Category: LIPJANI

1 2 3 4 5 52 60 / 1034 POSTS
Kryetari i PDK-së së Lipjanit, Prof.Dr. Hyzer Rizani, ka shtruar një darkë iftari në muajin e shenjtë të Ramazanit, ku morën pjesë përfaqësues të kom
Nesër në Lipjan luhet ndeshja më e rëndësishme e vitit. “hunin o tirqit” mes Ulpianës dhe Kosovës së Prishtinës do luhet në “Sami Kelmendi” nën pranin
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me drejtorin e Administratës Komunale Avni Olluri, gjatë ditës së sotme kanë lëshuar në funksion s
Ka raste të shumta kur ambientet publike dhe parqet dëmtohen apo edhe shkatërrohen nga qytetarët e papërgjegjshëm. Një gjë e tillë ka ndodhur së fu
Partia Demokratike e Kosovës, dega në Lipjan, e ka akuzuar kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmetin, se pavarësisht premtimeve elektorale shumë f
Ulpiana ka shënuar fitore minimale 0:1 ndaj Lepencit, në kuadër të derbit të javës së 28’ të Ligës së dytë. Kryesuesaj e tabelës, Ulpiana ka vazhdu
Kryesuesi i Kuvendit të Komunës së Lipjanit, Daut Azemi sot ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan ku u prit nga Kryetari i Këshillit të
Sot rreth orës 23:00, në rrugën “Lidhja Prizrenit”, në Lipjan, ka ndodhur një aksident trafiku, me ç’ rast ngasësi i një automjeti (Golf 5+), për arsy
Shumë qytetarë nga vendet të ndryshme sot kanë përkujtuar Fatlum Vishesellën në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë, transmeton Ulpianapress. Vishes
Qindra qytetarë janë mbledhur sot në sheshin e Lipjanit në përkrahje të “Grupit Kumanova”. Ata kanë kërkuar lirimin e lipjanasit Fatmir Reçica, i c
Kuvendari më aktiv në Kuvendin e Lipjanit, Argjend Tasholli, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka uruar të gjithë qytetarët e besim
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dega në Lipjan, Imri Ahneti, njëherit kryetar i Lipjanit ka uruar gjithë beimstarët mysliman me rastin e mua
“Me rastin e shqyrtimit të raportit mbi shpenzimet dhe të hyrat janar – mars 2019, në Kuvendin e komunës së Lipjanit, bazuar në raportin e paraqitur n
"Me rastin e shqyrtimit të raportit mbi shpenzimet dhe të hyrat janar - mars 2019, në Kuvendin e komunës së Lipjanit, bazuar në raportin e paraqitur n
Shkolla e Mesme në Shalë, ditë më parë është emërtu nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë me emrin heroit kombëtar "Shaqir Hoxha".
Në orët e vona të mbrëmjes të së dielës, ujku ka sulmuar kopenë e deleve të një fermeri në fshatin Gadime të Lipjanit. Një Banorë i fshatit Gadime,
Në 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Shaqir Hoxha, kryetari Rizani e nderon atë. Kryetari i degës së PDK-së në Lipjan, Hyzer Rizani i shoqëruar nga
Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot ka mbajtur përvjetorin e themelimit në Lipjan pa kryetarin e tyre, Isa Mustafa, raporton Ulpianapress. Të g
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka nënshkruar marrëveshje për Programin Rajonal për Demokraci Lokale në Ballkanin Perëndimor (ReLOaD), i fin
Asambleisti nga radhët e PDK-së së Lipjanit Argjend Tasholli, i'a ka varguar një mal premtimesh të pushtetit aktual dhe mos realizimin e tyre, që sipa
1 2 3 4 5 52 60 / 1034 POSTS