriqi, ka nxjerrë në opinion librin më të ri të heroit “Januz Emin Bajqinca” nga fshati Rubovc i cili ishte njëri ndër luftëtarët e njoh
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka dhënë edhe njëherë zotimin e tij për liberalizim. Sipas tij, kosovarët mund të udhëtojnë lirshëm në
Takimi derbi i Ligës së Dytë në Grupin B mes Arbërisë së Dobrajës dhe Lepencit ka përfunduar me barazim 2-2. Edhe pse mysafirët janë të kënaqur m
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë në Vlorë, një 34 vjeçar nga Tirana është mbytur në vendin e njohur si shpella e “Haxhi Aliut”. 34 vjeçar
Duket se kafshët nuk e pëlqejnë këtë djalë. Dylan McWilliam, një instruktor i stërvitjes së mbijetesës nga Kolorado shkoi të notonte në oqeanin e Hawa
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar sot në Hagë - për ta mbajtur nesër një ligjeratë atje. I pari i vendit do të ligjërojë në vendin ku fun
Pasditen e sotme është sekuestruar një kilogram kokainë e pastër, në doganën shqiptaro-greke të Kakavijës. Lënda narkotike u gjet në një autobus të l
Kryetari i Komunës së Prishtinës ka njoftuar sot se kanë përfunduar punimet e njërit kah të rrugës Fehmi Lladrovci prej rrethit te flamurit deri te rr
Gruaja më e moshuar në botë, dhe e mbijetuara e vetme e lindur në shekullin ë nëntëmbëdhjetë ka vdekur të shtunën në Japoni në moshën 117 vjeç. Nab
Kush është më i lumtur? Ai që jep apo ai që merr? Vështirë ta thuash, të paktën pa e provuar. Nisur nga përvoja e atyre që e kanë përjetuar, shumë ve
Të Dielën nuk do të mund të shihni njerëz në Lipjan, shkruan Gazeta Ulpianapredd. Është fjala që nuk do t’i shihni në qytet sepse të gjithë do të j
Portali propagandistik rus në gjuhën serbe “Sputnik” ka publikuar një video – parodi të intervistës së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për t
Drejtori i Kulturës në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova, përmes një njoftimi në profilin e tij në Facebook, ka thënë se Prishtina brenda këtij viti do
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se sot përfundon asfaltimi i njërit krah të rrugës “Fehmi Lladrovci”, rrugë kjo prej rrethit të flam
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se tani është koha që të ketë angazhim më të madh për një mjedis të shëndoshë. Për Ditën e T
Një zinxhir i emigracionit të paligjshëm, që ka transportuar 2500 deri në 3,000 shtetas shqiptarë dhe kosovarë në Francë që nga viti i kaluar, është ç
Fjalimi i Emmanuel Macron në Parlamentin Europian ishte krisma e parë për hapjen e fushatës zgjedhore europiane në vitin 2019. Pasi dëgjuam fjalimin e
1 84 85 86 87 88 177 1720 / 3536 POSTS