Category: më kryesoret

1 54 55 56 57 58 62 1120 / 1236 POSTS
PDK në Lipjan sot mbajti mbledhje me strukturat e degës . Të pranishmëve iu drejtua u. d. e kryetares së degës Selvije Halimi e cila falenderoi struk
yra për informim e kandidatit të pavarur për kryetar të Komunës së Shtimes, Fatmir Rashiti, nëpërmjet një komunikate ka njoftuar se tashmë kanë arritu
Mëngjesi i ditës së sotme ka qenë i “frytshëm” për kandidatin për kryetar të komunës së Klinës nga AAK, Zenun Elezajn. Kanidaturën e tij për kryetar n
endra Kryesore e Mjekësisë Familjare e Lipjanit prej një jave po përballet me mungesë reagensave dhe materialesh shpenzuese për kryerjen e analizave t
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, në një intervistë dhënë për “Argument Plus”, në RTV21, ka thënë se është lajm i mirë që buxheti për shëndetësi
Komuna e Shtimes këto ditë ka fituar shpërblimin për kriteret e qasjes dhe indikatorëve të performancë nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsi
Kryetari Imri Ahmeti, ka shfrytëzuar faqen e tij zyrtare, nëpërmjet të cilës iu është drejtuar qytetarëve, për të shprehur falënderimet e tij, që ai n
As seanca e sotme gjyqësore, e caktuar për të shqyrtuar kallëzimin penal që PDK e Lipjanit kishte ushtruar ndaj Mentor Vishesellës, me pretendimin se
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e mbështet kërkesën e Kryeministrit të Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, për një hetim ndërkombëtar për rasti
Pas dënimit të shqiptuar nga Gjykata e Shkupit ndaj grupit Kumanova gjatë ditës së djeshme, sot ka reaguar kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. Ai
Kandidati i LDK-së për Prishtinën, Arban Abrashi ka dalë me kushte për mundësinë e pjesëmarrjes në debat me kundërkandidatin Shpend Ahmeti. “Ka qen
"Pra mund t’iu them që nëse nuk ndodh ratifikimi atëherë liberalizimi i vizave nuk do të bëhet”. Ka mjaftuar kjo deklaratë e raportueses për Kosovën n
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka lavdëruar qeverinë që ka drejtuar për punën që ka bërë, në reformën e të bërit biznes. Ai përmes një postimi
Deputeti Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), tha se zgjedhjet lokale kanë bërë që të mos ketë funksionalitet të plotë të punës
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e madje edhe kryeminist
Gjykata Penale dënoi me 746 vjet burg 37 pjesëtarët e grupit të Kumanovës. 7 dënime me burg të përjetshëm, 13 persona u dënuan me 40 vjet burg, 6 pers
Qendrës së Mjekësisë Familjare në fshatin Banullë të komunës së Lipjanit i është vënë dryni prej më shumë se pesë ditësh, shkaku se shumica e stafit m
Në ditën kur Serbia e shpalli se shteti i Surinamit ka revokuar vendimin për njohjen e pavarësisë së Kosovës, ministrja e Jashtme e këtij vendi latino
Iakuzuari për rastin Kumanova, Fatmir Reqica, përmes një shkrimi të publikuar në Facebook, i është drejtuar popullit shqiptar me disa fjalë prekëse, p
Shkolla Fillore “Ismajl Luma” në Lipjan, përpos punës edukative, që të formojë nxënës të jenë sa më të aftë për jetën, është dëshmuar edhe si shkollë
1 54 55 56 57 58 62 1120 / 1236 POSTS