Category: më kryesoret

1 2 3 49 20 / 969 POSTS
Gjatë orëve të mbrëmjes së sotme në qytetin e Lipjanit ndodhi një vrasje në një kazino . I vrari është një 36 vjeçar nga fshati Rrezallë e Skenderaji
Sonte rreth orës 20:00, një 36 vjeçar është vrarë në një lokal në Lipjan. Burime të Indeksonline bëjnë me dije se viktima është nga fshati Rezall
Rreth orës 20:00 në Lipjan ka ndodhur një vrasje. Sipas Policisë së Kosovës, viktima është një 36 vjeçar, shkruan Indeksonline. Aktualisht po v
Partia Demokratike e Kosovës në Lipjan më 31 mars do ta mbaj Kuvendin e saj zgjedhor. Kështu është vendosur në takimin e përbashkët të Komisionit Lok
Qindra qytetarë, familjarë, miq e përfaqësues institucionesh, kanë marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të dy të rinjëve nga Llugaxhia e Lipjanit, të
Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Lipjan ka ngushëlluar familjet Retkoceri dhe Tmavapër vdekjen  dy të rinjëv në aksident trafiku.
Nënkryetari i komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli ka ngushëlluar familjet, Retkoceri dhe Tmava nga Llugaxhia e Lipjanit Përmes një shënimi në llog
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe shumë qytetarë, sonte ndezën qirinj në sheshin "Adem Jashari", në nderim të tre viktimave që ndërruan jetë të s
Deputeti i Kosovës nga radhët e LDK-së, Naser Osmani thotë se me iniciativën e qytetarëve te Komunës së Lipjanit, u themelua Dega e LDK-së.Qytetarët
Gjatë ditës së djeshme në Qendrën Korrektuese në Lipjan një oficer ka njoftuar për një zjarrëvënie të qëllimshme në një pavijon-banjë nga i burgosuri
Kryetari i komunës së Lipjani, Imri Ahmeti ka vendosur që të anulojë manifestimin e 29 vjetorit të themelimit të LDK-së, dega në Lipjan, pas aksident
Me vendim të kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nesër është shpallur ditë zie në Komunën e Lipjanit. Dita e zisë është shpallur për të
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti kërkon nga të gjithë qytetarët që të përkujdesen sa më shumë për hapësirat publike si dhe të ruhen drunjët
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në rrugën ‘Skënderbeu’ në Lipjan është zhdukur një femër e moshës së mitur. “Ankuesja femër K-Shqiptare
Xhudistja lipjanase, Malda Seferi, ka fituar medaljen e artë në turneun e XVII Judos " Nëna Tereza" të organizuar nga Federata e Sporteve Shkollore t
  Osman Karpuzi ish ushtar i UÇK-së i nohur në luftë me nofkën "Kinezi" përmes një telefonate nga Burgu i Dyzit ka konfirmuar për emisionin “Udh
Nuk ekziston një ndeshje tjetër në futbollin lipjanas që të ketë më tepër pasion se derbi i qytetit, Ulpiana-Minatori, një përballje që ndez turmat d
U.D e PDK-së së Lipjanit, Selvije Halimi ka uruar të gjitha gratë dhe nënat kosovare me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas. ''Më lejoni që me
Me rastin e 8 marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, duke uruar gratë dhe nënat lipjanase, ka vlerësuar l
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka nënshkruar marrëveshje me MAPL për bashkëfinancim të projektit “Ndërtimi i Objektit të ri të Komunës” në
1 2 3 49 20 / 969 POSTS