Category: më kryesoret

1 2 3 4 5 6 66 80 / 1304 POSTS
Në fshaterat Gllogofc dhe Rubovc në Lipjan ka ndodhur diçka e pazakontë. Një akt jo i mirë është parë gjatë ditës. Atje janë dëmtuar tabelat e e
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka uruar të gjithë mësimdhënësit në ditën e Mësuesit, njofton Ulpianapress. Ahmeti ka shkruar në llogarinë e tij
Komuna e Lipjanit ka nisur hartimin e një draft-rregullore të re e cila përcakton orarin e punës së veprimtarive afariste dhe veprimtarive të tjera bi
Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorë, sot për nder të 22 vjetorit të Epopesë së Lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka
Gjatë ditës së sotme në sallën e Kuvendit të Komunës së Lipjanit është mbajtur dëgjim publik lidhur me projekt – Rregulloren për fillimin dhe mbarimin
Imri Ahmeti, Kryetari i Komunës së Lipjanit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), është kryetari që ka realizuar më së shumti premtimet e
Kuvendi i Komunës së Lipjanit, nën-udhëheqjen e Kryesuesit Daut Azemi, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar punimet e seancës së radhës në të cilën janë
Drunjtë e dëmtuar në Lipjan sot jane zëvendësuar me fidanë të reja Kryetari Ahmeti nëpërmjet një shënimi në faqen e tij zyrtare, tha se kanë bërë m
Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësues nga Banka Botërore, Janelle Plummer Specialiste për Zhvillim Social. K
Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, organizuar nga Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport, për nder të 12 vjetorit të shpall
Në kuadër të aktiviteteve për nderë të 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Kryetari Imri Ahmeti sot në sallën e Kuvendit të Komunës së Lipjanit ka p
Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti po vazhdojnë aktivitetet kulturoro-artistike për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës
Banorët e fshatit Gadime të Komunës së Lipjanit të mërkurën kanë deponuar në këtë komunë një peticion me rreth 400 nënshkrime për ta kundërshtuar dhën
Humanisti Halil Kastrati të mërkurën do të bëj hapjen zyrtare të kuzhinës humanitare në Lipjan. Këtë ai e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në Fa
Të hënën, Kosova mbush plot 12 vjet shtet, njofton Ulpianapress. Komuna e Lipjanit, në përvjetorin e dymbëdhjetë të shpalljes, Deklarata e Pavarësi
Rritet dukshëm çmimi i biletave të disa kompanive të autobusëve në komunën e Lipjanit. Kompanitë arsyetohen se rritja e çmimit të biletave ka ardhu
Klubi i Lipjanit, KF Ulpiana e ka emëruar Xhelal Halitin si drejtor të klubit. Këtë gjë e kanë bërë të ditur burimet e gazetës Ulpianapress mbrenda
“Koha e Gurit” ka përfunduar, por jo edhe në Republikën e Kosovës. Janë bërë tri ditë kur fshati Gllavicë e Lipjanit ka mbetur pa furnizim me energ
Komuna e Lipjanit nëpërmjet një shënimi në faqen e saj zyrtare, ka thënë se Drejtori i Shërbimeve Publike, Rasim Hasani bashkë me kompanitë e kontrakt
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka nënshkruar sot marrëveshje mirëkuptimi me drejtorin e UNICEF për Kosovë, Murat Sahin, për realizimin e
1 2 3 4 5 6 66 80 / 1304 POSTS