Category: LIPJANI

1 2 3 87 20 / 1727 POSTS
Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe veterani i luftës, Ekrem Pajazti, 48 vjeçar, nga fshati Shalë i Komunës së Lipjanit, i cili është bab
Ne kuadër të projekteve nga lista e investimeve kapitale për vitin 2021, ka filluar asfaltimi i rrugicave në fshatin Bujari të Komunës së Lipjanit.
Familjet në nevojë do të kenë mundësi që gjatë muajit të Ramazanit të marrin bukë pa pagesë në marketin “ DISA” në Kroishtë të Lipjanit, falë zemergje
Ndonëse numri i të infektuarve me virusin Covid-19 është duke shënuar rritje të lartë ditëve të fundit në Lipjan, qytetarët janë duke i vazhduar dalje
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ishte sot pjesë e takimit virtual me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Ministrin e Administrimit t
Në Ribar të Vogël shumë shpejt do filloj zgjerimi i ndriqimit modern, edhe pse ky fshat ka gjashtë vite që është me ndriqim. Projekti është pjesë
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tij, sot kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur buqeta me lule tek varrezat
Klubi hendbollistik “Ulpiana” nga Lipjani, është shpallur kampion në Ligën e Parë dhe në sezonin e ardhshëm nisin turin në Superligë. Vashat e Tefi
Me vaksinën antiCOVID deri më tani janë vaksinuar 92 qytetarë në komunën e Lipjanit, përcjell Gazeta Ulpianapress. Para tri dite ka filluar vaksini
Krytari Imri Ahmeti i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Sinani nga Resinoci i Lipjanit, pas vdekjes së djaloshit 7-vjeçar, i cili u godit nga v
Në Komunën e Lipjanit ka filluar vaksinimi i personelit mjekësorë me vakësinën AstraZenekca këto vaksina janë të dedikuar për puntorët shëndetësorë, v
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka uruar Vjosa Osmanin pas zgjedhjes së saj si shefe e shtetit, njofton Ulpianapress. “ Qytetarë të nderuar, Uri
Kryetari Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, së bashku me familjen e Dëshmorit Haradin Bajrami kanë vizituar punimet në ndërtimin e shtatores së Dëshmori
Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja i ftuar në emisionin “Direkt” me Drin Ejupin, u shpreh i bindur se Lëvizja Vetëvendosje do t’i fitojë 24 komuna
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka uruar ditën Ndërkombëtare të Mjekëve. Ai ka uruar këtë ditë të rëndësishme të sferës së mjekësisë dhe shpreh m
Fqja zyrtare ka njoftuar sot qytetarët se së shpejti në Lipjan do filloj vaksinimi me vaksinën anti-Covid, percjell Ulpianapress. « Qytetarë të n
Të jesh pjesë e Ulpianës padyshim që është përgjegjësi e madhe.Skuadra lipjanase këtë stinor është me meritë lidere e Ligës së Parë. Trajneri Fadil
Gjykata Themelore në Prishtinë, më 26 shkurt 2021, kishte lëshuar një urdhëresë për shkuarje në vuajte të dënimit me burgim për ish-kryetarin e Komunë
Ulpiana dhe Vitia të dielen do të zhvillojnë ndeshjen e javës së 20-të e që ishte paraparë të zhvillohej të dielën që e lam pas, mirëpo kushtet e vësh
Kryetari i Komunë së Lipjanit Imri Ahmeti në një takim me ekipin e projektit të Bankës Botërore të udhëhequr nga Lumnije Gashi Shabani, sot në zyrën e
1 2 3 87 20 / 1727 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)