Category: LIPJANI

1 54 55 56 57 58 67 1120 / 1340 POSTS
Për nder të 7 Marsit – Ditës së Mësuesit, Drejtoria Komunale e Arsimit në Lipjan ka organizuar ceremoninë e zgjedhjes së punëtorit të dalluar të vitit
Në nderim të 20 vjetorit të Epopesë së UÇK-së, sot Kryesia e PDK-së Dega në Lipjan e prirë nga kryetarja në detyrë Selvije Halimi vendosi buqeta me lu
Pas dorëheqjes së dhënë nga kryetrajneri Enver Duriqi, i menjëhershëm ka qenë reagimi i kryetarit të skuadrës lipjanase, Blerim Duriqi, njofton Ulpian
Drejtori i KF Ulpiana, Arian Dragaçina, është drejtuesi tjetër i klubit që dorëhiqet. Ai ka dhënë dorëheqje para pak çastesh dhe ka dhënë edhe arsyet
Pas akuzave të kryetarit të Ulpianës Blerim Duriqi se Jeton Gashi gjatë kohës sa ishte trajner në klub ka marrë 1.000 euro rrogë dhe e ka largu klubin
Kryetari aktual i KF Ulpiana, Blerim Duriqi, ka reaguar dhe sqaruar ndaj komenteve të fundit të opinionit rreth gjendjes në klubin që drejton, njofton
Vargut të dorëheqjeve në KF Ulpiana i është shtuar edhe sekretari Yll Jashari. Kjo dorëheqje vjen vetëm dy ditë pasi edhe kryetrajneri Enver Duriqi ki
Tifozët e KF Ulpiana duket se janë lodhur me krizën në klub dhe kanë shpërthyer në akuza ndaj kryesisë së klubit, njofton Ulpianapress. "Matrapazë,
Pas raportimeve në media se në një pikë të rrjetit të marketeve ETC, kushtet për mishin në të cilin transportohet nuk janë adekuate në Agjencinë e Ush
Lipjani dhe disa fshatra përreth gjatë së martës janë përballur me mungesë të ujit të pijshëm që furnizohen nga kompania e Ujësjellësit Rajonal “Prish
Selatin Kaçaniku, kryetar i organizatës “Konsumatori” ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook një video ku bëhet transporti i mishit në mënyrë johigj
Është një listë e gjatë e personaliteteve që kanë pranuar dekorata me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës. Presidenti i Re
Qysh prej raportimeve të para të Insajderit lidhur me mashtrimet që hipermarketet e mëdha në Kosovë po i mashtrojnë konsumatorët duke ua prezantuar tj
Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Komuna e Lipjanit organizoi një koncert festiv më ndryshe se herave tjera shumë të pasur me këngë e
Për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti me stafin i tij dhe qytetarë të shumtë bënë homazhe pra
Kryetari i AAK-së së Lipjanit, Fitim Selimi ka uruar qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Ai ka shkruar se “do
Kryetarja e PDK-së së Lipjanit,Selvije Halimi, përmes Facebooku, ka uruar qytetarët me rastin e 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, transmeton Ulp
Me vetiniciativë, nxënësit e shkollës “Ismail Luma” pastruan oborrin e shkollës për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës . "Të mbrojmë amb
Të nderuar qytetarë të Komunës së Lipjanit, vendi ynë tashmë numëron një dekad shtet, prandaj sot në emrin tim dhe në emër të të gjithë qytetarëve të
Dhjetë vjet më parë, me 17 Shkurt 2008, në Prishtinë u shpall pavarësia e Kosovës. Festa e Pavarësisë së Kosovës është festuar çdo vit në mënyrë dinji
1 54 55 56 57 58 67 1120 / 1340 POSTS