Category: më kryesoret

1 46 47 48 49 50 52 960 / 1027 POSTS
BDI ka fituar në shumicën dërrmuese të komunave ku kandidoi. Entuziami duket qartë në selinë e saj edhe përmes një fotoje të publikuar nga ish mini
Një lajm në disa portale se kandidati për kryetar të Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arban Abrashi, nuk po pranon të bëjë debate me kryet
Në Drenas disa banorë po pretendojnë se i kanë dëshmitë e pronës mbi tokën ku komuna synon ndërtimin e stadiumit nacional. Por, Agjencia e Priv
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sot se në të ardhmen Lista Serbe do të largohet nga Qeveria e Kosovës për shkak të fuqizimit të Ushtris
Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Prizren, ka formuar një ekip për të negociuar me dy kandidatët që kanë mbetur në balotazh në këtë qytet, Shaqir T
Të premten pati paqartësi gjatë vizitës së delegacionit të lartë të NATO-s. Ambasadori spanjoll në Aleancën veri-atlantike kishte kërkuar që liderë
Në Qendrën kryesore të Mjekësisë familjare në Obiliq, gjatë vitit 2017 si pasojë e ajrit të ndotur janë regjistruar 12 mijë raste të vizitave mjekësor
Nëse dikur e llogariste si bastion të vetin, Partia Demokratike e Kosovës, në zgjedhjet e fundit humbi kontrollin mbi Anamoravën. Gjilanin as këtë
Agush Buja që ishte pjesë e komisionit për verifikimin e veteranëve të UÇK-së propozoi sot ndjekjen e shembullit të Kroacisë dhe themelimin e ministri
Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka konfirmuar edhe një herë se stadiumi i kombëtares do të ndërtohet në Drenas. Ka thënë se edhe një stradium i tillë
Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Valon Ramadani si duket është praktikues i fesë islame. Në disa foto të bëra nga “Indeksonline” ai shihet në xham
Zgjedhjet lokale që janë mbajtur në Kosovë kanë sjell mjaft ndryshime në pushtetin lokal. Dega e AKR-së në Mitrovicë dhe ajo e LDK-së janë duke i shqy
Qeveria e Kosovës ka nisur mbledhjen e dhjetë me radhë, me ç'rast pritet të bëhet shqyrtimi i raportit nëntëmujor të buxhetit 2017. Në këtë mbledhj
Tenderi 100 milionësh për ndërtimin e autostradës Pruishtinë- Gjilan është kthyer në rivlerësim. Këtë vendim e ka marrë Ograni Shqytrues i Prokurimti
Autoritetet qendrore të Spanjës nuk kanë humbur kohë dhe kanë reaguar menjëherë pasi autoritetet e Katalonjës shpallën pavarësinë e rajonit, shkruajnë
Edhe pse ende nuk janë publikuar rezultatet përfundimate, Gazeta nëpërmjet një burimi të saj brenda PDK-së, ka arritur t’i sigurojë emrat e 6 kandidat
Një qytetarë nga Lipjani deri sa po lëvronte në arën e tij ka hasur në disa eshtra njeriu.  Në fshatin Rubovc te Lipjanit te enjten në mesditë, një p
Dy vite më parë ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa kishte nënshkruar Marrëveshjen e Stabilizim Asocimit me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federi
Ratifikimi i Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi mbetet kusht që duhet plotësuar sa më parë në mënyrë që qytetarëve të Kosovës t’u mundësohet
Ismajli, i cili udhëhoqi në raundin e parë me 38 për qind të votave, ka deklaruar në Interaktiv se do të fitojë mandatin e katërt sepse “qytetarët e v
1 46 47 48 49 50 52 960 / 1027 POSTS