Category: LIPJANI

1 52 53 54 55 56 63 1080 / 1243 POSTS
Ndonëse është themeluar vite më parë, Materniteti në komunën e Lipjanit nuk funksionon si duhet. Në sallën e lindjes në Maternitetin e komunës së L
"Në ditën e tretë të Konferencës Ndërkombëtare për Siguri Kibernetike dhe Privatësi, ndër tjerash ka zhvilluar punimet punëtoria “Dita kur hakimi ësht
Përfaqësues nga Komuna e Lipjanit, gjatë ditës së sotme kanë qendruar në atelenë ku po punohet shtatorja e Heroit të Kombit Ismet Asllani. Ata së b
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Lipjan, së fundi nga Organizata Zvicrrane AQH përmes projektit - Kujdesi Shëndetësor i Qasshëm dhe Cilësor ka
Zjarrfikësit u thirrën për të shuar zjarrin në një shtëpi në fshatin Llugaxhi,shkruan në raportin e PK-së, raporton Ulpianapress. Deri më tani nuk
Policia e Kosovës ka raportuar se dje në Lipjan një person është arrestuar, njofton Ulpianapress. "Rr. “Zylfije Gashi”, Lipjan 25.01.2018-11:00. Në
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti sot ka nënshkruar Marrëveshje Bashkëpunimi me Isak Skenderi përfaqësues i Organizatës Vo-RAE, për të implementuar proje
Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti, sot në zyrën e tij ka pritur, Feim Salihun, Kryeshef i Kompanisë Regjionale “Pastrimi”, të shoqëruar me bashkëpunëtor
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti ka pritur në takim Mrika Macula, Kryeshefe e Asociacionit të Agjencive për Zhvillim Rajonal, ku u diskutua për mundësit
Në Komunën e Lipjanit sot është mbajtur takim informues mes Komunës dhe Institutit Kosovarë për Mbrojtje të Monumenteve (IKMM), ku u diskutua për proc
Kuvendi Komunal i Lipjanit të mërkurën me datë 31.01.2018 do të mbajë mbledhjen e katërt, në të cilën do të shqyrtohen disa pika të cilat janë në rend
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti ka zhvilluar sot një takim me shefat e sektorëve të Komunës me qëllim të një kordinimi sa më të mirë në realizimin e de
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti ka pritur sot në zyrën e tij drejtoreshen ekzekutive të Forumit për Iniciativa Qytetare (FIQ) Dajana Berisha, me të cil
Të gjitha rrugët në Lipjan janë të kalueshme, ekipet kompanisë “Pastrimi” kanë punuar deri në orët e vona të ditës së djeshme dhe po vazhdojnë me hedh
Pas përfundimit të votimit për kryetarin e ardhshëm të partisë, Lëvizja Vetëvendosje ka nisur numërimin e votave të hedhura. Ish-udhëheqësi i partisë,
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti për të nderuar veprimtarinë e ish -presidentit Rugova, ka bërë homazhe tek varri i tij në Velani , njofton Ulpianapre
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti për të nderuar veprimtarinë e ish -presidentit Rugova, ka bërë homazhe tek varri i tij në Velani , njofton Ulpianapre
Kompania e kontraktuar nga Komuna e Lipjanit ‘’Pastrimi’’, orarin e punës e filluan në mëngjes, duke mirëmbajtur rrugët e Lipjanit pas reshjeve të vaz
Drejtori i Shërbimeve Publike, Ilir Tasholli thotë se të gjitha rrugët në Komunën e Lipjanit janë të kalueshme për momentin dhe nuk ka ndonjë vështirë
Mos respektimi i orarit të kujdestarisë deri në orën 08:00 të mëngjesit, vendim të cilin e ka marrë Drejtoria e Shendetësisë , i ka kushtuar mbrëmë ba
1 52 53 54 55 56 63 1080 / 1243 POSTS