Category: më kryesoret

1 2 3 4 67 40 / 1333 POSTS
Gjatë ditës ka qarkulluar një video në të cilën shihen disa pacientë duke marrë infuzione në oborrin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Shalë të Lipj
Në 24 orët e fundit kanë vdekur edhe tetë pacientë të prekur me COVID-19. Janë diagnostikuar me koronavirus 220 persona ndërsa janë shëruar 121 të tje
Policia e Lipjanit është duke mbikëqyrë situatën duke mos i lënë qytetarët pa maska, shkruan Gazeta Ulpianapress. Në sheshin ''Adem Jashari'' në Li
Kryetari i ODK-së së Lipjanit, Hyzer Rizani, i ka uruar shërim të shpejtë shefit të tij, Kadri Veselit, pëcjell Ulpianapress. Ish-kryetari u Kuvend
Pasi dëshmoi aftësitë e tij në politikë, kryetari i PDK-së së Lipjanit, Hyzer Rizani, ai sot demonstroi edhe një afinitet të panjohur deri më tani pë
Grupi i Grave të Lipjanit, ka mbajtur të premten mbledhjen e radhës. Gjatë kësaj mbledhje khefja e grupiparlamentar të LDK-së së Lipjanit, Hyra Shaban
Ka ndërruar jetë, gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës, Shashivar Hoti. Ai ishte në pushim vjetor. Rastin për vdekjen e tij e kanë konfirmua
Komuna e Lipjanit e kaloi edhe një ditë të qetë, pasi edhe sot nuk është regjistruar asnjë rast i prekur me koronavirus. Kjo është konfirmuar në re
Arsyet shëndetësore e shtynë t'a lë politikës ish-kryetarin e VV-së së Lipjanit Avni Jasharin. Vetë Jashari e ka konfirmuar se do të tërhiqet nga p
41 persona aktiv të infektuar me COVID-19 janë tani për tani në komunën e Lipjanit. Kjo është bërë e ditur nga kryetari i komunës, Imri Ahmeti.
Qytetarët e Lipjanit duket se po janë kogja të ndërgjegjshëm. Ata janë duke i respektuar masat e reja nga Ministria e Shëndetësisë që të ndalohet q
Kardiologu lipjanas Banush Gashi, i cili para pesë ditësh rezultoi pozitive me Covid-19, tashmë ka njoftuar se në ri-testim ka dalë negativ. "Polik
Komuna e Lipjanit deri më tani ka reagjistruar 23 raste me Covid-19. Nga ky numër gjithsejt 15 persona janë shëruar, percjell Ulpianapress. Pra,
Sot është bërë promovimi i librit “Lipjani me rrethinë, monografi” të autorit Sefer Tasholli. I pari i Komunës së Lipjanit, Kryetari Imri A
Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK sot ka testuar 228 mostra, prej të cilave 28 kanë rezultuar pozitive, kurse në dy ditët e fundit jan
Ekzekutivi i Komunës së Lipjanit i udhëhequr nga Imri Ahmeti dhe subjekti opozitar, Partia Demokratike e Kosovës, dega në Lipjan e udhëhequr nga kryet
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka zgjedhur të urojë gjithë fëmijët me një postim shumë të veçantë. Krah tij në sallën e Kuvendit Komunal të Lipja
Sot u zhvillua ceremonia zyrtare e varrimit të djaloshit 25 vjecar nga Komuna e Lipjanit, Sejdi Smajli, i cili humbi betejën me leokimin. Qytetarë
Federata e Futbollit e Kosovës, ka marrë vendim që ta përfundoj sezonin 2019/2020, në Ligën e Parë. FFK-ja ka vendosur që Besa e Pejës dhe Arbëria
Sot ka vdekur Sejdi Smajli nga Komuna e Lipjanit, i riu i cili vuante nga leukemia akute. Gazetari Granit Duriqi, njëherit organizator i aksionit ”
1 2 3 4 67 40 / 1333 POSTS