Category: LIPJANI

1 31 32 33 34 35 53 660 / 1045 POSTS
Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka filluar projektin për menaxhimim dhe kontrollin e qenve endacak. Lajmin për menagjimin dhe kontrollin e qe
Gjatë seancës së sotme në KK-në e Lipjanit shefi i gupit të PDK-së së Lipjanit, Lulzim Rrustemi ngriti dy qështje, njëra ishte kundërmimi që po i bën
Pas akuzave në lidhje me mashtrimin e fakturave të kurbanëve, si duket ka "reaguar" hoxhë Shemsi Gajtani. Hoxha ka postuar një foto në “Facebook”,
Nga dita e premte më 1 qershor në Lipjan do të fillojnë “Ditët e Kulturës” një eveniment i kulturës i cili për disa ditë rresht lipjanasve do të ju of
Imami i xhamisë së Janjevës, Shemsi Gajtani, po përballet me akuzën për veprën penale të mashtrimit në detyrë. Gajtani akuzohet se u ka dhënë kupon
Dy personat të cilët humbën jetën dje në një aksident trafiku i cili ndodhi në magjistralën Prishtinë-Ferizaj, ishin nga Lipjani. Mehmedali Azemi d
"Ankuesi mashkull K/Shqiptar, ka njoftuar se, derisa ishte duke rinovuar murin e oborrit ka hasur në një mjet të dyshuar të pashpërthyer. Njësiti i FS
Dy persona kanë humbur jetën ndërsa një është lënduar rëndë në një aksident në magjistralen Prishtinë- Ferizaj. Zëdhënësi i policisë për rajonin e
Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci ka konfirmuar se të hënën rreth orës 15:00 në rrugën magjistrale Prishtinë –Fe
Organizata e Shoqërisë Civile “Asociacioni i të Rinjve për të Drejtat e Njeriut” YAHR , sot ka mbajtur takimin e Grupit Joformal për Transparencë në k
Një pjesë e lumit Sitnica në Lipjan është i ndotur masivisht. Ujërat e zeza të qytetit vijojnë të derdhen në të, ndërsa brigjet e lumit janë kthyer në
Tifozët e KF Arberisë "Stuhia e Kuqe" kanë reaguar pas vendimit të kryesisë për shkarkimin e shtabit teknik . Nepërmjet një njoftimi në faqen zyrta
Skuadra e KF Arbërisë edhe zyrtarisht i ka larguar nga detyra dyshen e trajnerëve, Nuhi Bahtiri dhe Nusret Llugiqi. “Dobrajasit” edhe zyrtarisht më
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtor, gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe dhe ka vendosur buqeta me lule pranë lapadarit të Dë
Dy persona janë arrestuar dhe një tjetër është dërguar për trajtim në QKUK, pas një rrahje që ka ndodhur në fshatin Dobrajë e Madhe në Lipjan. Sipa
Raportohet se gjatë patrullimit rreth rrethojës së qendrës korrektuese në oborr është gjetur dhe konfiskuar një sasi e vogël e dyshuar me substancë të
Ata që thirrin për respektim të rregullave e ligjit, jo rrallë e shkelin vet këto ligje. Pjesëtarë të Policës së Lipjanit kanë parkuar veturat zyrt
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku më titozërin ‘’Stuhia e Kuqe’’ ia kanë hedhur valles në ndejën e oragnizuar në njërin nga restaurantet e Li
Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë" në fshatin Babush i Muhaxherëve Gjatë ditës së djeshme në fshat
Nuk ka shumë mbrojtës në botë që marrin përgjegjësinë të gjuajnë penalltitë. Në Kosovë është kampioni më i ri me Dritën, Fidan Gërbeshi, i cili fes
1 31 32 33 34 35 53 660 / 1045 POSTS