Category: LIPJANI

1 53 54 55 56 57 67 1100 / 1340 POSTS
Jo më shumë së një ditë kanë mbetur kur KF Ulpiana do të përballet me Lepencin në stadiumin ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan. KF Ulpiana dhe Lepenci do
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës thotë se po përcjell në mënyrë permanente situatën epidemiologjike me Ethet Hemorragjike Krime-Ko
Policia ka arrestuar një person në Lipjan, për shkak se i është gjetur substancë nartkotike e tipit marihuanë dhe më pas i është konfiskuar edhe vetur
Gjykata Themelore në Prishtinë ka publikuar disa Aktgjykime lidhur më disa vjedhje të rrymës që kanë ndodhur në Lipjan. Për lidhje ilegale në rrjetin
Komuna e Lipjanit nëprjet faqes së saj zyrtare bënë me dije se të gjitha klubet sportive që janë aktive dhe i zhvillojnë aktivitetet në Komunën e Lipj
Ministria e Shëndetësisë para pak ditësh ia ka dhuruar një autoambulancë Qendrës së Mjekësisë Familjare në Janjevë të Lipjanit, por ajo është ridestin
Për Flora Bujupin, strehimorja e qenve endacakë në Lipjan është bërë arsyeja që ajo të qëndroj më shumë në Kosovë, se tek familja e saj në Holan
Derisa ishte premtuar se do të ndërtohej një rrethrrotullim, ai përfundoj si udhëkryq. Është fjala për një pjesë që lidhet nga Lipjani në magjistralen
Një person ka raportuar dje në polici se në mes të fshatit Akllap dhe Sllovi, në ara, ka gjetur një mjet të dyshuar. Njësiti “EOD”-KFORI-it dhe FSK
Drejtori i shkollës fillore “Drita” në fshatin Rubovc të Lipjanit, Ekrem Murati, së bashku me këshillin e kësaj shkolle, e kanë shpërfillur peticionin
Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti së bashku me Ministrin e Shëndetësisë Uran Ismaili kanë pranur setin e pajisjeve bazike për Kujdesin Parëso
KB Lipjani ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së tetë në Ligën e Parë së Kosovës në basketboll, njofton Ulpianapress. Lipjanasit para shikuesve
KB Lipjani ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së tetë në Ligën e Parë së Kosovës në basketboll, njofton Ulpianapress. Lipjanasit para shikuesve
Kryetarja në detyrë e PDK-së së Lipjanit, Selvije Halimi me rastin e ditës së mësuesit 7 marsi, përmes një urimi ka uruar të gjithë mësimdhënësit, njo
Qytetari nga Lipjani, Albert Shamolli ka raportuar në Ulpianapress.com se një pjesëtarë i Policisë së Lipjanit ka ushtruar dhunë fizike ndaj tij mbren
Ky objekt, i ndërtuar në vitin 1866, radhitet në institucionet më të vjetra të arsimit fillor. Nuk shquhet vetëm për vjetërsinë dhe përcjelljen e gjen
Partia Demokratike e Kosovës, dega në Lipjan nëpërmjet një komunikate për media të dielën, ka paraqitur një varg vërejtjesh e konstatimesh për keqmena
Me rastin e 140-vjetorit të dëbimit të shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit, sot në Bibliotekën e Lipjanit është hapur ekspozita “Dëbimi i shqiptarëve ng
Kryetari i Nismës Social Demokrate në Lipjan, Heset Sahiti si dhe kryesia e gjerë e kësaj dege, ua kanë uruar 7 Marsin 2018 të gjithë mësuesve të Koso
Kryetari i AKR-së Lipjanit, njëherësh nënkryetar i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook një status të veçant
1 53 54 55 56 57 67 1100 / 1340 POSTS