Category: LIPJANI

1 2 3 4 55 40 / 1081 POSTS
Koordinatori i AAK-së së Lipjanit, Vehbi Imeri ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të dhënë dorëheqje nga posti
Mbrëmë persona të panjohur kanë hyrë në objektin e paraleles së SHFMU “Ismail Luma” në Jetën e Re, të cilët kanë dëmtuar dhe demoluar hapsirat e brend
Ka filluar renovimi i shkollës SHMP “Adem Gllavica” në Lipjan, ky projekt do të përfshijë renovimin e terësishëm të shkollës të cilin ka mundësuar Dep
Kryetari i rizgjedhur i LDK-së në Lipjan, Imri Ahmeti thotë se besimi i delegatëve është obligim e motiv shtesë për të vazhduar me korrektësi e përgje
Kuvendi Zgjedhor i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Lipjan ka rizgjedhur me të gjitha votat pro Imri Ahmetin për kryetar edhe për katër vjet
Nënkryetari Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Iniciativën për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës (IADK).
Një sfidë e vërtetë është për amvisat pjekja e mishit në shtëpi. Zakonisht, amvisat shqiptare përgatisin mish të pjekur në raste festash, gëzimesh
Strukturat e PDK-së në Lipjan, sëbashku me asambleistin Argjent Tasholli, kanë vizituar fermerët, duke i uruar që pas një punë të madhe të suksesshme
Drejtorati për Planifikim, Urbanizëm dhe Mbrojtje të Mjedisit në bashkëpunim me GIZ kanë bërë prezantimin e punës së deritanishme të procesit të harti
Asambleisti i PDK-së së Lipjanit, Ramiz Qeriqi është i ftuari i fundit nga Gjykata Speciale. “Luani” ftesën për t’u paraqitur para Gjykatës Spe
Në qytetin e Lipjanit para dy dite është arrestuar një person pasi së bashku me të dyshuarin e dytë janë parë nga policia duke prerë dru në park me ve
I ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është njëri ndër udhëheqësit kryesor të Nerodimes, Shukri Buja. Ai do të shkojë në Hagë më datën 17 të këtij mu
LDK e Lipjanit sonte përmbylli zgjedhjet në nëndegen e njëzet e dytë që ishte ajo e Krojmirit. Kryetari i deges, Imri Ahmeti është pritur si hero. Në
Sot në sallën e Kuvendit të Komunës së Lipjanit nën kryesimin e kryesuesit të Kuvendit të Komunës, Daut Azemi është mbajtur seanca e radhës së Asamble
Jo rrallë herë na ndodh që në trafik të shohim vozitje të veturave në anën e kundërt të korsisë, duke rrezikuar kështu edhe trafikun. Një rast i ti
Në Kosovë ekzistojnë shumë vende të bukura ku mund të viziohen me familje e të kalohen momente të bukura. Secili prej tyre ka pamjen e vetë të veça
Lidhja Demokratike e Kosovës dega në Lipjan, ka zgjedhur sot Shlezen Hajdinin kryetar të nëndegës së saj, me unanimitet të plotë në Kuvendin zgjedhor
Drejtoresha e Shëndetësisë në Lipjan, Vlora Limani-Hajnuni ka uruar pas fitores së xhudistes Majlind Kelmendi në lojërat evropiane “Minsk 2019”, të ci
LDK e Lipjanit sonte përmbylli zgjedhjet në nëndegen e trembëdhjetë që ishte ajo e Sllovisë. Në ketë nëndegë, me shumicë votash u zgjodh kryetar Na
Në kuadër të procesit zgjedhor brendapartiak, nëndega e LDK-së në Rufc të Ri të premten në mbrëmje, ka mbajtur kuvendin zgjedhor. Në këtë kuvend,
1 2 3 4 55 40 / 1081 POSTS