Category: LIPJANI

1 11 12 13 14 15 40 260 / 781 POSTS
Punimet në projektin: “Renovimi i infrastruktës së mbrendëshmë të qerdhes së fëmijëve në Lipjan” tashmë janë në përfundin e sipër. Ky projekt ka vler
Kanë filluar punimet në renovimin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan dhe në objektin e shërbimit të urgjencës, ku përveç fasadimit të
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot gjatë ditës ka pritur në takim Drejtorin Ekzekutiv të KDI-së, Ismet Kryeziun dhe Drejtorin e OJQ-së YAHR
Qytetarët e Lipjanit po vazhdojnë t’i kundërshtojnë emërtimet e rrugëve të cilat janë bërë vite më parë nga qeverisja e PDK-së. Madje, ata kanë fil
Që nga fillimi i këtij viti, asnjë person nuk ka ndërruar jetë si shkak i lijës së ujit. Nga Klinika e Infektivës në QKUK kanë bërë të ditur për In
RDK e Lipjanit mbajti mbledhje e radhës me anëtarët e kryesisë, ku prezentë ishte edhe ushtruesja e detyrës së kryetares në PDK-në e Lipjanit, Selvije
Komuna e Lipjanit organizon koncert për nder të diasporës, njofton Ulpianapress Kjo bëhet e ditur nga një njoftim i Komunës së Lipjanit në faqen e
Shtime, 30 korrik 2018 - Sot në sallën e vjetër të Kuvendit të Komunës së Shtimes u mbajt trajnimi një ditor me temën "Mediat e reja dhe internet akti
Një stuhi me erëra të fuqishme që kanë ardhë nga veri-lindja e Kosovës ka goditur për pak minuta qytetin e Lipjanit. Rreshje të mëdha të shiut kanë
Pas paraqitjeve jo të sigurta në ndeshjen e djeshme të portierëve ka bërë që KF Ulpiana të rris ndjekjen e tyre për një portier të ri. Sipas gazetë
KF Ulpiana, e drejtuar nga trajneri Astrit Rrahmani, ka zhvilluar sot, në “Sami Kelmendi” të Lipjanit, ndeshjen miqësore me homologen e saj nga Pozher
Fshati Gadime e Komunës së Lipjanit duket të jetë në gjendje  të rëndë pas reshjeve të fundit të shiut. Gazeta Ulpianapress ka siguruar një video n
Ditë më parë në Lipjan, në ambientet e klubit KF Ulpiana, ka qëndruar një ekspert i futbollit europian. Vizitën që po ja bënë klubit futbollistik U
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Shkurorëzimeve në Kosovë” për vitin 2017. Këto të dhëna tregojnë se në Lipjan
Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti gjatë përcjelljes së implementimit të disa projekteve në teren ka vizituar nga afër edhe punimet në ndërtim
Feriz Krasniqi nga fshati Smalluzhë i Komunës së Lipjanit ka 20 vjet që merret me bujqësi, raporton KTV. Por, këtë vit, 80% të kulturave bujqësore
Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, sot gjatë përcjelljes së implementimit të disa projekteve në teren është ndalur edhe në Magurë për të parë
Në fshatin Rufc i Ri, sot në praninë e mësimdhënësve dhe banorërëve të këtij fshati, Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me drejtorin e derita
Policia e Kosovës sot në dy operacione, një në Shtime dhe një në Lipjan ka arrestuar dy persona si të dyshuar për fajde, kanosje dhe shtyrje në vetëvr
11 përfocimet që u prezantuan sot janë një pjesë e dëshmisë se Abedin Salihu-Dino detyrën e postit të kryetarit të KF Ulpiana e ka marr shumë seriozis
1 11 12 13 14 15 40 260 / 781 POSTS