Category: LIPJANI

1 2 3 4 76 40 / 1512 POSTS
Sot u zhvillua ceremonia zyrtare e varrimit të djaloshit 25 vjecar nga Komuna e Lipjanit, Sejdi Smajli, i cili humbi betejën me leokimin. Qytetarë
Federata e Futbollit e Kosovës, ka marrë vendim që ta përfundoj sezonin 2019/2020, në Ligën e Parë. FFK-ja ka vendosur që Besa e Pejës dhe Arbëria
Sejdi Smajli, nga Lipjani ishte nisur para një jave për shërim në Turqi. Por, 25-vjeçari i cili vuante nga leukimia akute. Lajmin e ka bërë të d
Sot ka vdekur Sejdi Smajli nga Komuna e Lipjanit, i riu i cili vuante nga leukemia akute. Gazetari Granit Duriqi, njëherit organizator i aksionit ”
Pasioni dhe dashuria ndonjëherë të detyrojnë të ndjekësh ‘misione të pamundura’ . E keni menduar ndonjëherë, të punosh 24 orë në ditë, të mos e fitosh
Në kohën kur shqiptarët e besimit islam po shënojnë Natën e fundit të muajti të shenjtë të Ramazanit të quajtur si Nata e Festës së Bajramit, familja
Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim lidhur me rezultatet dhe arritshmërinë në të gjitha kategoritë sendore në basketbollin.
Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës bashkë me ministrin e Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka nënshkruar memorandum për financimin e
Ai është një nga fotografët më të talentuar në vendin tonë, por edhe në rajon, pasi që fotografitë e tij, veçmas ato nga realiteti, kanë zënë vend gji
21 vjeçarja, Miranda Hajdini nga Lipjani vuan nga leukemia akute dhe ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit. Mirandës i duhen 130 mijë
Sot ka filluar të zbatohet faza e dytë e lehtësimit të masave për rikthim në normalitet pas gjendjes së krijuar nga pandemia COVID-19. Në këtë fazë
Oda e Sadri Shalës në Kleçkë, ditëve të fundit, ka pritur dhe ka përcjellur personalitete të rëndësishme të skenës politike kosovare. Ky takim i so
Subjekti opozitar Partia Demokratike e Kosovës, dega në Lipjan nëpërmjet një komunikate për media, të mërkurën, ka akuzuar sërish ekzekutivin e komunë
Sejdi Smajli nga komuna e Lipjanit, sonte do të niset për mjekim jashtë vendit. Lajmin e ka konfirmuar për Ulpianapress, vëllau i Sejdisë, Sedati
Përfaqësuesi special i sekretarit gjeneral të Kombeve të Bashkuara për Kosovë, Zahir Tanin së bashku me bashkëpunëtorë takuan Kryetarin e Komunës së L
Një person është arrestuar në cilësinë e të dyshuarit nga Policia e Lipjanit, për plagosjen e dy personave në Smallushë të Lipjanit. Këtë e kanë ko
Dy persona janë plagosur me armë zjarri në fshatin Smallushë të komunës së Lipjanit. Ngjarja ka ndodhur në mbrëmje, Policia e Kosovës ka marrë info
Në komunën e Lipjanit, janë shqiptuar gjatë 24 orëve të fudit mbi dyzet gjoba, për mos respektim të masave të sigurisë ndaj COVID-19. Sipas burimev
Kryetari i Komunë së Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me Komandantin e Stacionit Policor në Lipjan, Bashkim Bytyqi, apelojnë tek qytetaret që të përmba
Që nga orët e hershme të mëngjesit ndërrmarës dhe qytetarë të ndryshëm kanë ndihmuar me të holla për shërimin e të riut Sejdi Smajlin i cili ka nevojë
1 2 3 4 76 40 / 1512 POSTS