Category: më kryesoret

1 56 57 58 59 60 62 1160 / 1236 POSTS
Kryetari Imri Ahmeti sot ka mbajtur takim me gjitha strukturat e degës dhe kryesinë e gjerë të LDK-së në Lipjan, nga ku i ka falënderuar të gjithë str
Të nderuar familjarë, miqë, shoqëri dhe farefis ju informojmë se sot pas një sulmi (infarkt) ndërroi jetë familjari jonë (agja) Nexhip Mangjolli, vete
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është takuar me anëtaren e Parlamentit Evropian, Raportuesen për Kosovën, Ulrike Lunaçek, në vizitën e s
Deputeti i Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka kërkuar sqarime nga ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli lidhur me fillimin e kontrollimit të vijës kufitare d
Kryetari i deritanishëm i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se është diagnostikuar me Pneumoni apo siç njihet si sëmundja e mushkërive.
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se qeverisja e Vetëvendosjes në Prishtinë nuk u mor
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim konsultativ me drejtorët e Drejtorateve Komuale. Në këtë rast, Kryetari Imri Ahm
Prokuroria e Shtetit ka intervistuar disa persona në cilësinë e të dyshuarve në rastin e vdekjes së dyshimtë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovë
Edhe pse partia Nisma, u radhit si partia e pestë për nga numri i votave të fituara, ajo në konkurrencë me katër parti që siguruan përfaqësimin parlam
BDI ka fituar në shumicën dërrmuese të komunave ku kandidoi. Entuziami duket qartë në selinë e saj edhe përmes një fotoje të publikuar nga ish mini
Një lajm në disa portale se kandidati për kryetar të Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arban Abrashi, nuk po pranon të bëjë debate me kryet
Në Drenas disa banorë po pretendojnë se i kanë dëshmitë e pronës mbi tokën ku komuna synon ndërtimin e stadiumit nacional. Por, Agjencia e Priv
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sot se në të ardhmen Lista Serbe do të largohet nga Qeveria e Kosovës për shkak të fuqizimit të Ushtris
Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Prizren, ka formuar një ekip për të negociuar me dy kandidatët që kanë mbetur në balotazh në këtë qytet, Shaqir T
Të premten pati paqartësi gjatë vizitës së delegacionit të lartë të NATO-s. Ambasadori spanjoll në Aleancën veri-atlantike kishte kërkuar që liderë
Në Qendrën kryesore të Mjekësisë familjare në Obiliq, gjatë vitit 2017 si pasojë e ajrit të ndotur janë regjistruar 12 mijë raste të vizitave mjekësor
Nëse dikur e llogariste si bastion të vetin, Partia Demokratike e Kosovës, në zgjedhjet e fundit humbi kontrollin mbi Anamoravën. Gjilanin as këtë
Agush Buja që ishte pjesë e komisionit për verifikimin e veteranëve të UÇK-së propozoi sot ndjekjen e shembullit të Kroacisë dhe themelimin e ministri
Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka konfirmuar edhe një herë se stadiumi i kombëtares do të ndërtohet në Drenas. Ka thënë se edhe një stradium i tillë
Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Valon Ramadani si duket është praktikues i fesë islame. Në disa foto të bëra nga “Indeksonline” ai shihet në xham
1 56 57 58 59 60 62 1160 / 1236 POSTS