Category: LIPJANI

1 37 38 39 40 41 50 780 / 992 POSTS
Pas raportimeve në media se në një pikë të rrjetit të marketeve ETC, kushtet për mishin në të cilin transportohet nuk janë adekuate në Agjencinë e Ush
Lipjani dhe disa fshatra përreth gjatë së martës janë përballur me mungesë të ujit të pijshëm që furnizohen nga kompania e Ujësjellësit Rajonal “Prish
Selatin Kaçaniku, kryetar i organizatës “Konsumatori” ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook një video ku bëhet transporti i mishit në mënyrë johigj
Është një listë e gjatë e personaliteteve që kanë pranuar dekorata me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës. Presidenti i Re
Qysh prej raportimeve të para të Insajderit lidhur me mashtrimet që hipermarketet e mëdha në Kosovë po i mashtrojnë konsumatorët duke ua prezantuar tj
Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Komuna e Lipjanit organizoi një koncert festiv më ndryshe se herave tjera shumë të pasur me këngë e
Për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti me stafin i tij dhe qytetarë të shumtë bënë homazhe pra
Kryetari i AAK-së së Lipjanit, Fitim Selimi ka uruar qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Ai ka shkruar se “do
Kryetarja e PDK-së së Lipjanit,Selvije Halimi, përmes Facebooku, ka uruar qytetarët me rastin e 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, transmeton Ulp
Me vetiniciativë, nxënësit e shkollës “Ismail Luma” pastruan oborrin e shkollës për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës . "Të mbrojmë amb
Të nderuar qytetarë të Komunës së Lipjanit, vendi ynë tashmë numëron një dekad shtet, prandaj sot në emrin tim dhe në emër të të gjithë qytetarëve të
Dhjetë vjet më parë, me 17 Shkurt 2008, në Prishtinë u shpall pavarësia e Kosovës. Festa e Pavarësisë së Kosovës është festuar çdo vit në mënyrë dinji
Dhjetë vjet më parë, me 17 Shkurt 2008, në Prishtinë u shpall pavarësia e Kosovës. Festa e Pavarësisë së Kosovës është festuar çdo vit në mënyrë dinji
Drejtoria e Shëndetësisë dhe e Mirëqenies Sociale e Lipjanit për herë të parë ka hartuar një plan ideor për ta përmirësuar gjendjen e shëndetësisë gja
Në shtëpinë e Kulturës “Tahir Sinani", në Lipjan sot në kuadër të manifestimit të organizuar nga Komuna e Lipjanit për Dhjetëvjetorin e Pavarësisë së
Policia në Lipjan gjatë së enjtes kanë zhvilluar një aksion për largimin e veturave nëpër vend parkingje të ndaluara me shenja të komunikacioni në lag
Në prag të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës një grup fëmijësh nga Çerdhja Publike në Lipjan të shoqëruar nga drejtoresha dhe edukatoret e tyre sot
Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka pritur në zyrën e tij, Drejtorin e projektit DEMOS, Norbert Piljs për të diskutuar rreth skemës së grante
Si vendbanim, Lipjani njihet që nga periudha romake, si vend i rëndësishëm.Perveq Lipjanit Qytet me rëndësi dhe kryqëzim i rëndësishëm i rrugëve ishte
Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë gjatë ditës së sotme ka pranuar një donacion pajisje shendetesore nga KFOR-i TURK në Kosovë. Drejtoresha e Sh
1 37 38 39 40 41 50 780 / 992 POSTS