Category: më kryesoret

1 28 29 30 31 32 46 600 / 908 POSTS
Duket se në Lëvizjen Vetëvendosej ka ndodhur një përplasje dhe ka filluar një përçarje ndërmjet deputetëve të saj në Kuvendin e Kosovës. Kështu, të pa
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në tryezën e organizuar nga Zyra Kombëtare e Auditimit, ku u prezantuan çështjet kr
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Lipjan gjatë ditës së djeshme ka pranuar pajisje bazike të cilësisë së lartë për Kujdesin Primar Shëndetësor
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka pranuar se nuk i ka shkuar puna mirë me zgjedhjet e mbajtura në vend sivjet. Ai ka thënë s
Këshilli komunal për mbrojtje të viktimave të dhunës në familje dhe baza gjinore në kuadër të Komunës së Lipjanit në vazhdimësi të aktiviteteve për 16
Tema e demarkacionit është përmendur edhe sot në foltoren e Kuvendit, gjersa po matej forca e qeverisë së kaluar dhe kësaj të tashmes. Deputetët e LDK
Përfaqësuesja e Bashkimit Evropian, misioni EULEX dhe shefat e misioneve të BE-së kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët për Ditën Ndërkombëtare Kun
Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, është deklaruar i pafajshëm për veprat penale që lidhen me arratisjen e tij nga Qendra Klinike dhe Universit
Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, ka ftuar anëtarët e përbërjes së re të Kuvendit të Lipjanit, që të martën e 12 dhjetorit, të marrin pjesë në mbled
Kryetari i Kuvendit, njëherit edhe kryetar i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se demarkacioni do të shkojë në Kuvend pasi ta përfundojë punën Komisioni p
Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës po debatohet për draft-buxhetin e Kosovës për vitin 2018. Fillimisht, kryeministri Ramush Haradinaj tha s
Në muajin nëntor të vitit të kaluar, në qytetin e Lipjanit tërhiqte vëmendje një veturë luksoze e tipit Mercedes. Ishte një veturë që ishte në pronësi
Komisioni për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, i udhëhequr nga Shpejtim Bulliqi, sot ia ka paraqitur Qeverisë Haradinaj në një mbledhje
Deputetja e LDK’së Vjosa Osmani thotë se kryeministri Ramush Haradinaj sot ka votuar marrëveshjen me Malin e Zi, për të cilën dikur akuzonte për tradh
Kryetari i Komisionit të ri Shtetëror për Demarkacionin me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se disa njerëz që po flasin për kufirin me Malin e Z
Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, i shoqëruar nga Ministri Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, zëvendësministri Qerim Bajrami i po kësaj ministrie d
Marrëveshja për Demarkacion, bashkë me raportin e Komisionit të Shpejtim Bulliqit, ka arritur në Kuvend, pas miratimit nga ana e Qeverisë, në mbledhje
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa ka refuzuar ankesat e Lidhjes Demokratike për rinumërimin e votave në Prishtinë, si dhe ankesat e Partisë Demokratik
Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i kënaqur pasi Qeveria miratoi vendimin për të çuar në Kuvend marrëveshjen e Demarkacionit pë
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori sot pjesë në takimin e rregullt të Këshillit Ministror për Integrim Evropian, ku u raport
1 28 29 30 31 32 46 600 / 908 POSTS