Category: më kryesoret

1 45 46 47 48 49 55 940 / 1095 POSTS
Në një program prej 117- faqesh janë përfshirë projektet që sipas tyre duhet fuqizuar. Selim Pacolli dhe Shpend Ahmeti duhet se nuk janë qartësuar sa
Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), për kryetar të Komunës së Prishtinës, Arban Abrashi, ka kritikuar kundërkandidatin e tij nga Lëvizja
Analisti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, e ka këshilluar Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, që sa më shpejtë që të jetë e mundur, të
Ministria e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka ripërsëritur se Kosova ka plotësuar të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave nga Bashkimi Europ
Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, në një prononcim për “Zeri.info”, ka konsideruar se emërimi në numër të madh i zëvendësministrave është një veprim sk
Mbi 3000 euro, për dy muaj, po dyshohet t'u janë vjedhur nëntë klientëve të TEB Bankës nga një punonjëse e kësaj banke në Ferizaj. Analistja e klientë
Në Qendrën Korrektuese në Lipjan vuajnë dënimin 70 persona, 40 gra dhe 30 persona të moshës jomadhore. Ata janë dënuar për vepra të ndryshme penale, d
Lidhja Demokratike e Kosovës ka siguruar edhe mbështetjen e Partisë Demokratike të Kosovës në garën për kryetar të Kamenicës. Dy ditë më parë mbështet
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, ka konfirmuar sot se, me 216 asamblistë, pas zgjedhjeve lokale të 22 tetorit,
Zv/Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Hoyt Yee, i cili pak ditë më parë ka qëndruar për vizitë në Kosovë e Serbi, ka bërë një deklaratë të fortë një
Pjesa e kufirit të Kosovës me Malin e Zi është në mesin e 5 pikave kontestuese të kufirit në Ballkanin Perëndimor, shkruan Radio Europa e Lirë. Tre
Sa i përket demarkacionit, partitë në pushtet dhe ato në opozitë kanë mendime të ndryshme. Zyrtarë të PDK-së kërkojnë që të ratifikohet i tanishmi, at
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), përmes një komunikate, vlerëson se kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, pasi ka pra
Publikimet në media, fillimisht në ato serbe, se Republika e Surinamit “ka tërhequr njohjen” ndaj Kosovës, si dhe përgjigja e Ministrisë së Punëve të
AKR-ja ka arritur marrëveshje për koalicion me Vetëvendosjen në Mitrovicë për balotazhin e 19 nëntorit. Marrëveshjen do ta nënshkruajnë kryetari i
Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur një mbledhje urgjente në selinë qendrore të Partisë.   Mësohet
Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca Kosova e Re kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi për balotazh në Prishtinë. Kjo është bërë e ditur në një konfere
Bashkimi Evropian nuk ka asnjë informacion se kur mund të vazhdojë dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Kështu të paktën kanë bërë të ditur b
Ka kaluar në banalitet numri i madh i zëvendësministrave në Qeverinë e Kosovës. Kah 6-7 në çdo Ministri. Ata tash kanë filluar t’i thyejnë dyert për t
Përkrahja që ka marrë kandidati i pavarur në Shtime, Fatmir Rashiti nga LDK-ja, AAK-ja dhe Nisma për Kosovën, nuk e ka frikësuar kryetarin aktual të S
1 45 46 47 48 49 55 940 / 1095 POSTS