Category: më kryesoret

1 40 41 42 43 44 51 840 / 1010 POSTS
Në Kosovë, dimrin e kaluar ndotja e ajrit mori përmasa shqetësuese me një rritje të madhe të grimcave të pluhurit në ajër, rreth 10 deri në 16 herë më
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se askush më shumë se qytetarët e atjeshëm nuk e do Serbinë dhe se është i gatshëm që të luftoj për pa
Vladimir Putin është ndjerë i fyer nga pretendimet per ndërhyrjen e Rusisë ne zgjedhjet amerikane, e kjo nuk është një gjë e mirë për SHBA. Këtë e tha
Ramush Haradinaj, më 17 nëntor, pritet të shkojë në një vizitë në Belgjikë. Do të shkojë në shtetin belg përmes Vjenës. Sa ishte në opozitë, Haradinaj
Forumi i Grave Shqiptare me qendër në Suedi, gjatë këtij viti ka ndihmuar ndërtimin e gjithsej 5 shtëpive të banimit për familje skamnore në disa rajo
Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti është takuar me mësimdhënësit e Prishtinës. Ahmeti u ka bërë një premtim atyre të cilin ka thënë se do ta
Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur marrëveshje koalicioni për qytetin e Prizrenit për katër vitet e ardhsh
Në bazë të rezultateve të publikuar nga KQZ, LDK ka numrin më ta madh të asamblesitëve në komunën e Lipjanit, njofton Ulpianapress. Komisioni Qendr
Indeksi i harmonizuar i çmimeve të konsumit në Kosovë është rritur me 0.9% në krahasim nga viti i kaluar, ka thënë agjencia kombëtare e statistikave t
Vlora Limani-Hajmuni, kryesuese e Kuvendit Komunal të Lipjanit, ka thënë se beson që gjërat do të përmirësohen ende, për sa i përket përfaqësimit të g
Vlora Limani-Hajmuni, kryesuese e Kuvendit Komunal të Lipjanit, ka thënë se beson që gjërat do të përmirësohen ende, për sa i përket përfaqësimit të g
Derisa Gjykata e Apelit e kishte hedhur poshtë ankesën e mbrojtjes në rastin e deputetit të Nismës për Kosovën, Milaim Zekës duke e lënë në burg shtëp
Lëvizja Vetëvendosje me Nismën në Prizren kanë arritur marrëveshje për balotazhin e 19 nëntorit. Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të P
Kryeministri Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka emëruar Beqir Fejzullahun si zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.
Ndonëse transformimi i FSK-së në FAK po premtohet për vite të tëra, Kosova ende po vazhdon të mos e ketë ushtrinë e saj. Përkundrazi, pavarësisht zoti
Në një program prej 117- faqesh janë përfshirë projektet që sipas tyre duhet fuqizuar. Selim Pacolli dhe Shpend Ahmeti duhet se nuk janë qartësuar sa
Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), për kryetar të Komunës së Prishtinës, Arban Abrashi, ka kritikuar kundërkandidatin e tij nga Lëvizja
Analisti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, e ka këshilluar Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, që sa më shpejtë që të jetë e mundur, të
Ministria e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka ripërsëritur se Kosova ka plotësuar të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave nga Bashkimi Europ
Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, në një prononcim për “Zeri.info”, ka konsideruar se emërimi në numër të madh i zëvendësministrave është një veprim sk
1 40 41 42 43 44 51 840 / 1010 POSTS