Category: LIPJANI

1 17 18 19 20 21 43 380 / 841 POSTS
Kyetari Ahmeti ka vizituar punimet në ndërtimin e trotuarëve në fshatin Banullë. I pari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, po ashtu gjatë ditës së
Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtor, sot ka qëndruar në fshatin Babush ku nga afër ka parë mbarëvajtjen e punimeve
Avni Jashari është zgjedhur kryetar i Degës së Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan. Sot atje është zhvilluar procesi i brendshëm zgjedhor, prej nga ku
Ka vdekur ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ibrahim Kozhani, nga Ribar i Madh i Lipjanit, njofton Ulpianapress. Në moshën 67 vjeçare
Komuna e Lipjanit nëpërmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare, ka njoftuar se të martën, Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me OJQ-Polis organizon de
Pjesa më e madhe e Lipjanit së shpejti do të jetë e vëzhguar nga kamerat e sigurisë, pritet që nëpër krejt qytetin të vendosen 21 kamera me vlerë prej
Komuna e Lipjanit është shpallur përfituese nga MInistria e Administrimit të Pushtetit Lokal për përformancë të lartë me një ceremoni të organizuar ng
Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Lipjan, i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj kunatës. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqi
Janë 150 persona nga e gjithë Kosova që deri më tani e kanë bërë transplantimin e veshkave. Kjo procedurë mjekësore nuk kryhet në vendin tonë. Për kët
Amra Bytyqi, dy vjeçare nga komuna e Lipjanit ka nevojë për ndihmën tuaj. Ajo tash e disa kohë është diagnostikuar me Leukemi Akute. Amra e vogël par
Opozita në Lipjan, PDK, LVV, AAK dhe NISMA Socialdemokrate, kanë thirrur një mbledhje të jashtëzakonshme Kuvendin e Komunës . Në njoftimin për medi
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në sallën e Kuvendit Komunal ka mbajtur mbledhjen publike me qytetarë, mbledhje kjo e cila në bazë të
Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar nga drejtori i Urbanizmit Ilir Tasholli, ka vazhduar me inspektimin e punëve që Komuna po bënë
Dikur tandem në drejtimin e Ulpianës kur klubi po prekte Superligën Ramiz Qeriqi e Jeton Gashi kanë projektuar themelimin e një klubi të ri futbolli n
19 maji ishte dita e fundit kur Murtez Luma e pa për herë të fundit vajzën e tij 17 -vjeçare Euronën. Ka më shumë se 30 ditë që familja Luma nga Kojs
Emocionet e fitores së Svicrrës ndaj Serbisë si kontribut i dy golave nga kosovarët Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit kane përfshirë edhe kryetarin A
Kuvendi i klubit futbollistik, KF Ulpiana, ka zgjedhur të premtën për kryetar të ri, biznesmeni e njohur Abedin Salihun-DINO. Ai në mënyrë unanime
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, sot ka pritur Petrit Selimin Drejtori Ekzekutiv të Fondacionit të Mileniumi të Kosovës me bashkëpunëtor, ku temë disku
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot ka pritur në takim një grup të rinjësh vullnetarë të Rrjetit të Edukatorëve Bashkëmoshatarë (PEN), me
Kapiteni i deritanishëm i FC Kosovës së Gjenevës, Blendim Gashi ka bërë një ngritje të madhe në karrierën e futbollistit. Ai është transferuar në e
1 17 18 19 20 21 43 380 / 841 POSTS