Category: LIPJANI

1 47 48 49 50 51 54 980 / 1062 POSTS
Më datë 28 nëntor, do të përurohet  sheshi dhe shtatorja e Adem Jasharit në Lipjan, njofton Ulpianapress. Komuna e Lipjanit nëprjet një njoftimi në
Gjatë orëve të mbrëmjes në Lipjan ka filluar të bjerë borë, njofton Ulpianapress. Një ndryshim i tillë moti ishte paralajmëruar nga Instituti Hidro
Kjo pamje me trafik të stërngarkuar, ku veturat sa nuk i kanë hipur sipër njëra tjetrës, nuk vjen nga ndonjë qytet me banorë disa milionesh, njofton U
Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Sefer Tasholli së bashku me Drejtorin për Buxhet dhe Financa si dhe Zyrtaren për Integrime Evropiane, sot kanë prit
Forumi i Grave Shqiptare me qendër në Suedi, gjatë këtij viti ka ndihmuar ndërtimin e gjithsej 5 shtëpive të banimit për familje skamnore në disa rajo
Florent Hoxha , nënkryetar i PDK-së dega në Lipjan është emëruar Zëvendësministër i Ministrisë për Komunitetet dhe Kthim.  
Kryetari i NISMES së Lipjanit, Heset Sahiti është emëruar zëvendës ministër i Arsimit në qeverinë “Haradinaj”./Ulpianapress/
Mentor Vishesella, i njohur me nofkën Duqa, brenda një periudhe të shkurtër kohore, është bërë lajm medial, duke u vënë në shënjestër të akuzave. F
Është degraduar projekti i rrugës nacionale dhjetë kilometërshe Lipjan – Magurë, i cili është asfaltuar rreth 3 muaj më parë nga Ministria e Infrastru
Sabit Pacolli, zyrtar i AKR"së dhe biznesmen në Lipjan, po akuzohet se ka përvetësuar mbi dyqind milionë korona (mbi 22.4 milionë euro). Sipas "Sydsve
Nga 262 kandidatë , sa garuan në zgjedhjet e 22 Tetorit, për të nxënë një ulëse në Kuvendin e Lipjanit, 5 prej tyre nuk e votuan as veten, transmeton
Gjykata Penale dënoi me 746 vjet burg 37 pjesëtarët e grupit të Kumanovës. 7 dënime me burg të përjetshëm, 13 persona u dënuan me 40 vjet burg, 6 pers
Iakuzuari për rastin Kumanova, Fatmir Reqica, përmes një shkrimi të publikuar në Facebook, i është drejtuar popullit shqiptar me disa fjalë prekëse, p
Shkolla Fillore “Ismajl Luma” në Lipjan, përpos punës edukative, që të formojë nxënës të jenë sa më të aftë për jetën, është dëshmuar edhe si shkollë
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti dhe drejtori i Organizatës “Qatar Charity”, Mahmoud Abbas Shaker sot kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpun
Institucionet komunale në Lipjan gjatë periudhës së fundit kohore po përballen me dëmtim të pasurisë publike derisa vandalizmi është përhapur mjaft sh
Kryetari Imri Ahmeti sot ka mbajtur takim me gjitha strukturat e degës dhe kryesinë e gjerë të LDK-së në Lipjan, nga ku i ka falënderuar të gjithë str
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim konsultativ me drejtorët e Drejtorateve Komuale. Në këtë rast, Kryetari Imri Ahm
Edhe pse partia Nisma, u radhit si partia e pestë për nga numri i votave të fituara, ajo në konkurrencë me katër parti që siguruan përfaqësimin parlam
Grupi i Këshillit Komunal Koordinues në mbrojtjen e viktimave të dhunës në baza gjinore, sot në Qendrën për Punë Sociale ka zhvilluar një takim pune t
1 47 48 49 50 51 54 980 / 1062 POSTS