Category: LIPJANI

1 17 18 19 20 21 33 380 / 656 POSTS
Sot në ambinetin e Kuvendit Komunal në Lipjan është mbajtur mbledhja komemorative, me rastin e ndarjes nga jeta të puntorit të Administratës në Komunë
Sot në sallën e Kuvendit Komunalnë Lipjan duke filluar nga ora 14:00, mbahet mbledhje komemorative në nderim të puntorit të Administratës në Komunën e
Shikuar nga jashtë, objekti i ndërtuar 43 vjet më parë, mund të krijojë përshtypje mashtrimi për çdo kalimtar që kalon andejpari. Investimet e lodhta
Kryetari i Lipjanit,Imri Ahmeti i ka shprehur ngushëllime familjes Zaskoku, për vdekjen e më të dashurit të tyre, njofton Gazeta Ulpianapress. Ahme
Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë puntori i Administratës në sektorin e Kuvendit në Komunën e Lipajnit, Bajram Zaskoki. Komuna e Lipjanit nepër
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me Ministrin e Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri sot kanë nënshkruar Marrëveshjen e Mirëkuptimit
Policia e Kosovës ka njoftuar se një person, gjersa ka qenë duke lëvizur në rrugë me veturë nga pakujdesia ka goditur këmbësorin nga fshati Ribar i Ma
Me një program të pasur kulturo-artistik, të përgatitur nga nxënësit dhe mësusit e shkollës, sot në Magurë u shënua Dita e Shkollës “ Haradin Bajrami”
Shkolla fillore serbe “Braça Aksiq” në Lipjan, për shumë arsye dallon nga shkollat tjera të kësaj komune, ajo është e vetmja shkollë për nxënësit e të
Tifo-grupi lipjanas “TIGRAT” kanë kërkuar përkrahje të madhe për skuadrën e tyre të zemrës, KF Ulpiana për ndeshjen me Bashkimi GJ, shkruan Ulpianapre
Rreth 50 familje nga ky fshat kanë ble shtëpitë e kroatëve të shpërngulur nga Janjeva dhe sot jetojnë aty në kushte të vështira materiale.Deri para p
KB Lipjani ka marr përkrahje  nga ish -kryetari i KF Ulpianës, Blerim Duriqi.Ai pas fitores së madhe që arriti klubi lipjanas, në shenjë rrespekti për
KB Lipjani hedh një tjetër hap drejt ngjitjes në IP Superligë sezonin e ardhshëm sportive në basketboll për meshkuj. Djelmoshat e Florent Ahmetit f
Vetëm sa i afrohet njeriu ndjen frikën që ngjallë ky udhëkryq, i cili mori shumë jetëra .Dy përmendore të rrethuara me kurorë, sikur e plotësojnë edhe
Një aksident trafiku ka ndodhur dje në udhëkryqin Lipjan-Janjevë. Aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 18:55. Në aksident janë përfshirë dy vetura,
Ky tel që rri i kacavarrur një metër mbi tokë, nuk ështe vig për tesha, por është kabllo e lidhur në shtyllën e telefonisë fikse, e cila ka më shumë s
Sot, Kryesia e Partisë Demokratike Dega në Lipjan bëri homazhe dhe nderuan jetën dhe vepren e heroit të kombit Ismet Asllani, në 19 vjetorin e rënies
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij, sot ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh pranë pllakës përkujtimore të hero
Nën udhëheqjen e kryesuesit të Kuvendit të Komunës së Lipjanit Daut Azemi është mbajtur sot mbledhja e parë e Komitetit për Komunitete. Me vota unanim
Nxënësit e Gjimnazit ‘’Ulpiana’’ në Lipjan kurorëzuan suksesshëm edhe një aktivitet humanitar. Të shtyrë nga bindja e domosdoshmërisë për ti ndihmuar
1 17 18 19 20 21 33 380 / 656 POSTS