Category: më kryesoret

1 2 3 4 5 53 60 / 1055 POSTS
Asambleisti nga radhët e PDK-së së Lipjanit Argjend Tasholli, i'a ka varguar një mal premtimesh të pushtetit aktual dhe mos realizimin e tyre, që sipa
Kryetari i komunës, Imri Ahmeti, i shoqëruar nga drejtoresha e Shëndetësisë, Vlora Limani-Hajnuni kanë pritur në takim përfaqësuesit e Accessible Qual
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti i është përgjigjur pozitivisht sfidës dhe e ka mbjellë lule dhe pemë me nxenësit e Gjimnazit "Ulpiana" duke u bërë kë
Asambleisti i pavarun, Selatin Retkoceri, ka njoftuar Kuvendin Komuna në Lipjanit nepërmjet një letre me disa arsye se ka dhënë dorëheqje nga ky post.
Iniciativës për mbjelljen e një peme i është bashkuar edhe koordinatori i AAK-së së Lipjanit, Vehbi Imeri. Ai ka zgjedhur Ditën e Tokës, 22 Prillin, p
Kryetari i PDK-së së Lipjanit i është përgjigjur ftesës së gazetarit Granit Duriqit në përkrahje të fushatës “Mbjellë një pemë”. Rizani në një postim
Në organizim të Kryqit të Kuq të Kosovës dega në Lipjan, sot në sheshin e "Adem Jashari" u mbajt gara komunale për ndihmë të parë, ndërmjet shkollave
Kordinatori i degës së AAK-së në Lipjan, Vehbi Imeri së bashku me deputeti Ahmet Isufi si dhe strukturat e AAK-së dega në Lipjan, bënë homazhe pranë k
Kryetari i sapozgjedhur Rizani, së bashku me bashkëpunëtorë nga PDK- Dega Lipjan, qëndruan në Hallaq të Vogël dhe Rufc të Ri, për të bërë homazhe me r
Kordinatori i AAK-së së Lipjanit, prof.dr.Vehbi Imeri ka nderuar martirët e Ribarit të Vogël. Imeri këtë e bëri të ditur përmes një postimi në face
Në nderim të 20-të vjetorit të rënies së martirëve, Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti bashkë me delegacionin e Komunës, gjatë ditës së sotme
Kryetari i sapozgjedhur i Partisë Demokratike të Kosovës dega në Lipjan, Hyzer Rizani së bashku me kolegë të partisë përkujtoi të rënët në Masakrën e
Me rastin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve në komunën e Lipjanit, sot është mbajtur Akademi Përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe ma
Kryeministri Ramush Haradinaj, ka marr pjesë në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast, Haradinaj
Se në krye të partive ka njerëz që janë nën nivelin mesatar të njohurive bazë të rregullave të drejtshkrimit të gjuhës shqipe, kjo po dëshmohet çdo di
Kuvendari Argjend Tasholli, ka reaguar ndaj kryetarit Ahmeti i cili ditë më parë në një shënim të tij e bëri publike, që në Gadime është duke u rregul
Një 13 vjeçare dyshohet se ka rënë nga kati i pestë i banimit në rrugën “Isa Olluri” në qendër të qytetit të Lipjanit rreth gjysmë ore më parë, mirëpo
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Lipjan, ka kërkuar nga Kuvendit Komunal ta shkarkojë ish-këshilltarin e tyre në KK, Ukë Kryeziu, me arsyetim
Zyra e Pensioneve si institucion publik në Lipjan ka vendosur një mbishkrim jo të zakonshëm. “Nuk punojmë, kemi rast vdekje deri të martën”. Në kët
Ish-Komandati i Stacionit Policor në Drenas, Bashkim Bytyqi, ka njoftuar se që nga data 8 prill ka marr një drtyrë te re. Bytyqi ka njoftuar se ësh
1 2 3 4 5 53 60 / 1055 POSTS