Category: LIPJANI

1 3 4 5 6 7 77 100 / 1535 POSTS
Para dy javësh iu rekomandua të izolohej në shtëpinë e tij në Lipjan. 14 ditë më vonë pos këtij personi që konsiderohej kontakt i një të infektuari
Sot gjatë ditës kemi pranuar donacione nga fondacioni “Labinot Tahiri”, me 100 pako ushqimore, MadeKOS, me 2 mijë euro vlerë me material mjekësor (mas
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot u prit nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministrja e MAPL-së Emilija Redžepi nënshkruan një
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Policisë së Kosovës, FSK-së dhe Agjencisë së Menaxhimit Emergjent.
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahneti, ka bërë të ditur se (9) raste të reja të cilat rezultuan pozitiv sante në testin e Cpvid-19 janë nga lagj
IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 37 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Ndërkohë bëhet e ditur se edhe 21 persona janë shëruar pas
Ka mbi një muaj që kur në Kosovë, janë paraqitur rastet e para me COVID-19. Ky virus infektues, ka bërë që qytetarët të qëndrojnë brenda dhe të dal
Një familje me katër antarëshe dhe një tjetër 6 antarëshe janë karantinuar në Komunën e Lipjanit. Sipas informacioneve të Ulpianapress, familja katër
Pas shfaqjes së katër rasteve të para të infektuar me virusin Covid-19 në Komunën e Lipjanit është marrë vendim që të futet në karantinë një pjesë e l
Kuvendi i Lipjanit ka mbajtur sot seancë të jashtëzakonshme dhe ka votuar për pakon emergjente në vlerë prej 154 mijë e 735 euro. Kryetari i kësa
Në Komunën e Lipjanit tashmë janë shënuar edhe tre raste të reja me COVID-19 në Lipjan. Pasi që është pranuar informata, është rezultuar se persona
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 26 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i
Familjarët e të prekurit me Covud-19 nga Lipjani, që nga dita e djeshme janë në karantinë. Kjo pasi një familjar i tyre, mbrëmjen e së mërkurës rezul
Gjatë ditës së djeshme një person në Lipjan rezultoi pozitiv me koronavirus, çka detyroi policinë t'a izolon vetëm familjen e të prekurit, e jo të gji
Një person është arrestuar të mërkuren nga Policia e Kosovës pasi kishte sulmuar fizikisht gruan e tij. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është d
Komuna e Lipjanit ka pranuar informatën se tashmë është shënuar edhe një rast i infektuar me coronavirus COVID-19 në Lipjan. Pas pranimit të inform
Sot më 15 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 173 mostra të marra nga Klinika I
Gjatë së martës, Policia e Kosovës ka arrestuar 70 persona për veprën “Mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë”. Qytetarët nuk po
Pas situatës së krijuar së fundmi nga pandemia e shfaqur COVID-19, sot Kuvendi Komunal në Lipjan, me qëllim të krijimit të lehtësirave për bizneset e
Zëdhënësi i Komunës së Lipjanit,Diamat Bytyqi tha se komuna së bashku me disa donatorë deri tani ka ndihmuar më shumë së 1 mijë e 400 familje në nevoj
1 3 4 5 6 7 77 100 / 1535 POSTS