Category: më kryesoret

1 53 54 55 56 57 58 1100 / 1151 POSTS
Një qytetarë nga Lipjani deri sa po lëvronte në arën e tij ka hasur në disa eshtra njeriu.  Në fshatin Rubovc te Lipjanit te enjten në mesditë, një p
Dy vite më parë ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa kishte nënshkruar Marrëveshjen e Stabilizim Asocimit me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federi
Ratifikimi i Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi mbetet kusht që duhet plotësuar sa më parë në mënyrë që qytetarëve të Kosovës t’u mundësohet
Ismajli, i cili udhëhoqi në raundin e parë me 38 për qind të votave, ka deklaruar në Interaktiv se do të fitojë mandatin e katërt sepse “qytetarët e v
Avdullah Hoti nuk e fsheh admirimin për suksesin e kryetarit të Lipjanit, Imri Ahmeti në zgjedhjet e tetorit, njofton Ulpianapress. Hoti ka shfrytë
Presidenti i Kosovës ka thënë në Zona e Debatit në Klan Kosova se kushti i Demarkacionit ishte një kurth, ndërsa është shprehur se në Bruksel ka zyrta
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti e përfundojë mandatin pa shtim të hapësirave të gjelbëruara dhe pa fusha pë
E gjithë dosja e provimit të Jurisprudencës së kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, është larguar nga Arkivi i Kosovës. Ekipi i Kohavision
Këshilli i Përgjithshëm i Lidhje Demokratike të Kosovës (LDK) është mbledhur të mërkurën pasdite, për të diskutuar situatën e re të krijuar pas zgjedh
Në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhje (KQZ), për zgjedhjet lokale të së dielës, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (LV),
Dy Gadimet kanë qenë prej fshatrave ku janë thyer më shumë shtizat mes kandidatëve për kryetar të Komunës së Lipjanit, njofton Ulpianapress Në bazë
Projektligji për rishikimin e buxhetit për vitin 2017, nuk ka arritur të miratohet në seancën e sotme të paraparë e cila zgjati deri në këto orë të vo
Deputeti i LVV-së Albin Kurti, duke folur rreth rishikimit të buxhetit për vitin 2017, ka konsideruar se ky buxhet është i mjerimit. “Ky është buxh
I la të gjitha femrat tjera prapa, njofton Ulpianapress. Vlora Limani-Hajnuni është asambleistja femër që ka mbledhur më së shumti vota në Komunen
Me rezultatet e të dielës, kryetari i rizgjedhur i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe partia e tij LDK, kanë arritur t’i thyejnë të gjitha rekordet e deritanis
Në bazë të informacioneve që ka siguruar Ulpianapress, mësohen emrat e tre kuvendarëve, që do të jenë pjesë e përbërjes së re të Kuvendit të Lipjanit.
Edhe pse nuk ka përfunduar numërimi që do ti jepte rezultatet përfundimtare, Gazeta nëpërmjet një burimi të saj, ka arritur t’i sigurojë emrat e 12 ku
Rasim Hasani, kandidat i LDK-së për Kuvend të Lipjanit, ka marrë reth 1 mijë vota, në zgjedhjet e të dielës, dhe ky numër kaq i madh i votave, Hasanit
I la të gjithë femrat tjera prapa, njofton Ulpianapress. Vlora Limani-Hajnuni është asamblistja femër që ka mbledhur numër të mjaftueshëm të votave
Ish-kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka pranuar dështimin në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Nëpërmjet një shkrimi të publikuar në Facebook, deput
1 53 54 55 56 57 58 1100 / 1151 POSTS