Category: LIPJANI

1 2 3 4 5 49 60 / 966 POSTS
Dy prindërit dhe vëllai i vogël kanë vizituar sot vendin ku 7 vjecari nga komuna e Lipjanit u ther dje me thikë nga një 75 vjeçare në Basel të Zvicrë
Dje në Bazel të Zvicrës, 7-vjeçari I.M nga Lipjani u ther për vdekje nga një 75 vjeçare. Ai derisa po kthehej nga shkolla, u vra nga një grua për
Ndaj vrasjes së 7 vjeçarit nga Komuna e Lipjanit në Bazel të Zvicrës ka reaguar edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Në një postim në Facebook
Dy prindërit dhe vëllai i vogël kanë vizituar sot vendin ku 7-vjeçari nga komuna e Lipjanit u ther dje me thikë nga një 75-vjeçare në Basel të Zvicrë
Pas vrasjes që ndodhi të dielën në një kazino në Suharekë, Kryetari Bali Muharremaj, ka deklaruar se kërkon që të mbyllen të gjitha kazinot në këtë k
Iniciativës së nisur nga Bali Muharremaj, e përkrahur nga Smajl Latifi, tani i është bashkuar edhe Imri Ahmeti. Kryetari i Lipjanit njofton se i b
Florent Ahmetaj, 36-vjeç, nga Rezalla e Skenderajt, u qëllua me armë zjarri për vdekje mbrëmë në vendin e tij të punës, në një kazino afër Lipjanit.
Gjatë orëve të mbrëmjes së sotme në qytetin e Lipjanit ndodhi një vrasje në një kazino . I vrari është një 36 vjeçar nga fshati Rrezallë e Skenderaji
Pas raportimit për vrasjen e 36 vjeçarit në një kazino në komunën e Lipjanit, kapiteni i policisë, Driton Imeri është deklaruar lidhur me rastin.
Sonte rreth orës 20:00, një 36 vjeçar është vrarë në një lokal në Lipjan. Burime të Indeksonline bëjnë me dije se viktima është nga fshati Rezall
Rreth orës 20:00 në Lipjan ka ndodhur një vrasje. Sipas Policisë së Kosovës, viktima është një 36 vjeçar, shkruan Indeksonline. Aktualisht po v
Bajram Hetemi nga Sllovia e Lipjanit përfundoi në spital. Ai po thotë se u rrah nga zëvëndësdrejtori i  Kompanisë “Kajmak” Shpk, Glitin Qalla
Partia Demokratike e Kosovës në Lipjan më 31 mars do ta mbaj Kuvendin e saj zgjedhor. Kështu është vendosur në takimin e përbashkët të Komisionit Lok
Qindra qytetarë, familjarë, miq e përfaqësues institucionesh, kanë marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të dy të rinjëve nga Llugaxhia e Lipjanit, të
Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Lipjan ka ngushëlluar familjet Retkoceri dhe Tmavapër vdekjen  dy të rinjëv në aksident trafiku.
Nënkryetari i komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli ka ngushëlluar familjet, Retkoceri dhe Tmava nga Llugaxhia e Lipjanit Përmes një shënimi në llog
Asambleisti i PDK-së së Lipjanit, Argjend Tasholli dhe shumë qytetarë, sonte kanë ndezur qirinj në sheshin "Adem Jashari", për të nderuar viktimat që
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe shumë qytetarë, sonte ndezën qirinj në sheshin "Adem Jashari", në nderim të tre viktimave që ndërruan jetë të s
Deputeti i Kosovës nga radhët e LDK-së, Naser Osmani thotë se me iniciativën e qytetarëve te Komunës së Lipjanit, u themelua Dega e LDK-së.Qytetarët
Gjatë ditës së djeshme në Qendrën Korrektuese në Lipjan një oficer ka njoftuar për një zjarrëvënie të qëllimshme në një pavijon-banjë nga i burgosuri
1 2 3 4 5 49 60 / 966 POSTS