Category: më kryesoret

1 38 39 40 41 42 47 800 / 935 POSTS
ë licencë e varur në hollin e klinikës “Medicus” dhe fjalët e menaxhmentit të asaj klinike, se kanë licencë për të zhvilluar punën e tyre, i mjaftoi u
Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sot me kryetarë të degëve, thotë se ka diskutuar rr
Florent Hoxha , nënkryetar i PDK-së dega në Lipjan është emëruar Zëvendësministër i Ministrisë për Komunitetet dhe Kthim.  
Kryetari i NISMES së Lipjanit, Heset Sahiti është emëruar zëvendës ministër i Arsimit në qeverinë “Haradinaj”./Ulpianapress/
Atë që nuk e bëri 12 vjet më parë Nexhat Daci, sa ishte në krye të Kuvendit të Kosovës, po mundohet ta bëjë tash Kadri Veseli. E nisur para më shum
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, bashkë me zëvendësministrin e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Heset Sahiti sot para një numri të kons
Kryetari i të Majtëve të Serbisë, Borko Stefanoviq, vlerëson se dialogu i brendshëm për Kosovën "nuk është dialog, por monolog i brendshëm i Vuçiqit",
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim në zyrën e tij prindërit e Astrit Deharit, i cili vdiq një vit më parë në Qendrën e parab
Mentor Vishesella, i njohur me nofkën Duqa, brenda një periudhe të shkurtër kohore, është bërë lajm medial, duke u vënë në shënjestër të akuzave. F
Oficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, toger Nysret Buzhala, këshilltar ushtarak i komandantit të Forcës Tokësore të FSK-së, u shpall studenti më i
Është degraduar projekti i rrugës nacionale dhjetë kilometërshe Lipjan – Magurë, i cili është asfaltuar rreth 3 muaj më parë nga Ministria e Infrastru
Naim Ismajli, kandidat i PDK-së për kryetar të Shtimes, ka dalë bindshëm fitues sipas një sondazhi të portalit Telegraf. Në kuadër të emisionit "
Përgjatë kësaj mbledhje në mesin e shumë çështjeve të diskutuara është theksuar edhe ecuria e shpenzimit të buxhetit, rrjedha e pagesës së tatimit në
Presidenti aktual i Kosovës, kur ishte Kryeministër, kishte marrë vendim që Stadiumi i Kombëtares të ndërtohet në Kryeqytet. Në mars të vitit 2014, Ha
Lëvizja Vetëvendosje është distancuar nga hedhja e ngjyrës mbi ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, sot me të përfunduar marshi protestues “Drejtësi për A
I kontaktuar nëpëmjet telefonit nga Gazeta Ulpianapress, biznesmeni i njohur Sabit Pacolli, dukshëm i lënduar, gjë që verehej nga toni i tij me të cil
Sabit Pacolli, zyrtar i AKR"së dhe biznesmen në Lipjan, po akuzohet se ka përvetësuar mbi dyqind milionë korona (mbi 22.4 milionë euro). Sipas "Sydsve
Nga 262 kandidatë , sa garuan në zgjedhjet e 22 Tetorit, për të nxënë një ulëse në Kuvendin e Lipjanit, 5 prej tyre nuk e votuan as veten, transmeton
Qeveria e Kosovës ka investuar 26 milionë euro në ndërmarrjet publike gjatë viteve 2012-2016. Këto investime, Qeveria e Kosovës i ka bërë pa u mbështe
PDK në Lipjan sot mbajti mbledhje me strukturat e degës . Të pranishmëve iu drejtua u. d. e kryetares së degës Selvije Halimi e cila falenderoi struk
1 38 39 40 41 42 47 800 / 935 POSTS