Category: LIPJANI

1 42 43 44 45 46 49 880 / 969 POSTS
Nxënësit parafilloristë nga sh.f.m.u “Vëllëzërit Frashëri”, në Lipjan të shoqëruar nga edukatoret e tyre, kanë vizituar sot insitucionin e komunës kon
Këshilli Komunal për Mbrojtjen e Viktimave të Dhunës në Familje dhe në Baza Gjinore në Lipjan ka hapur fushatën ndërkombëtare 16 ditore për ta sensibi
Katër ditë para Festës së Flamurit - 28 Nëntorit, Lipjani është veshur pothuaj i tëri kuqezi. Rrugët e Lipjanit janë stolisur me flamuj kombëtar dhe a
Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti, sot në zyrën e tij ka pritur majorin e KFOR-it Turk Bylent Kuzucu i shoqëruar me përfaqësues të tjerë të KFOR-it Turk
Tetëdhjetë fermerë të Komunës së Lipjanit, kanë përfituar nga një makinë mjelëse, të cilët Komuna e Lipjanit i ka ndarë si subvencion. Përfituesit
Në sallën e Kuvendit Komunal sot është mbajtur takim informues me pronarët e banesave kolektive (ndërtesa të banimit në bashkëpronësi), lidhur me proj
Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti gjatë ditë së sotme në prani të Ambasadorit Francez në Kosovë Didier Chabert dhe Ministres së Mjedisit dhe
Më datë 28 nëntor, do të përurohet  sheshi dhe shtatorja e Adem Jasharit në Lipjan, njofton Ulpianapress. Komuna e Lipjanit nëprjet një njoftimi në
Gjatë orëve të mbrëmjes në Lipjan ka filluar të bjerë borë, njofton Ulpianapress. Një ndryshim i tillë moti ishte paralajmëruar nga Instituti Hidro
Kjo pamje me trafik të stërngarkuar, ku veturat sa nuk i kanë hipur sipër njëra tjetrës, nuk vjen nga ndonjë qytet me banorë disa milionesh, njofton U
Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Sefer Tasholli së bashku me Drejtorin për Buxhet dhe Financa si dhe Zyrtaren për Integrime Evropiane, sot kanë prit
Forumi i Grave Shqiptare me qendër në Suedi, gjatë këtij viti ka ndihmuar ndërtimin e gjithsej 5 shtëpive të banimit për familje skamnore në disa rajo
Florent Hoxha , nënkryetar i PDK-së dega në Lipjan është emëruar Zëvendësministër i Ministrisë për Komunitetet dhe Kthim.  
Kryetari i NISMES së Lipjanit, Heset Sahiti është emëruar zëvendës ministër i Arsimit në qeverinë “Haradinaj”./Ulpianapress/
Mentor Vishesella, i njohur me nofkën Duqa, brenda një periudhe të shkurtër kohore, është bërë lajm medial, duke u vënë në shënjestër të akuzave. F
Është degraduar projekti i rrugës nacionale dhjetë kilometërshe Lipjan – Magurë, i cili është asfaltuar rreth 3 muaj më parë nga Ministria e Infrastru
Sabit Pacolli, zyrtar i AKR"së dhe biznesmen në Lipjan, po akuzohet se ka përvetësuar mbi dyqind milionë korona (mbi 22.4 milionë euro). Sipas "Sydsve
Nga 262 kandidatë , sa garuan në zgjedhjet e 22 Tetorit, për të nxënë një ulëse në Kuvendin e Lipjanit, 5 prej tyre nuk e votuan as veten, transmeton
Gjykata Penale dënoi me 746 vjet burg 37 pjesëtarët e grupit të Kumanovës. 7 dënime me burg të përjetshëm, 13 persona u dënuan me 40 vjet burg, 6 pers
Iakuzuari për rastin Kumanova, Fatmir Reqica, përmes një shkrimi të publikuar në Facebook, i është drejtuar popullit shqiptar me disa fjalë prekëse, p
1 42 43 44 45 46 49 880 / 969 POSTS