Category: më kryesoret

1 2 3 52 20 / 1027 POSTS
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me drejtorin e Administratës Komunale Avni Olluri, gjatë ditës së sotme kanë lëshuar në funksion s
Ka raste të shumta kur ambientet publike dhe parqet dëmtohen apo edhe shkatërrohen nga qytetarët e papërgjegjshëm. Një gjë e tillë ka ndodhur së fu
Partia Demokratike e Kosovës, dega në Lipjan, e ka akuzuar kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmetin, se pavarësisht premtimeve elektorale shumë f
Ulpiana ka shënuar fitore minimale 0:1 ndaj Lepencit, në kuadër të derbit të javës së 28’ të Ligës së dytë. Kryesuesaj e tabelës, Ulpiana ka vazhdu
Kryesuesi i Kuvendit të Komunës së Lipjanit, Daut Azemi sot ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan ku u prit nga Kryetari i Këshillit të
Shumë qytetarë nga vendet të ndryshme sot kanë përkujtuar Fatlum Vishesellën në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë, transmeton Ulpianapress. Vishes
Qindra qytetarë janë mbledhur sot në sheshin e Lipjanit në përkrahje të “Grupit Kumanova”. Ata kanë kërkuar lirimin e lipjanasit Fatmir Reçica, i c
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dega në Lipjan, Imri Ahneti, njëherit kryetar i Lipjanit ka uruar gjithë beimstarët mysliman me rastin e mua
"Me rastin e shqyrtimit të raportit mbi shpenzimet dhe të hyrat janar - mars 2019, në Kuvendin e komunës së Lipjanit, bazuar në raportin e paraqitur n
Në 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Shaqir Hoxha, kryetari Rizani e nderon atë. Kryetari i degës së PDK-së në Lipjan, Hyzer Rizani i shoqëruar nga
Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot ka mbajtur përvjetorin e themelimit në Lipjan pa kryetarin e tyre, Isa Mustafa, raporton Ulpianapress. Të g
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka nënshkruar marrëveshje për Programin Rajonal për Demokraci Lokale në Ballkanin Perëndimor (ReLOaD), i fin
Asambleisti nga radhët e PDK-së së Lipjanit Argjend Tasholli, i'a ka varguar një mal premtimesh të pushtetit aktual dhe mos realizimin e tyre, që sipa
Kryetari i komunës, Imri Ahmeti, i shoqëruar nga drejtoresha e Shëndetësisë, Vlora Limani-Hajnuni kanë pritur në takim përfaqësuesit e Accessible Qual
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti i është përgjigjur pozitivisht sfidës dhe e ka mbjellë lule dhe pemë me nxenësit e Gjimnazit "Ulpiana" duke u bërë kë
Asambleisti i pavarun, Selatin Retkoceri, ka njoftuar Kuvendin Komuna në Lipjanit nepërmjet një letre me disa arsye se ka dhënë dorëheqje nga ky post.
Iniciativës për mbjelljen e një peme i është bashkuar edhe koordinatori i AAK-së së Lipjanit, Vehbi Imeri. Ai ka zgjedhur Ditën e Tokës, 22 Prillin, p
Kryetari i PDK-së së Lipjanit i është përgjigjur ftesës së gazetarit Granit Duriqit në përkrahje të fushatës “Mbjellë një pemë”. Rizani në një postim
Në organizim të Kryqit të Kuq të Kosovës dega në Lipjan, sot në sheshin e "Adem Jashari" u mbajt gara komunale për ndihmë të parë, ndërmjet shkollave
Kordinatori i degës së AAK-së në Lipjan, Vehbi Imeri së bashku me deputeti Ahmet Isufi si dhe strukturat e AAK-së dega në Lipjan, bënë homazhe pranë k
1 2 3 52 20 / 1027 POSTS