Category: LIPJANI

1 2 3 4 5 6 77 80 / 1535 POSTS
Në komunën e Lipjanit, janë shqiptuar gjatë 24 orëve të fudit mbi dyzet gjoba, për mos respektim të masave të sigurisë ndaj COVID-19. Sipas burimev
Kryetari i Komunë së Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me Komandantin e Stacionit Policor në Lipjan, Bashkim Bytyqi, apelojnë tek qytetaret që të përmba
Që nga orët e hershme të mëngjesit ndërrmarës dhe qytetarë të ndryshëm kanë ndihmuar me të holla për shërimin e të riut Sejdi Smajlin i cili ka nevojë
Banush Fazliu është i njohur për bujarinë e tij kur bëhet fjalë për persona të sëmurë. Afaristi i sukseshwm tregoi edhe njëherë mbështetjen e tij d
Kryetari i PDK-së së Lipjanit, Hyzer Rizani, gjatë ditës së sotshme ka realizuar vizita te disa nga fermeret e Komunës së Lipjanit, me të cilët bashkë
Komuna e Lipjanit ka ndihmuar sot familjet me asistencë sociale me 150 pako ushqimore dhe miell. Sipas një njoftimi nga komuna, kjo është bërë në bas
Sot janë bërë dy javw nga momenti kur janë lajmëruar rastet e fundit me Covid-19 në Lipjan.Nga ajo ditë deri sot, falë kulutrës së lartë të treguar ng
Zymtësi, heshtje e rrugë të boshatisura nga njerëzit janë duke e shoqëruar po thuajse çdo qytet të Kosovës në këtë kohë pandemie nga COVID-19, e po as
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Lipjan e ka vazhduar vaksinimin e fëmijëve, duke respektuar rekomandimet dhe masat mbrojtëse sipas Institutit
Rreth orës 07:30 policia është informuar për një plagosje me armë zjarri në rrugën Prishtinë-Ferizaj. Si pasojë e të shtënave me armë është plagosu
Nga të shtënat me armë zjarri në magjistralen Prishtinë-Ferizaj në afërsi të QMI-së, një person ka mbetur i vdekur si pasojë e plagëve të marra gjatë
Duke u bazuar në situatën e krijuar emergjente dhe gjendjen e paparashikueshme në vijim nga pandemia e koronavirusit, Komuna e Lipjanit ka vendosur që
Me rastin e ditës ndërkombëtare të shtypit, Kuvendari i PDK-së së Lipjanit, Argjend Tasholli duke shprehur mbështetje për komunitetin e gazetarëve ka
Gjatë ditës së djeshme, janë lajmruar katër raste të thumbuara nga rriqrat në territorin e Komunës së Lipjanit, njofton Ulpianapress. Mirëpo, sipas
Refki Agushi nga Gadimja prej 25 vjetësh punon si rrobaqepës në qytetin e Lipjanit. Por, si asnjëherë më parë, që nga 14 marsi ai e ka ndalë punën
Një qytetar në Lipjan ka përfunduar në urgjencën e qytetit si pasojë e kafshimit të një qeni endacak. Mbrëmjen e ditës së hënë një qen në qytetin e
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me Komandantin e Stacionit Policor në Lipjan, Bashkim Bytyqi sot kanë pritur në takim, Zëvendësmin
Ish-kandidati për deputet nga radhët e  VV-së së Lipjanit ka thënë Kurti ta shkarkojë menjëherë këshilltarin Gashi. Nënkryetari i VV-së së Lipjanit
Komuna e Lipjanit sot ka pranuar donacion 200 pako ushqimore dhe miell nga “Qatar Charity” për tu dal në ndihmë përsonave që kanë nevoj në teritorrin
Shërohet edhe një tjetër qytetar i Komunës së Lipjanit i prekur nga COVID-19 duke e çuar numrin total të atyre që e kanë fituar këtë betejë në 2 perso
1 2 3 4 5 6 77 80 / 1535 POSTS