Category: më kryesoret

1 25 26 27 28 29 35 540 / 690 POSTS
Mbi 3000 euro, për dy muaj, po dyshohet t'u janë vjedhur nëntë klientëve të TEB Bankës nga një punonjëse e kësaj banke në Ferizaj. Analistja e klientë ...
Në Qendrën Korrektuese në Lipjan vuajnë dënimin 70 persona, 40 gra dhe 30 persona të moshës jomadhore. Ata janë dënuar për vepra të ndryshme penale, d ...
Lidhja Demokratike e Kosovës ka siguruar edhe mbështetjen e Partisë Demokratike të Kosovës në garën për kryetar të Kamenicës. Dy ditë më parë mbështet ...
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, ka konfirmuar sot se, me 216 asamblistë, pas zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, ...
Zv/Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Hoyt Yee, i cili pak ditë më parë ka qëndruar për vizitë në Kosovë e Serbi, ka bërë një deklaratë të fortë një ...
Pjesa e kufirit të Kosovës me Malin e Zi është në mesin e 5 pikave kontestuese të kufirit në Ballkanin Perëndimor, shkruan Radio Europa e Lirë. Tre ...
Sa i përket demarkacionit, partitë në pushtet dhe ato në opozitë kanë mendime të ndryshme. Zyrtarë të PDK-së kërkojnë që të ratifikohet i tanishmi, at ...
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), përmes një komunikate, vlerëson se kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, pasi ka pra ...
Publikimet në media, fillimisht në ato serbe, se Republika e Surinamit “ka tërhequr njohjen” ndaj Kosovës, si dhe përgjigja e Ministrisë së Punëve të ...
AKR-ja ka arritur marrëveshje për koalicion me Vetëvendosjen në Mitrovicë për balotazhin e 19 nëntorit. Marrëveshjen do ta nënshkruajnë kryetari i ...
Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur një mbledhje urgjente në selinë qendrore të Partisë.   Mësohet ...
Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca Kosova e Re kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi për balotazh në Prishtinë. Kjo është bërë e ditur në një konfere ...
Bashkimi Evropian nuk ka asnjë informacion se kur mund të vazhdojë dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Kështu të paktën kanë bërë të ditur b ...
Ka kaluar në banalitet numri i madh i zëvendësministrave në Qeverinë e Kosovës. Kah 6-7 në çdo Ministri. Ata tash kanë filluar t’i thyejnë dyert për t ...
Përkrahja që ka marrë kandidati i pavarur në Shtime, Fatmir Rashiti nga LDK-ja, AAK-ja dhe Nisma për Kosovën, nuk e ka frikësuar kryetarin aktual të S ...
ë licencë e varur në hollin e klinikës “Medicus” dhe fjalët e menaxhmentit të asaj klinike, se kanë licencë për të zhvilluar punën e tyre, i mjaftoi u ...
Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sot me kryetarë të degëve, thotë se ka diskutuar rr ...
Florent Hoxha , nënkryetar i PDK-së dega në Lipjan është emëruar Zëvendësministër i Ministrisë për Komunitetet dhe Kthim.   ...
Kryetari i NISMES së Lipjanit, Heset Sahiti është emëruar zëvendës ministër i Arsimit në qeverinë “Haradinaj”./Ulpianapress/ ...
Atë që nuk e bëri 12 vjet më parë Nexhat Daci, sa ishte në krye të Kuvendit të Kosovës, po mundohet ta bëjë tash Kadri Veseli. E nisur para më shum ...
1 25 26 27 28 29 35 540 / 690 POSTS