Category: më kryesoret

1 2 3 4 5 69 60 / 1364 POSTS
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, sot ka pritur në takim pune ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ku temë kryesore e takimit ishte përgatitj
Kryetari i PDK-së së Lipjanit, Hyzer Rizni sot ka bërë homazhe në përkujtim të 22 vjetorit të dëshmorëve të Brigadës “121 Kumanova”, në Kleçkë. Riz
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti sot ka pritur Ministrin e Bujqësisë Besian Mustafa me bashkëpunëtorë, ku temë diskutimi ishte kultivimi i kulturave të
Një burrë me sëmundje kronike u alivanos teksa ecte, dhe ra përtokë afër QKF-së në Magurë të Lipjanit. Një banorë që e kishte përcjell rastin rrefë
Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rikthimin e nxënësve në procesin mësimor, përkatësisht të atyre nga klasa e 1-5, në bankat shkollore, ka gjetur të n
Mot i pazakontë në mes të verës. Stuhia me erë të fortë dhe shtrëngata shiu mbrëmjen e sotme kanë pushtuar edhe vendin tonë. Në Lipjan era e fortë e s
Deputetja e LDK-së, Vlora Limani Hajnuni, deklaroi se në partinë e saj dhe me partnerët e koalicionit nuk është diskutuar për çështjen e postit të Pre
Qytetarët, duket se injorojnë përdorimin e maskave nepër rrugët e qytetit duke pasur një qëndrim të shkujdesur, shumë larg ndërgjegjësimit që po bashk
Komuna e Lipjanit ka marrë vendim që pas orës 18:00 të ndalohet qarkullimi i qytetarëve në sheshin “Adem Jashari” dhe në parqe publike shkaku i përhap
Komuna e Lipjanit ka njoftuar që për shkak të situatës së krijuar nga rastet e fundit me COVID-19 në këtë komunë, është marrë vendim që të mbyllet për
Një person nga Lipjani dje është arrestuar nga policia e Kosovës pasi në pishinën e tij janë hasur disa persona, duke rënë kështu në kundërshtim me v
Gjatë ditës ka qarkulluar një video në të cilën shihen disa pacientë duke marrë infuzione në oborrin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Shalë të Lipj
Në 24 orët e fundit kanë vdekur edhe tetë pacientë të prekur me COVID-19. Janë diagnostikuar me koronavirus 220 persona ndërsa janë shëruar 121 të tje
Policia e Lipjanit është duke mbikëqyrë situatën duke mos i lënë qytetarët pa maska, shkruan Gazeta Ulpianapress. Në sheshin ''Adem Jashari'' në Li
Kryetari i ODK-së së Lipjanit, Hyzer Rizani, i ka uruar shërim të shpejtë shefit të tij, Kadri Veselit, pëcjell Ulpianapress. Ish-kryetari u Kuvend
Pasi dëshmoi aftësitë e tij në politikë, kryetari i PDK-së së Lipjanit, Hyzer Rizani, ai sot demonstroi edhe një afinitet të panjohur deri më tani pë
Grupi i Grave të Lipjanit, ka mbajtur të premten mbledhjen e radhës. Gjatë kësaj mbledhje khefja e grupiparlamentar të LDK-së së Lipjanit, Hyra Shaban
Ka ndërruar jetë, gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës, Shashivar Hoti. Ai ishte në pushim vjetor. Rastin për vdekjen e tij e kanë konfirmua
Komuna e Lipjanit e kaloi edhe një ditë të qetë, pasi edhe sot nuk është regjistruar asnjë rast i prekur me koronavirus. Kjo është konfirmuar në re
Arsyet shëndetësore e shtynë t'a lë politikës ish-kryetarin e VV-së së Lipjanit Avni Jasharin. Vetë Jashari e ka konfirmuar se do të tërhiqet nga p
1 2 3 4 5 69 60 / 1364 POSTS