Category: më kryesoret

1 2 3 4 51 40 / 1006 POSTS
Nxënësit e Gjimnazit “Ulpiana” në Lipjan kanë zbukuruar oborrin e shkollës së tyre. Ata kanë mbjellë lule dhe drunjë dekorativ së bashku me më
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka nënshkruar marrëveshje memorandumi me organizatën Qatar Charity për hapjen e 26 puseve të pijes në terri
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së së Lipjanit dhe njëherit nënkryetari i kësaj partie, në një shënim në faqen e tij zyrtare ka shpallur  kandidatu
Komuna e Lipjanit po punon me kapacitete të plota në sanimin e gropave nëpër qytet si dhe në fshatra. Drejtoria e Shërbimeve Publike në Lipjan, &n
Këto ditë Partia Demokratike e Kosovës dega në Lipjan, ka përmbyllur procesin zgjedhor të nëndegëve dhe po i afrohet edhe kuvendit të Degës. Gjat
Ish-nënkryetari i Lipjanit dhe aktualisht Zëvendësministër, Florent Hoxha ka shpallur sot kandidaturën për kryetar të PDK-së së Lipjanit. Hoxha pret
I rikthyeri në shtëpinë që e nisi vetë ndërtimin e saj, Dr. Fitim Selimi ka shpallur sot kandidaturën e tij për kryetar të Partisë Demokratike të Kos
Ish-kryetari i Rinisë Demokratike të Kosovës në Lipjan, Hyzer Rizani sot ka shpallur kandidaturën e tij për kryetar të Partisë Demokratike të Kosovës
Nxënësit e SHFMU “Vëllezërit Frashëri”, në Lipjan sot përvjelën krahët  së bashku me mësimdhënësit e kësaj shkolle në bashkëpunim me Komunën e L
Kordinatori i degës së AAK-së së Lipjanit, Dr. Vehbi Imeri ka ndarë dhimbje për vdekjen e 7-vjecarit nga Lipjani në Basel të Zvicrës. "Ngushëllime
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ndarë dhimbje për vdekjen e 7-vjecarit nga Kosova në Basel të Zvicrës. “Ndajë dhembjen e madhe dhe ua
Dy prindërit dhe vëllai i vogël kanë vizituar sot vendin ku 7 vjecari nga komuna e Lipjanit u ther dje me thikë nga një 75 vjeçare në Basel të Zvicrë
Dje në Bazel të Zvicrës, 7-vjeçari I.M nga Lipjani u ther për vdekje nga një 75 vjeçare. Ai derisa po kthehej nga shkolla, u vra nga një grua për
Ndaj vrasjes së 7 vjeçarit nga Komuna e Lipjanit në Bazel të Zvicrës ka reaguar edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Në një postim në Facebook
Dy prindërit dhe vëllai i vogël kanë vizituar sot vendin ku 7-vjeçari nga komuna e Lipjanit u ther dje me thikë nga një 75-vjeçare në Basel të Zvicrë
Pas vrasjes që ndodhi të dielën në një kazino në Suharekë, Kryetari Bali Muharremaj, ka deklaruar se kërkon që të mbyllen të gjitha kazinot në këtë k
Iniciativës së nisur nga Bali Muharremaj, e përkrahur nga Smajl Latifi, tani i është bashkuar edhe Imri Ahmeti. Kryetari i Lipjanit njofton se i b
Gjatë orëve të mbrëmjes së sotme në qytetin e Lipjanit ndodhi një vrasje në një kazino . I vrari është një 36 vjeçar nga fshati Rrezallë e Skenderaji
Sonte rreth orës 20:00, një 36 vjeçar është vrarë në një lokal në Lipjan. Burime të Indeksonline bëjnë me dije se viktima është nga fshati Rezall
Rreth orës 20:00 në Lipjan ka ndodhur një vrasje. Sipas Policisë së Kosovës, viktima është një 36 vjeçar, shkruan Indeksonline. Aktualisht po v
1 2 3 4 51 40 / 1006 POSTS