Category: LIPJANI

1 2 3 36 20 / 717 POSTS
Pasi sefte shijoi të idhtit e humbjes javën e kaluar, kur humbi si udhëtuese nga rivali i drejtpërdrejtë në Dardanë 1 me 0, Ulpiana rishtas përjetoi t
Sot, Organizata “Asociacioni i të Rinjve për të Drejtat e Njeriut – YAHR” ka organizuar trajnime vetëdijësuese me nxënësit e Gjimnazit “Ulpiana “ në L
Rrugët e Kosovës janë mbushur me motele. Madje, në shumë prej qyteteve ato janë hapur edhe ngjitur me njëra-tjetrën. Në tërë vendin, janë të regjistru
Derbi i xhiros së 14-të në Ligën e Dytë të futbollit të Kosovës ndërmjet Ulpianës kryesuese dhe Lepencit që renditet në vendin e katërt do të luhet të
Policia e Kosovës Ka arrestuar një person në Konjuh të Lipjanit pasi të njëjtit gjatë një kontrolli i është gjetur një pistoletë, njofton Ulpianapress
Ka arritur një sukses në biznes vite me radhë. Ka ndërtuar një karizmë prej një udhëheqësi të pakontestueshëm në kompaninë e tij serioze dhe ndër më t
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tij gjatë ditës së sotme ka përciellur nga afër fillimin e punimeve për ndë
Në kuadër të bashkëpunimit dhe shkëmbimit të përvojave në mes të shkollave, sot SHFMU "Ismail Luma"  priti mysafir nga Prishtina nxënësit, mësimdhënës
Banorët e fshatit Bregu i Zi Komuna e Lipjanit kanë akuzuar udhëheqësit e kësaj komune për mosshqyrtimin e një peticioni që nga muaji shkurt i këtij v
71 persona kanë votuar në sondazhin publikuar nga portali “Ulpianapress”, ku pyetja është parashtruar se nëse ndonjëri nga këta do të ishte kandidat p
Dardana ka mposhtur Ulpianën me rezultatin 1-0 në Hogosht, percjell Ulpianapress. Golin e vetëm dhe të tre pikëve në këtë duel e ka shënuar sulmues
Ulpiana pësoi një humbje të papritur nga Dardana në sfidën e javës së 11-të të Ligës së dytë. Ekipi lipjanas u mund me rezultatin 1 – 0 me golin e pës
Po ndërtohet rruga për rreth hekurudhës prej udhëkryqit Gllogovc-Rubovc deri te studiumi i qytetit në Lipjan Kryetari Komunës, Imri Ahmeti sot nga
Kur i sëmuri shkon te mjeku, përveç tjerash, ka nevojë së paku për fjalë e sjellje të mirë nga ana e stafit mjekësor. Por si do të ndjeheshin mjekët d
Me një intensitet të lartë po punohet në rregullimin e dy parqeve në Lipjan, atë në rrugën “Avdi Kelmendi” (Parku-Lapidarit nga Lufta e dytë botërore)
Kryetari Komunës së Lipjani, Imri Ahmeti i shoqëruar nga drejtori i Zhvillimit Ekonomik, Shkelzen Hajdini dhe drejtori i Shërbimeve Publike, Ilir Tash
‘’Orari i kujdestarisë së barnatorëve ne Lipjan per muajin Nëntor 2018’’, njofton faqja zyrtare e Komunës./Ulpianapress
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, e ka ''ngulfatur '' Komunën që po drejton e bashkë me të edhe transprencën si segment kryesor të demokracisë. Kështu
Shpenzimet e përmbledhura në ndy raporte të cilat e prezantoi ditë më parë OJQ Polis, njërin për gjashtëmujorin, e tjetri për nëntëmujorin e këtij vit
Sado rezultat i thellë, “shqetësues” është fakti se Ulpiana në përballje kundër Vjosës, ka shënuar “rënie të efikasitetit” në krahasim me dy ndeshjet
1 2 3 36 20 / 717 POSTS