Category: LIPJANI

1 79 80 81 82 83 89 1620 / 1768 POSTS
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti për të nderuar veprimtarinë e ish -presidentit Rugova, ka bërë homazhe tek varri i tij në Velani , njofton Ulpianapre
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti për të nderuar veprimtarinë e ish -presidentit Rugova, ka bërë homazhe tek varri i tij në Velani , njofton Ulpianapre
Kompania e kontraktuar nga Komuna e Lipjanit ‘’Pastrimi’’, orarin e punës e filluan në mëngjes, duke mirëmbajtur rrugët e Lipjanit pas reshjeve të vaz
Drejtori i Shërbimeve Publike, Ilir Tasholli thotë se të gjitha rrugët në Komunën e Lipjanit janë të kalueshme për momentin dhe nuk ka ndonjë vështirë
Mos respektimi i orarit të kujdestarisë deri në orën 08:00 të mëngjesit, vendim të cilin e ka marrë Drejtoria e Shendetësisë , i ka kushtuar mbrëmë ba
Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për terrorizëm ndaj Kreshnik Podvorices, lipjanasit që haptas në facebook përkrahte ISIS’in. Veprimet e 23
Tema e hartimit të orareve të Barnatores kujdestare nga Drejtoria e Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale e ka vënë drejtorin e Inspektoratit të Lipja
Në adresë të Ulpianapress-it ka ardhur një video nga një lexues i cili thotë se bëhet fjalë për pamje që tregojnë vjedhjen e një kasaforte të parave n
Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti, sot në zyrën e tij ka pritur, kolonelin e KFOR-it Italian Danile Bajata shoqëruar nga Major Bylent Kuzuku i KFOR-it T
Drejtoria e Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale e ka hartuar orarin e punës së barnatoreve farmaceutike për muajin Janar 2018. Kujdestaria gjatë
Inspektorati i Komunës së Lipjanit ka publikuar raportin e muajit dhjetor të vitit të kaluar, në të cilin sqarohet se ky sektor ka zgjidhur qindra lën
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti sot ka nënshkruar Memorandum Mirëkuptimi me Fitim Sadikun, përfaqësues i organizates POLIS, për të implementuar projekt
Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli së bashku me drejtorin për Ekonomi dhe Zhvillim Shkelzen Hajdini kanë pritur në takim sot Zëvendësmin
Sot në Komunën e Lipjanit është mbajtur takimi i parë informues në mes komunës dhe Organizatës GIZ ku u diskutua për realizimin e projektit për Databa
''Sot, Kryesia e Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! mbajti mbledhjen e radhës, në të cilën u diskutua për punën e Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në
PDK e Lipjanit kanë bërë homazhe tek busti i dëshmorit të kombit Ismail Luma në Lipjan, me rastin e përvjetorit të rënies së tij, njofton Ulpianapress
Në ambientin e shkollës fillore ‘’Ismail Luma” në Lipjan u kremtua Dita e shkollës, ku merrnin pjesë nxënësit e kësaj shkolle, mësimdhënësit, prindëri
Ditëve të fundit ka qarkulluar një foto ku shihen katër ujqë në Turbufc të Lipjanit të kapur nga kamera e një të riu i cili nuk ngurroi që ti plasojë
Pas reshjeve të lehta të borës të gjitha rrugët në Komunën e Lipjanit janë të kalueshme për qarkullim, por kërkohet përshtatje e shpejtësisë me kusht
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, me rastin e fillimit të gjysmëvjetorit të dytë, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit e Komunës së Lipjanit, për një f
1 79 80 81 82 83 89 1620 / 1768 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)